Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За илюзиите на мечтатели да живеят в къща

Публикувано от elinka 
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
19-11-2009 - 00:12:05
avatar
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Постни няколко снимки от парцела, също и от
> съседните имоти. Ако комшиите са свестни цената
> на имота също се вдига. Може да се окаже, че тия
> 200 евра за м2 е ниска цена. Как са околните къщи
> - нови, разчупени или тип "трафопост" от 80-те.


Съседите са променлива величина, все пак... Днес са едни - утре други....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
19-11-2009 - 00:16:12
Имал е право дядо ти,та нали са се хранили от земята.Аз също съм на този принцип без да ми го е казвал дядо ми.Ето и изгодна инвестиция излиза сега само 200е.м2.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
19-11-2009 - 01:36:38
Нали сме си всички големи "инвеститори" за това сме на този хал - златото е инвестиция
*drink1*





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-19 01:38 от Geto.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
19-11-2009 - 16:55:54
На мен пък са ми смешни такива обобщения.
Живея в къща от както се помня. Бабите и дядовците също. Всичките ми роднини също (разбира се вече не е така)
С порастването си съм чувала и подигравки от апартаментаджиите за това.
Но най-ценното за мен в апартамента беше топлата вода в банята, а най-интересното асаньора.
Надявам се скоро да заживеем и в къщата, която ние градим.
Надявам се да не ми се налага да живея в апартамент.
До къщите ни има асфалт, няма баири, има магазини, транспорт.
Кво друго да кажа... трябвало да си изчистиш двора от сняг, тц-тц...
Идеално място няма, не е и нужно, трябва да си го стопанисваш с любов.
Софийски чада сме.
Служители.
Досие си написах
:]
Просто искам да кажа, че понякога е въпрос на приоритети не на възможности, мечтите са си мечти.
И само да добавя за кудош, едната къща е в най-ужасяващия квартал на света за едни, другата също за други и обратно, аз си харесвам и двата.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-19 17:09 от atenera.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
20-11-2009 - 18:05:31
Нека разгледаме и една конкретна оферта от този сайт:
[www.imoti.net]

Ето една къща около София. Сега нека се абстрахираме от парцела и да приемем че в това село той струва 0 лева.
Какво имаме
къща 250 к.м. на два етажа. Строена 2008 г. с топлоизолация, PVC дограма, модерна архитектура, гараж, три спални и две бани, довършена до фаза "обуваш си пантофите и влизаш" ЗАЕДНО С ОБЗАВЕЖДАНЕТО се предлага за 72 000Е. Това прави точно 288 Е/м.к. Вероятно строежът в момента до завършен вид ще излезе горе-долу толкова или малко повече (примерно 80 000 Е).
Сега да добавим 50 000 Е за добър парцел (500м.к. х 100Е) да речем в бункера, панчарево, герман, лозен или някъде в или около Соф. с добър достъп и съответната инфраструктура и получаваме 122 000 Е общо. (около 500 Е/м.к. застроена площ вкл. парцела)

Сумата съответсва на един нормален тристаен апартамент в добър квартал и именно тук идва момента до преценка на + и - на двата варианта (1 къща, 2 апартамент) smoking smiley За мен лично везните категорично клонят към къща *beer* пък и аз апартаменти вече си имам *angel* ако видя че животът на "село" *ok* не ми понася обратно в "урбанизираната градска среда" :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-20 18:06 от dedo Mrazzz.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
20-11-2009 - 19:06:43
Соларния дизайн много го уважавам.Ако някога тръгна да си правя къща.определено ще избера подобна архитектура.Имам едни съмнения,че тази конкретна къща не е масивна,а с дървена конструкция...което би обяснило и ниската и цена.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
20-11-2009 - 19:20:42
Салвадор , масивната къща не струва по-скъпо за изпълнение от дървената в България.
Заблудата идва от това, че при масивните къщи строителят работи по проект и изисквания на възложителя, а при дървената по собствен проект, който е направен по-ефективно.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
20-11-2009 - 20:53:54
Извинете, но чистенето на двора от сняг или подържането на градината или къщата за недостатъци ли се броят?! Защото аз бих го правил с удоволствие. :] Пък да седнеш за кафе или ядене на чист въздух си е преживяване. Това с чистия въздух мисля, че вече е доста актуално и ще става все по-голям проблем.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
20-11-2009 - 21:33:31
Sedia si tuk v London (ot izvestno vreme) i si cheta. Jiveia v kasta - do centlalen London patuvam 6 minuti. Hodia na rabota na priblizitelno 80-90km, patuvam do tam za 12 min. Kupuvayte, Mestopolojenie, mestopolojenie, mestopolojenie (beshe kazal,,,,,zabravih veche koi) spinning smiley sticking its tongue out *write* Ami znam, che ne moje da se sravniava, ama *yes*
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
20-11-2009 - 22:10:15
avatar
Блазе на този който живее в къща,няма сравнение това да живееш в блок с близо 100 души и собственост-вярно скъпо струваща и постоянно поддържана,но аз гласувам с 5 ръце за къщурката.
Евала на човека дръзнал да строи къща - уви аз собственост на парцел нямам,а от известно време и нерви......
Къщата си е къща - така казваха някога по големите.........
*yes* *bow*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход