Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

*book*Негативни фактори влияещи върху топлотехническите характаристики на ограждащата конструция

Публикувано от фло 
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху топлотехническите характаристики на ограждащата конструция
27-01-2010 - 16:14:13
Дограмата не знам как я смяташ, аз съм с троен стъклопакет с 1 К стъкло, 5 камерна ПВЦ. Стъклопакета го дават тук таме 0.7-0.8, не знам дали е вярно.
Не е вярно, не им вярвай.
Аз съм със същота ПВЦ д-ма - двоен СП(3 стъкла), едното е К.
Дават ми го Комерлинг 1.1 , ама аз си го смятам 1.3
Както и Неопора, дават ми ламбда 0.032, ама не им вярвам, изчисленията си правя при ламбда 0.035. И с Поротерма така, дажат ми ги 0.34 май беше, ама аз слагам ламбда 0.4
Фибрана си го приемам с ламбда 0.035.
Те така, позастраховам се малко от изцепките на търговците.
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху топлотехническите характаристики на ограждащата конструция
27-01-2010 - 17:03:55
Подовия ми фибран е на Дау - пишеше си 0.035, мисля че е вярно. За ватата - 0.043 за 10кг/куб.м. рулонна вата Изокам - също мисля е правдоподобно. А стиропора на стените е 10 см 20кг на кубик на Омега - дават на сайта им че е 0.035, тука вече може и да не е точно така.
Здравейте Момчета,
Кога са излезли тези изменения в Нар.7, че нещо съм ги пропуснал? Кой линк препоръчвате, че старата я "събирах" от различни.
Всъщност има ли много промени, освен цитираното Петър?
Виж оттатък, в раздел саниране
Има линк, можеш да си изтеглиш от държавен вестник.


[www.napravisam.bg]
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху топлотехническите характаристики на ограждащата конструция
27-01-2010 - 21:58:09
avatar
Брой 85 на "Държавен вестник" от миналата година [dv.parliament.bg]
Напролет на една от къщите,които строя,ще се прави изолация с каменна вата 12 см ,165/кг/м3 и в комбинация с Поротерм 25 по мои изчисления ще гоним коефициент 0,025-0,022...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху топлотехническите характаристики на ограждащата конструция
27-01-2010 - 21:59:42
avatar
Пп-Петър,писали сме едновременно...smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: *book*Негативни фактори влияещи върху топлотехническите характаристики на ограждащата конструция
28-01-2010 - 08:46:05
Изложи се с изявлението за строителната мафия. Всъщност строителната мафия я интересува строителството да е по-скъпо. Особено по време на криза, освен това и без това повечето нови сгради са си строени по Наредба 7 и някои изменения не оскъпяват толкова строителството. Както съм отбелязвал разликата между 5 и 10 см. изолация от стиропор не вдига двойно цената.
Всъщност по-важното в наредбата е, че се ограничава годишното потребление на енергия на единица площ в сградата.
Гледам коментирате си изолациите, ама в Наредбата ставаше въпрос и за слънчеви печалби.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-28 08:55 от 4ovek.
Quote
Petar
...(сандвич от 7 см фибран завит във 3+3 см вата)...
Защо?*huh*
Quote
4ovek
Всъщност строителната мафия я интересува строителството да е по-скъпо.

Всъщност мафията я интересува възможно най-голямата норма на печалба и колкото по-малка им е себестойността на строителството толкова и горната е по-голяма.
Затова и се ползват на общо основание некачествени материали и всяка нововъведена норма или регулация не е в техен интерес (стига да има адекватен механизъм за контрол)
Аз бих добавил че ако имах власт бих дал 3-5 години гратисен период след което бих забранил със закон продажбата на имот, който не отговаря на условията на новата наредба.
Става дума за вече налични жилища, за новото строителство е ясно.
Така например ще ми се наложи като собственик да санирам бащината си къща, ако възнамерявам в бъдеще да я изкарам за продан.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход