Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Препоръчайте качествена настикла за двор smiling smiley

Публикувано от mtodorov 
Re: Препоръчайте качествена настикла за двор smiling smiley
06-10-2009 - 16:39:20
Todorow,

Китаец може да сложиш на стълбите, но само от грапавия, не слагай полиран, че ще има счумени глави. Принципно фашите идват полирани, тук ги обработват на едно като пясъкоструйка на температура и под налягане и се получава ефекта. Викат му термолющен, ще ти постна снимки, стои много добре. Аз сега сложих такъв
Но за двора и пътеките си е цифра. При мен терасата 20 квадрата с 8 стъпала на 2.50 ведно със сплинтовете плюс подхода към главния вход 4 квадрата с две стъпала по 1.70 струват около 2500 лв, като имаш предвид че терасата е с кантове и подлепки, както и стъпалата и оскъпяването идва оттам, иначе самият материал е до 80 кинта. Тази сума е само за материала, готов за полагане, отделно работата е 30-тина лв на квадрат за плочите и 15 за лм на капи, обкрайчване и други тънкости на каменарите, всичко върви на земновлажно на някои места с теракол, пясък, цимет и флексово лепило от мен...
Но става много красиво, ще видиш.
За пътеките реших гнайс на свободни парчета (10-12 кинта)с обкрайчване и фуга по формата на камъка. Рязаните на 20 или 30 и свободна дължина ми стоят като плочки, може да не е удачното решение но ми харесва и това е.
Пред гаража съм решил павета.
Оградата ще си я пръскам с машинка, пари за камък няма, евентуално само цокъла, но живот и здраве догодина, тая година фалирах, вече неам нерви с тоя двор, подпорни стени, тръби и изолации. Пирона беше че оня ден сам изкъртих цялата замазка, плочи и всичко на една от трите тераси горе, за да покажа на маймуните, че теча не е от покривам а от там и сега след като изсъхна и водата на тавана в хола и терасата, дето я отворих им стоя на главата да видя как слагат замазката, как правят холкера, как мажат с битума първия слой, как мажат тънко отгоре и как слагат двете ръце максит с лентата на Дитерман, щото ако пак има проблем вече не знам....
Иначе съм събрал поне 5 кубика камъни от двора и мисля да се пробвам с алпинеум, купих си книжка от руския център, те руснаците ги разбират тия работи, сега подбирам камъните и мъдря мястото, докато не съм заложил поливната система.
Абе занимавки...
Re: Препоръчайте качествена настикла за двор smiling smiley
06-10-2009 - 17:25:25
StefanB Ако това ще те успокои аз кътрих целия покрив тераса 110 квадрата плюс още три тераси заради калпава хидроизолация sad smiley . На стъпалата и цокъла вече е решено и се прави с варовик а за настилка най вероятно ще е с някакви бетонни пресовани павета. За оградата не ми се мисли наистина ако и тя е с камък става много.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход