Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-01-2012 - 00:31:18
Това е друга фирма.Мисля,че нямат общо помежду си.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-01-2012 - 17:01:24
За да нямаш проблеми с горенето ( от некачествени пелети ) трябва да обърнеш внимание на самопочистването на котела. Всички качествени котли на известни марки се самопочистват със сгъстен въздух. Почистване на горивната тръба, в която ако няма система за самопочистване трябва да бъркаш с разни инструменти и приспособления за да вадиш шлаката. Получава се запушване на отворите, които са за първично и вторично горене и от там спира да гори, а пелета ако не се обдухва НЕ ГОРЯТ.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
27-01-2012 - 11:08:22
Kolios изключително малко, ако изобщо дори, се използва тая технология със сгъстен въздух в котлите на пелети. Има други начини доста ефективни.

www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
27-01-2012 - 16:50:55
Технологията я има ето при тези котли: www.pelletboilers.bg , http://www.ecoconcept.bg/page.php?n=128445&SiteID=654има и други вносни. Аз ги разучавах на пловдивския панаир и ми показаха какво се случва в горелката. При тези без почистване трябва на два, три дена да чистиш горивната тръба или чашката ръчно. Ти за какви други начини казваш.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2012-01-27 17:06 от Kolios.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
02-02-2012 - 17:03:20
Да не бъркаш силно подаване на въздух със сгъстен въздух? Обикновенно на дадено време вентилаторите на котлите се включват на максимум и се пуска малко повече пелети, за да може да изгори налепите и да издуха каквото има като дребни боклучета. Едрата шлака се почиства по други начини - като например с приплъзване на дъното на мястото където горят пелетите или с падащо дъно, което се удря след това в потата, за да може да се изчисти нацяло, а други котли просто "избутват" шлаката като подават пелетите отдолу.

www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-02-2012 - 23:51:59
Здравейте, прегледах цялата тема и от нея могат да се научат доста неща - поздравления! Аз си купих пелетна камина MCZ 12,5 KW с водна риза. Площта на отопление е 80 квадрата апартамент ново строителство. По въпроса с пелетите - наистина е много важно качеството им. Изпробвах няколко вида, но на мен всеки ми даваше различно мнение. За последно пробвах с румънски, които ги продават за момента на цена от 440 лв за тон. Има ли и други, които са направили като мен - ще се радвам да споделят мнение... За съжаление в момента във Варна пелети никъде не мога да намеря и ако някой знае къде има ще ми е от полза. Благодаря !
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-02-2012 - 08:58:36
Да, моментът не е подходящ за покупка на пелети, но след 2-3 месеца - с трактор да ги ринеш. Лятоска му е времето за пазаруване winking smiley . Доволен ли си от каминката (е, к'во питам smiling smiley ). Цена?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-02-2012 - 14:10:14
След като съм я изпробвал вече няколко пъти и то в тези адски студове мога да посъветвам всеки, който има възможност да инвестира в това. С една дума - доволен съм smiling smiley Колкото до разхода, пресмятах го долу-горе и ще ми излиза около 200 лева на месец, но и там трябва да се вземе в предвид цена от 400-420 лева за тон. Освен това още не съм палил постояно всеки ден, а и апартаментът е полупразен. Всеки знае, че като се вкарат мебели в него температурата е друга. На някой, който му се виждат 200 лева на месец в зимата за отопление ще кажа, че просто е несравнимо климатик с жив огън и постоянна топла вода. Нека да уточня още веднъж, че става дума за 80 квадратно жилище, ново строителство. Цената за цялата инсталация ми излезе около 10 хиляди лева, самата пелетна камина струваше около 5400. Освен това всеки, който смята да закупи такава камина трябва да изчисли с каква мощност да е тя спрямо квадратурата му, за да не се окаже после, че е взел по-мощна отколкото му е необходима.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-02-2012 - 20:19:00
Това което аз мога да кажа гледайки от далеко е, че цените както на камината, тъй и на пелетите са убийственни.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-02-2012 - 22:46:15
За пелетите съм съгласен, но е зима, а и във Варна голям избор засега не съм видял. Колкото до камината http://www.ofenkaufen.de/p/67953106/mcz-ego-hydro-pelletofen-12-5-kw Цената и в Германия е 3200 евро.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-07 22:50 от since1986.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход