Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Двоен зид - куриоз

Публикувано от bulhomes 
Двоен зид - куриоз
29-09-2009 - 17:15:04
Дано да е рядкост, че и аз към този тип строителство съм се насочил.

В действителност някой от Вас строил ли е така или само си говорим?
Re: Двоен зид - куриоз
29-09-2009 - 19:03:53
Казвал съм да сте внимателни с новите неща. Това е строителство, при него времето се мери със 100 - 300 г., не на всеки 6 месеца да влиза нещо ново.
Re: Двоен зид - куриоз
29-09-2009 - 22:54:22
Хоризонталните привръзки много видимо липсват.Нормално да падне при това положение.Че и на висок етаж...не само трябва да са вързани двата зида,ми и определен вид привръзки има според етажноста.С най-простите "Z" се връзва само на първи етаж или до някакви метри беше там...5 метра ли..нещо такова.Нагоре са едни усилени..."пепруди"...,саморазширяващи се...4-5 вида привръзки са.

Другия вариант е да са претупали свърващия слой-много вар,много пясък...Японците изпълняват двойни зидове с полимер-цимент от типа на MagneLine...въпреки,че техите условия са малко специфични заради земересенията.





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-09-29 23:17 от salvador.
Re: Двоен зид - куриоз
30-09-2009 - 09:38:31
Салвадоре, порових в Гугъла, но не открих нищо за такива превръзки. Предполагам, че и в магазина ще ме гледат като голям камък ако ги питам. Иво и той спомена за такива връзки в друга тема. Обяснете малко повече!
Re: Двоен зид - куриоз
30-09-2009 - 12:22:07
Мисля, че е поддало поради некачествено изпълнение на наддаването при тухления корниз отдолу. Очевидно неразбиране на системата от проектанта или изпълнителя.
Re: Двоен зид - куриоз
30-09-2009 - 12:32:10
За двоен зид, хоризонтално привързване с метални скоби е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Така се прави и се е правило винаги (не е нещо ново) Който не го знае е пишман строител.
wal
Re: Двоен зид - куриоз
30-09-2009 - 12:40:56
В Македония видях такъв двоен зид - така строят къщите си сега : външна изолация -тухла- изолация -тухла ....Не знам за същото ли говорим, но ме впечатли. Става въпрос за нови къщи на по 2-3 етажа, за по-високи не знам.
Re: Двоен зид - куриоз
30-09-2009 - 12:41:11
Ами аз не съм никакъв строител и затова питам. Съмнява ме, че и никой от строителите в Троян не е правил такъв зид. Затова питам - ако знаете през колко метра се превръзват, от къде се купуват такива превръзки или как се правят и т.н.
wal
Re: Двоен зид - куриоз
30-09-2009 - 12:58:31
ако се интересувате за къща, ще се свържа с македонеца и ще го питам за подробности



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-30 13:00 от wal.
Re: Двоен зид - куриоз
30-09-2009 - 15:01:35
bulhomes... wall tie , cavity wall tie...това търси.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход