Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За илюзиите на мечтатели да живеят в къща

Публикувано от elinka 
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
27-11-2009 - 13:43:48
Стана ми смешно - "оказа се, че трябва да се обезглави...". А как преди това си е мислела жена ти , че се умъртвяват кокошките - чакат се да умрат от старост лиsmiling smiley
В интерес на истината и на мен ми е неприятно да гледам цялата тази операция, а ако става въпрос и да го правя - не мерси. Иначе супата от домашна кокошка няма нищо общо с буламачите дето си правим. Като стана въпрос за кланета - при прасетата е също много гадно. То квичи , бори се - а бе неприятна работа. А е вкусно мамка муsmiling smiley Явно не може да има пълен кеф.
Така и така оспамихме темата - как е виното тази година. Миналата гроздето беше по-малко, ама доста по-качествено, тази имам някои забележки. Само ако се окаже, че сте си направили къщи и не си правите вино - направо си е престъпление.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
27-11-2009 - 15:32:44
Виното киселее малко, но става, иначе наистина е повече, а ракията два пъти повече - към 40 л. Лично съм колил петли, с помощта на компшийката smiling smiley.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
27-11-2009 - 15:40:01
Боби, недей да пишеш за ракията, че Дянков може да дебне отнякъдеsmiling smiley
Интересно, ама на доста хора виното не е с качеството от миналата година. Нищо - пак е по-доборо от това в търговската мрежа. Все пак е само от грозде.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
27-11-2009 - 16:48:18
Човек, ти си напълно прав, къща без изба и суджук под стрехата е грехота работа*pardon* Даже ние тук в в чужбината си имаме злелнчукова градина, слагаме компот и турший, кисело зеле, суджук, а виното е задължително. И хайде познай какво ще сложа в зимника си в България следващата зима? Ха кажи ми как така нашенци в стария край взеха че се измушиха и масово се отвръщат от зимнината? Селско било*xxx*
*drink1*
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
27-11-2009 - 17:38:18
Доста хамалогия си е, не знам дали ще имам толкова време. Повечето неща ще гледам да ги тикам направо във фризер в мазето smiling smiley
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
31-12-2009 - 00:51:50
avatar
По повод, че тука се дискутираше дали 200евра в Банкя си струват или не - ето ви някои линкчета от едни селища, каквито няма в Родината ни и са типични за местата, където живеят баровците от Москва - Подмосковието. Вие сами си изведете изводите относно къщите и най-вече - парцелите или участъците, на които са разположени, както и инфраструктурата и удобствата съотнесени към цените на които се предлагат и ги съпоставете с пълния боклук, който ни се натрапва на безумни цени......

На този линк - [www.novogorsk-7.ru] можете да разгледате видеото за селището, както и с какви удобства разполага, а на този линк - [www.novogorsk-7.ru] виждаме интерактивна карта и с движение на мишката от парцел на парцел виждаме квадратурата и цената. А тук - [www.novogorsk-7.ru] можете да видите какво и как се предлага за тези цени.....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
31-12-2009 - 01:16:05
Дадености за развитие на такъв тип строителство имат 3-4 държави по света,изключая Русия,щатите и Канада.
Строителния режим там е друг,освен това защитените територии са незначителен процент от площта им.Просто са огромни държави.Тук навсякъде опираш я във военно поделение,я в резерват,я в Натура,я в някоя соц глупост от типа на рудник с хвостохранилище,замърсил необратимо всичко в радиус 20 км...

Банкя макар и отделен град години наред си беше вилна зона на София.Мисленето на хората е чудовищно инертно по тия въпроси и скоро търсенето няма да спадне.Нито цените.Макар,че по моите стандарти в Банкя е пренаселено.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
31-12-2009 - 16:29:33
avatar
Всъщност идеята ми беше не точно да се конкретизирам върху Банкя, а по принцип. Показателен е подхода , който прилагаме тука и там. Тука нещата илюзорно се развиват, изграждайки у някои представа за пазар на недвижими имоти (не без помощта на медиите, де). Поради липсата на реален капитал у нас (над 90% е контрабанден, спекулативен, корупционен и т.н.) то няма и реален пазар на НИ ( в частност парцели за жилищно строителство на къщи, напр.). Всеки брокер и даже и собственик на терен ми говори за едни въображаеми квадратури и въображаеми печалби от едни въображаеми и нереализирани строителства и всеки от тях се стреми към свръхпоказатели на застрояване. Всичко им е въображаемо и нямат ама никаква връзка с реалността. 2009 година не им стригна. Дано през 2010 година да им стигне до главния мозък, че за да има пазар не трябва да упорстват на високи нива, а да слезнат на реалните. На онези, на които не им отърват - да не продават, но да не ме убеждават че "тука така вървят цените". Никъде нищо не върви, освен телефонните им разговори между тях, с което се самонавиват в нещо, което реалността изхвърля. Като видя моите хора в Москва къде живеят и какво им струва това и даже ми говорят, че е скъпо и като направя съпоставка за тука ми се плаче с глас! Там като се каже къща и ако няма поне 2 декара площ си казват, че няма условие да се строи къща, защото няма да е къща, а сбутани постройки една в друга, а тука в Овча купел за 330 квадрата без никакви комуникации ми искат 400 евра (а почнаха от 550!!!!!) за квадрат и никой не може да ми обясни кое струва толкоз.... Почвам да си мисля, че съм сбъркал града (да не кажа страната). Един мой приятел (един от малкото читави брокери на земя) ми каза следото: Всичката земя е Божия! Ние тука си продаваме едни хартии, които сме нарекли документи.

Дано Новата 2010 година внесе малко разум в отрасъла с недвижимите имоти и строителството, защото строителството е отрасъла, по който се съди за развитието в една държава и е пряко определящ за относителното благоденствие на населението на това иначе красиво кътче от света. Да си пожелаем повече разум и по-малко безумия - архитектурни, строителни и инвеститорски... че само с надежда не се живее...
Да ни е Честита Настъпващата 2010г !


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
31-12-2009 - 18:24:29
Остави ги да мечтаят...
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
02-01-2010 - 04:19:34
Николов, ама ти май само до подмосковието прескачаш и хабер си нямаш как е по другия свет*smiley_ahh* Я виж ингилизите, франките или защо не речеш нещо за швейцарците и те ли са будали да живеят в такива малки по твоите критерии парцели, като нас загубеняците? Та дори дворовете на американците са по 50 кв.м. а отстоянията м/у къщите им точно една ръка растояние. И никой на никого нищо не натрапва, това се казва пазарна икономика.
Я кажи ти като строеше какви общи площи, градинки и инфраструктора остави след себе си?*book*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-02 04:35 от Bune.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход