Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За илюзиите на мечтатели да живеят в къща

Публикувано от elinka 
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
02-01-2010 - 09:00:10
avatar
Quote
Bune
Я кажи ти като строеше какви общи площи, градинки и инфраструктора остави след себе си?*book*
Каквито бяха заложени по проект. Така се случи, че никога не съм бил самостоятелен инвеститор и никога не съм работил по 100% моите желания. Затова минах на къщи, даже на дървено-скелетни. Клиентите малко, но разумни. Има и удоволствие от работата.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
02-01-2010 - 16:22:27
Честита Нова година на всички!
За хубаво или лошо всички хора сме устроени да следваме някакви правила, добри или лоши те са ни необходими. Така е и в строителството, когато няма ясни такива или воля да бъдат налагани, то настъпва безпорядък чиито плодове всички жънем сега. А като добавим и липсата гражданско общество картината става пълна. В Москва съм живял до преди революцията и как живеят олигарсите не зная, но тук в С Америка правилата са кристално ясни: строиш селище, но първо изграждаш цялата инфраструктура с асфалт, улично осветление, докарваш ток, вода и газ до всеки парцел, оставяш строго определен % от земята за зелени площи и тогава вече имаш право да строиш къща, блок, молове и т.н. а накрая и килим от трева трябва да разпънеш. У нас обаче алчното строителното и др. лоби постави личните интереси над обществените и за това се стигна до тук.
Колкото до забележката на Буне съгласен съм с него, че земята на всякъде е скъпа особенно за гъстонаселена Европа. Тук въпреки че е една от най-голямите по територия държави дворът ми е точно 100 кв.м. и невероятна рядкост са изключенията от това. Разбира се може да построиш къща в/у 2-100 дка. земя, но това НЕ може да бъде в града.
Николов, радвам се че променяш философията*drink1*
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
02-01-2010 - 17:21:56
Г-н Буне, масовото строителството за което говориш в америка, почти няма аналог в България, освен с панелките. Николов говори за парцел за еднофамилно строителство, а не за американски тип застроявяне. В БГ всяко парченце земя дори и най-малкото, се продава като че ли ще строиш небостъргач на него, без продавача да е направил проучване дали това е възможно. Тука навлизаме в малко по друга тема и г-н Гето е намекнал как и защо това се случва.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
04-01-2010 - 21:02:51
Quote
n.nikoloff

Да ни е Честита Настъпващата 2010г ![/color][/b]

по стечение на обстоятелствата купих-продадох къща в ямболско на англичанин. партьорът ми разказва, че като говорил с англичани защо купуват къщи в ямболско, един му казал: "дворът ми в англия е 30 кв м, струва х лири и съм го изплащал с мъка 30 години". тук за 15 хил евра купувам 2000 кв м! умирам от кеф! - толкова много земя". освен подмосковието, могат да се дадат и други примери в двете посоки. в русия (около москва) стандартната дача, за която може да мечтае средния обыватель, е 6 соток (600 кв м). на рублевка са повече, но ние тях не ги мислим.

идеята ми е, че трудно се пренася стандартът от тук до там и на трето/четвърто място.

весела нова година!
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
04-01-2010 - 21:10:57
avatar
Е.... Рубльовка....winking smiley За Рубльовка не говориме - там нещата са недостижими. Но пък в близост, пак на Рубльово-Успенското шосе до 15 км от околовръстното пак има по-хубави и по-евтини от тука терени. Какво разбирам от по-хубави: Това с природата е ясно. Но.... Там има инфраструктура, има магазини, има разбиране къщите да не са една в друга, има много допълнително озеленяване, за охраната да не говорим - в БГ никъде няма такава охрана, имат си кафета, ресторанти, имат си планирани и реализиране немалки детски площадки, изграждат си спортни комплекси на 4-5 селища и още хиляди неща. Някои си имат и хеликоптерни площадки...Това тука къде го има - никъде. Това за мене означава по-хубави.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
05-01-2010 - 05:05:29
Николов, стана ми весело и се посмях от сърце, благодаря ти*pardon*

Quote
n.nikoloff
Е.... Рубльовка....winking smiley За Рубльовка не говориме - там нещата са недостижими. Но пък в близост, пак на Рубльово-Успенското шосе до 15 км от околовръстното пак има по-хубави и по-евтини от тука терени. Какво разбирам от по-хубави: Това с природата е ясно. Но.... Там има инфраструктура, има магазини, има разбиране къщите да не са една в друга, има много допълнително озеленяване, за охраната да не говорим - в БГ никъде няма такава охрана, имат си кафета, ресторанти, имат си планирани и реализиране немалки детски площадки, изграждат си спортни комплекси на 4-5 селища и още хиляди неща. Някои си имат и хеликоптерни площадки...Това тука къде го има - никъде. Това за мене означава по-хубави.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход