Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-05-2012 - 17:29:08
Quote
syncho
rosen71 няма смисъл изобщо да се чудиш. ТЕЦ-а е твоето решение. Правиш го и ги връзваш към подовото отопление. Имаме една такава изградена инсталация в офис (120м2 мисля че беше някъде) в Пловдив и разходите им на сезон са около 300лв, което е нищо сравнено с какъвто и да е друг източник. Това с пелетите и горелките би ти било в тежест в твоя случай. Не знам към кой ТЕЦ си и колко им е цената на мегават/час, но при всички положения ще си много по-добре. Да не говорим, че и автоматизацията можеш да си я направиш перфектна.

Абе и аз съм за ТЕЦ, само ще чакам да ми дадат офертата за изграждане, и цените.
Бил съм Австрия, и там за парно се плащат смешни пари. 5-10 пъти по-малко от нас.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-05-2012 - 21:50:42
Здравейте, случайно да знаете каква е методологията на настройка на горелка с газанализатор, че се сдобих с един ,а не знам как се ползва?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-05-2012 - 22:15:44
Гледаш да докараш СО и ламбда в нормите, което не винаги е възможноwinking smiley
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-05-2012 - 22:19:21
А какви са нормите.Може да ти звуча глупаво, но не съм виждал до сега как се регулира.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-05-2012 - 22:46:45
Нормите трябва да ги пише в паспорта на котела/горелката
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-05-2012 - 23:33:38
Ако има някой добре информиран относно пелетните котли моля да ми драсне едно ЛС. Днеска гледах едни 25 киловата напълно автоматизиран тоест 2 модела единия беше 10 000лв другия 6650лв модели съответно (Thermokoz Propel и Thermokoz Slimpel) не съм гледал други варианти но тези ми се видяха много HD smiling smiley ако може някакви алтернативни модели да ми дадете ще съм ви много благодарен ама ако може на ЛС че имам и още 2-3 питания . благодаря предварително.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
30-05-2012 - 09:28:18
Мисля, че syncho може да те светне по Термокозите, пък аз мога да те светна по предложенията на Ерато, които вече станаха доста и оригинални, и интересни
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
31-05-2012 - 20:38:56
Може ли за компетентно мнение относно смятането на мощността нужна за отопление на нова къща с външна изолация (6см каменна вата Рокул плътност 150кг/куб.) вътрешна изолация в пода и тавана 5см фибран, а на тените 10см вата зад 2 пласта 12,5мм гипс картон (тази меката на ролки), че докато обикалях за пелетен котел и чух мнения от 50вата на квадрат до 180вата на квадрат което за 50кв хол варира от 2.5киловата до 9киловата, демек "шах и мат"
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
31-05-2012 - 21:32:11
Най-важното не си писал - каква е квадратурата на къщатаwinking smiley
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
31-05-2012 - 22:06:27
240кв чисто без тераси сервизни помещения и мазе
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход