Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мнение за таванно лъчисто отопление? Терма Рей

Публикувано от holivod 
Мнение за таванно лъчисто отопление? Терма Рей
20-05-2006 - 23:20:29
Здравейте ,някой ползвал ли е таванно или подово лъчисто отопление на "канадската фирма Therma Rey? От офисат им нещо немогат еднозначно да ми обяснът принципа на действие,един ме обеждава че работело на ниска температура и загрямало предметите в стаята?? това ми намирисва на микровълнова печка,друг ми каже че било на принципа на слънчевите батерии??? ,трети че били някви алуминиеви реотани които НЕ създавали електромагнитно поле около тях..,абе нещо ме баламосват и искам съвет от някой който се е отоплявал по този начин.Благодаря!
Re: Мнение за таванно лъчисто отопление? Терма Рей
22-05-2006 - 19:12:24
Не съм се задълбочавал, но да споделя каквото знам.
По принцип този вид отопление се води нискотемпературно, което си има някои предимства.
Когато е на стена се ползва един "феномен" (не сещам друга дума, а и не съм го учил) - температурата, при която човек се чувства комфортно е по-ниска, когато стените са топли. Сигурно всеки е бил в студена вила (хижа, къща) - печката бумти, вътре 25оС а нещо не е топло. На втория ден от купона (когато стените се отвърнат) всичко влиза в нормите.
Поради ниската температура на повърхността се намалява значително движението на въздуха (респективно теченията из помещението) и имаме някакъв локален лъчист ефект.
По Соца се правеха български подобни. Изглеждаха като картини и локално топлеха гърбовете на началника.
В едно магазинче с точно такива от канадските съм влизал много пъти. Там бяха на тавана и вършеха добра работа. С колко ток обаче и как се е връзвала сметката не знам.
Като се пренебрегне горния "феномен" обаче, топлото (в случая) се взима от тока и каквито и космически технологии да се предлагат (визирам чудо енергийните кубове от зората на демокрацията) колкото ток - толкова и топло. Еленергията почти без загуби се превръща в топлина. Другото е разпределение на тази топлина и конкретната ситуация и усещане.
Ако в едно хале създадем локален микроклимат в единия ъгъл естествено ще е по-комфортно и икономично вместо да топлим цялото хале.
Считам че:
"......загрямало предметите в стаята?? това ми намирисва на микровълнова печка,друг ми каже че било на принципа на слънчевите батерии??? ,трети че били някви алуминиеви реотани които НЕ създавали електромагнитно поле около тях.."
нямат отношение към въпроса.
Re: Мнение за таванно лъчисто отопление? Терма Рей
22-05-2006 - 23:29:14
Zdraveite
V bloka, v koito imam apartament- (postroen e predi 10 god) ; imam lachisto otoplenie, po kanadski lizenz.Tam , kadeto e tarakot, e v poda, kadeto e parket - v tavana. Niamam nikakvi problemi, IZOBSTO NE E VIARNO; CHE ZAGRIAVA PREDMETITE V STAJATA.

Stajata se zatoplia mnogo barzo.
Az lichno sam dovolna. Znam, che e kanadsko, no ne znam na koja firma e.
kakuv e istochnika na luchistoto vi otoplenie - tok,gaz ili dr. za stela .
Re: Мнение за таванно лъчисто отопление? Терма Рей
23-05-2006 - 18:51:29
Re: Мнение за таванно лъчисто отопление? Терма Рей
23-05-2006 - 18:58:40
V momenta jiveja v drug ap., - otoplenieto e lachisto podovo , no na vodna osnova. Mnogo sam dovolna.

Az samata ne moga da napravia razlika mejdu dvata vida - na el. i na vodna osnova.Predpolagam - vtoroto e po - eftino kato razhod, no ne sam sigurna.
Re: Мнение за таванно лъчисто отопление? Терма Рей
29-05-2006 - 13:44:04
Целия АФ на ВИАС е изпълнен така по едно гениално хрумване преди години на екип професори... пет години на краката ми беше студено, на главата топло...
Питайте който и да е завършил Архитектурния Факултет. Ако намерите някои доволен, ще съм изненадан.
Re: Мнение за таванно лъчисто отопление? Терма Рей
29-05-2006 - 16:07:51
Ako az triabva da izbiram vid otoplenie v apartamenta si - predishnoto ne go izbrah, sgradata beshe taka postroena - ne bih si izbrala otoplenie v tavana. Iskah samo da kaja, che NE se poluchava nagriavane na mebelite v stajata.Inache - dali e na tavana ili pod prozorzite, kakto obiknovennoto parno - vse edno.

No, sto se otnasia za PODOVO OTOPLENIE; ot nego sam naistina mnogo dovolna, i s chista savest moge da go preporacham.
samata duma - podovo - podskazva kude se montira . konvektsiata ili izdiganeto na toplia vuzduh e ot poda kum tavana , obratno ne moje .
Благодаря на всички за изказаните мнения,но още очаквам някой да сподели нещо за сметките за ток при използването на това таванно отопление,сравнено с някое друго електрическо отопление
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход