Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да шумоизолирам жилището си?

Публикувано от tih 
Re: как да шумоизолирам жилището си?
30-05-2006 - 16:19:32
Понеже зачекнахме темите по отношение на изолациите по мултиплексите не съм съгласен с Явор, зад екраните и на много други места в тези мултиплекси освен стъклена вата има и ROCKWOOL. По принцип когато се говори за шумопоглъщане всички порести материали играят такава роля. Ватите имат особенно добри свойства в това отношение, затова се използват масово. Във всички случаи когато стане въпрос за звукопоглъщане, се търси плътност, затова и стъклените вати които се прилагат за шумопоглъщане са с висока плътност, както и материалите на Rockwool с плътност над 50 кг./м3 се препоръчват за тези цели. Друг въпрос е вече финансовата страна на нещата. Иначе колегата Явор е напълно оправдан да гледа нещата само от страна на стъкленото лоби, затова спорове от такъв род никога не са обективнни :-)

Изолацията има име ........ ROCKWOOL
Я.
Re: как да шумоизолирам жилището си?
01-06-2006 - 11:43:52
Аааа...взе да става интересно.
Вальо, не съм стъкленоватен лобист, а минералноватен лобист, чети внимателно winking smiley)
Изрично подчертавам че еднакво добри резултати се получават с всяка КАЧЕСТВЕНА минерална вата. И нашата и вашата попадат без съмнение в тази категория.
Финансовата страна на нещата при тежките стъклени и каменни вати е в полза на каменните (както знаеш) тъй че ако някой си избере стъклена... цената не е определяща при избора.
За да помогна на колебаещите се по темата, ще сложим скоро на нашия сайт тестове на австрийска и холандска лаборатория за звукоизолация на преградни стени. Тестовете са изпълнени с 4 типа продукти: много леки и много тежки стъклени и каменни вати. Резултатите ще видите сами. Подсказваща информация: подкрепят тезата ми че обемното тегло при ватите както и размера при други случаи не са от решаващо значение winking smiley)
Re: как да шумоизолирам жилището си?
20-07-2006 - 12:21:06
имам въпрос относно влиянието на ватата върху здравето, тъй като попаднах на статия че е страшно вредно влакната да попаднат в дихателния апарат, а аз имам сериозен проблем с белите дробове и незнам доколко ще е безопасно да спя в близост до ватата. Моля ако някой има достоверна информация да ми каже дали наистина е вредно!
jim
Re: как да шумоизолирам жилището си?
20-07-2006 - 16:13:45
vredno e osobeno ako e stuklena - kancerogenna
Re: как да шумоизолирам жилището си?
28-07-2006 - 12:05:48
Глупости!
И каменните и стъклените вати имат период под 10 дена за пълно разграждане на фибрите в организма. Има си класификация на Световната Здравна Организация за
канцерогенност на материалите, ватите са в група 3 заедно с чая, кофеина и захарина:

[www.isover.com]

Не пиши глупости ако не си наясно.
Re: как да шумоизолирам жилището си?
11-08-2006 - 10:00:45
За ШУМОИЗОЛАЦИЯ ний ефективен материал ИЗОЛОН ППЭ 3015, 3020, 3030....... -60%-70% от шум





ИЗОЛОН - РЕВОЛЮЦИЯТА В ИЗОЛАЦИЯТА
www.izolon-bg.com
Повече информация за ИЗОЛОН и применение в списание "Хубавите КЪЩИ" 3 2006 г.
Re: как да шумоизолирам жилището си?
11-08-2006 - 19:12:36
Колега bizplanner,
Разбрахме вече, че Изолон изолира МНООГО и всичко - даже маратонки smiling smiley .
Ама я, за да видим колко много, да използваме подходящи общоприети величини.
С тия отрицателни проценти ще го докарате и до отрицателен шум, за който не съм чувал и без изолон в ушите.
По дурости своей мы используем "лямбда", "мю", dB и т.д. для сравнения изоляционных свойств материалов.
Дано не Ви види Явор. winking smiley
Re: как да шумоизолирам жилището си?
11-08-2006 - 22:15:58
Оставете тази изолация на мира тя , ако е с такова добро качество сама щесе наложи на пазара .
LEO
Re: как да шумоизолирам жилището си?
16-08-2006 - 14:14:20
Привет, tih! Доста време е изминало, откакто сте дискутирали темата тук, но едва сега прочетох твоите въпроси и търсения, които ме терзаят от много дълго време sad smiley ... Много се зарадвах, когато видях, че има и други като мен.. Исках да те помоля да ми споделиш твоя опит, докъде стигна с изолирането, постигна ли някакъв успех ? Просто вече наистина немога да живея вече с тези проблеми, уж си имам собствен дом, а се чувствам като на гости в неприветливи хазяи eye popping smiley ......
Re: как да шумоизолирам жилището си?
16-08-2006 - 16:37:27
Предлагам КОРК-естествен изолатор-е скъпичък,но ефектен и върши работа,особено за малката височиан в таваните,а може и да се боядисва с латекс!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход