Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Отпление с пелети - струва ли си!
21-01-2010 - 04:40:19
Quote
Nasko.Stoykov
Може би трябваше да споделя, че в моя случай не търся максималния ефект на печката като отоплително тяло, а по-скоро като допълнение към интериора на мазето, което ще служи за "вечеринки". Мазето не е студено, а и доста червено вино се изпива.*drink1*


Трябваше по-рано да уточниш, че ти трябва съвет от дизайнер или кулинар !
В твоя случай е най-добре да си сложиш камина с позлатени ъгли, та като си пийвате винцето да се
отразяват искрите от умните погледи!
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
21-01-2010 - 05:42:41
А бе аз добре си бях решил да сложа една електрическа бутафорна, на която пламъка и е по-истински от на камина, ама Иво ми запали чергата. Умните погледи само след 2-3 чаши червено вино, след това решаваме и световната криза и кризата в Сомалийския залив.*drink1*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
21-01-2010 - 08:29:38
Въглищата може да ги забравите, нещата вървят към екология в ЕС. Трябва да сме в крак с времето.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
21-01-2010 - 11:29:22
С какво ще ги заменим...?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
21-01-2010 - 11:42:28
Quote
Nasko.Stoykov
Може би трябваше да споделя, че в моя случай не търся максималния ефект на печката като отоплително тяло, а по-скоро като допълнение към интериора на мазето, което ще служи за "вечеринки". Мазето не е студено, а и доста червено вино се изпива.*drink1*
Виното и вечеринките са за край огнището. Камина за мезето + отопление.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
21-01-2010 - 13:25:12
Моля някой който има такава камина или котел да сподели какъв е разхода на пелети на сезон?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
21-01-2010 - 15:18:00
Дърва, слънце и топлоизолация.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
21-01-2010 - 15:33:23
avatar
Quote
wiwawi
Моля някой който има такава камина или котел да сподели какъв е разхода на пелети на сезон?
Ами аз си мисля, че е индивидуално за всеки и модел почти не може да се дефинира...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
21-01-2010 - 18:29:21
Здравейте , моя комшия има котел на пелети този сезон му е първия. Досега ръвносметката е че голямо значение има качеството на пелетите за разхода , най доволен е от пелетите във баумакс австрийски най малко му горят, а поне на трима - четерима производители пробва пелетите.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
21-01-2010 - 19:55:27
Е то тва е основното.
БГ пелетите не ги бива.
Тия пелетни отопления са такава зависимост, че направо не ми се мисли.
Реално, разхода на котела на комшията е в прово- пропорционална зависимост от настроението на оператора на пелетната преса и здравината на брезента на камиона дето вози изрезките към фабриката за пелети *angel*
*drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход