Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Принцип на работа на термопомпата?

Публикувано от bulhomes 
Re: Принцип на работа на термопомпата?
18-01-2010 - 15:30:43
Quote
Любо
Quote
steppenwolf
Температурата под 2 м. е почти постоянна през годината и е над 10 C.

Това дали се запазва след монтажа на серпентините? Вярно, че източникът е почти безкраен и го помпаме в двете посоки евентуално, но и почвите имат някаква крайна проводимост/топлоемкост. Има ли сериозни наблюдения?
Занимавам се с физика и се опитах, (не знам колко успешно да обясня на човека принципа. Не че няма много страници с картинки посветени на това. За капацитета на почвата си много прав. Има разни фирми които правят проучвания. Знам че се правят също термопомпи с кладенци. Ако си хванал някакъв добър воден слой няма да има проблеми с топлообмена. Проблем може да имаш с държавата, защото има някакви нормативи. Лично за отопление на къща, мисля че най-подходящо е дърва+въглища. Трябва да се купи обаче някаква високоефективна печка. Най-обикновените печки водят до непълно изгаряне. Чел бях някъде, че ако се оптимизира всичко може да се намали разхода наполовина.
Re: Принцип на работа на термопомпата?
18-01-2010 - 17:08:24
Мъча се бавно и мъчително като гъсеница по темата и все оставям за друг път... Някога май диференциалните уравнения по-лесно ги разбрах.
Re: Принцип на работа на термопомпата?
19-01-2010 - 14:18:23
Deнучи е малко скромен ,погледнете творението в сайта -Направи сам , вентилация и климатици .-тема направи сам термопомпа .Правена ,правена , ама той си е майстор и я е докарал като купешка -браво .*ok*
Re: Принцип на работа на термопомпата?
06-02-2010 - 20:15:48
Оказа се дефект в топлообменника към сондажната вода. Изпуснал е фреона през него. Коликовски като го отвори видя множество "ранички"... Дано да не е някакъв странен примес във водата, ами просто дефект... Въпреки това Коликовски сложи нов, с по-дебелостенна тръба, нов компресор и удължи гаранцията - направо почва да тече отново от 1 февруари. Сложи за всеки случай и ел. защита за трифазното захранване - за напрежение, разместване във фазите и т.н. Изобщо - много коректно и интелигентно отношение smiling smiley
Само това за водата ще видя как да го следя по нататъка да не ми създава повече главоболия, може би някъде на изследвания, да видим какво има в нея...
Re: Принцип на работа на термопомпата?
06-02-2010 - 21:07:34
Какво значи "да не е примес"....вода не изследвахте ли за кислородно съдържание?Ако е богата на разтворен кислород,има да си сменяте топлобменници...
Re: Принцип на работа на термопомпата?
06-02-2010 - 21:37:02
Къде да я изследвам?
Re: Принцип на работа на термопомпата?
06-02-2010 - 22:08:27
­­[www.project-water-bulgaria.eu]

дано ти е от полза.Би трябвало да има и частни лаборатории.Кислород се мери и с мобилна машина.Най-често на място още при сондажа...ама не знам дали в БГ има подобна практика.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход