Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

фуги

Публикувано от биляна 
фуги
15-05-2006 - 21:36:09
Здравейте! Налепиха ми плочки на пода, но запълниха фугите с цимент, т.е. те са сиви. Моля ви кажете ми как да ги махна, за да сложа цветни. Може ли да боядисам тези? Ако някой може да ми помогне, ще съм му много благодарна!!! БЛАГОДАРЯ предварително. confused smiley
Re: фуги
16-05-2006 - 10:05:37
Никой ли не може да ми помогне за скапаните фуги???????????
Petq
Re: фуги
16-05-2006 - 10:41:40
Честно казано не разбирам много, но искрено искам да ти помогна, защото и аз самата се обръщам за помощ към този форум и е мн. неприятно, когато никой не ти отговаря. Защо не се обадиш да попиташ самите майстори как да оцветиш фугите - те трябва да знаят с какъв материал. А мисля, че ако отидеш в някой магазин и им обясниш какъв е проблема те ще могат да те насочат и да ти обяснят. А ако този под се зацапва и се мокри често е добре да се сложи някаква водоустойчива "запечатка" върху фугите, за да не се измива цвета. Не знам как се казва този материал, само съм чувала, че се слага. А сега може да са измислили и устойчив материал за фуги. Попитай в магазина. Стига съм се излагала, че разбирачите ще ми се смеят. Всъщност, вместо да ми се смеете, вземете ПОМОГНЕТЕ на жената!!! Никой ли тук не разбира от плочки и фуги! И аз от една седмица си търся кой да ми сложи фаянса и теракота в банята и никой не ми препоръчва майстори.
Биляна, ти доволна ли си от тези, които са работили у вас?
naceff
Re: фуги
16-05-2006 - 10:57:24
Биляна здравей,

Ти ме върна 20 години назад, когато правейки ремонт на жилището срещнах огромни трудности да намеря бял цимент за фугите на плочките. Тогава за тонирана фугираща маса не бяхме и чували. После цимент се намери, но нямаше подходяща боя за оцветяване, майсторът бързаше, та се наложи и се принудихме след време да боядисваме с художническа четка.
Тава беше положението - тогава нямаше нищо !
Не го прави и ти същото, ще бъде грешка !

Първо, вземи намери този ненормалник дето сега (когато има каквото и откъдето си пожелаеш) ти е сложил фуга от сив цимент и му счупи главата :-))))

По мое мнение махане на стара сива фуга ще доведе неминуемо до разрушаване на ръбовете на плочките и после ще трябва да махаш всичко (и плочките).
Боядисване не си заслужава. За да покриеш сивия цимент би имала единствено възможно решение да вземеш нещо много тъмно и много интензивно.
Само на теория е възможно (и ако настоящите ти фуги са дълбоки) след много добро почистване (всякаква нечистотия и мазнини да се махнат) оставят се да изсъхнат, след това някакво дълбоко грундиране на сивия цимент и отгоре полагане на нов слой със някаква удачна фугова маса. Какви ли значи удачна ?! Аз за съжаление не знам :-(((((
Все пак, да знаеш, че и това не ти го препоръчвам. По мое субективно мнение, с времето ще започне да се рони.
За съжаление не мога да ти дам положителна информация.

Re: фуги
17-05-2006 - 08:50:21
Здравей Петя! Хич не съм доволна от тъпите майстори.
1. Налепиха плочките на по-ниско ниво от останалите стаи.Наложи се да свалям нивото и в другите стаи.
2. И проклетите фуги.
Иначе засега все още не са се разлепили.
Много внимавай като избираш "майстори"и непрекъснато стой до тях и ги коригирай, защото после става късно и се чудиш какво да правиш. УСПЕХ!!! winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход