Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
27-11-2011 - 08:56:22
Quote
muraa
От тази зима съм с горелка Фероли -SUN P7 на котел Дакон - 24. Със стаен термостат съм и горелката е на модулен режим.Техниците ми казват, че така горелката щяла да харчи повече отколкото ако е на ON/OFF.Защо е така? Понеже те немогат да ми обяснят. Това според е мен все едно инверторния климатик да харчи повече от обикновенния.Отоплявам около 100кв. изолация вата и картон на таван и външни стени дограма pvc потдържам през деня 21гр. а ноща 18гр. И харча около 30кг. пелети на Разлог за 24часа. Нещо ми се струва много.Досега съм минавал зимата с 2.5т. донбаски въглища като котела само е спиран за почистване.Става въпрос за етаж от къща.

И къде е комфорта при 21С? Комфорта е някъде 25-26С другото е мизерия.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
27-11-2011 - 12:43:20
Quote
Lubimec13
И къде е комфорта при 21С? Комфорта е някъде 25-26С другото е мизерия.
Да бе да, щот сравняваш с климатика. С климатик и 35-36 - все си е мизерия :]
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
27-11-2011 - 15:23:22
Quote
LazarG
Quote
Lubimec13
И къде е комфорта при 21С? Комфорта е някъде 25-26С другото е мизерия.
Да бе да, щот сравняваш с климатика. С климатик и 35-36 - все си е мизерия :]

Аиде, сега започнахме пак с митове и легенди за да си продаваме чугуна....
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
27-11-2011 - 19:55:13
Ми - карай си на пластмаса, кой ти предлага чугун? И да престанем със спама, а?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
27-11-2011 - 23:22:42
Любимец13, ако приятната температура на дома за теб е 25 градуса то за други може да е 30 или 15. Тук у дома ние подържаме 20 през деня, а нощем 17-18, ако че парното ми е включено в наема. Че и на бебето му е добре. Това са и общоприетите норми за здравословен климат. Разбира се тялото на един 70-80 год. старец иска повечко топлинка ама това всеки го знаеwinking smiley
Колкото до чугуна не знам да е измислено нещо по-добро.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-11-2011 - 15:34:21
Интересна тема *ok*, и понеже доста хора до сега са се отоплявали с домбас ,ако някой има сравнителна таблица нека я постне, тоест- 1 тон домбас с колко тона пелети се замества.winking smiley да се знае горе -долу.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
28-11-2011 - 21:47:56
Почти е еднакво с малка разлика,горят се с около 100кг.пилети в повече.Кофтито е че вълищата държат постояна температура а пилетите не.Получава се една разлика от 5-8градуса когато се изключи горелката и запали отново.Цикъла трае 10-15минути докато запали горелката и от там идва разликата.Но доброто е че пилетната горелка можеш да я спреш когато е по топло през деня или да намалиш градосите доста.А най-хубавото при пилетите е че няма тази пепел както при въглищата.Само чистиш скарата на 24ч. и слагаш пилети в коша.Ако имаш парички можеш да си закупиш и самопочистваща се горелка ще я чистиш на седмица.Щях да забравя че при пилетите няма осмоляване на котела и пушека е само докато запали за 2-5минути.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-11-2011 - 03:10:13
Само да добавя към коментара на Даката. Палетният котел позволява автоматизация която се отразява не само на конфорта, но също дава икономия. И на края, но не на последно място нека мислим и за световното затопляне*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-11-2011 - 07:34:14
avatar
Момци,дайте да изясним какво горите - пИлета,пАлети или най -нормални пелети.
Така,както ги пишете, е нормално да има голяма разлика в разходната норма.smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-11-2011 - 17:42:28
Човек ако си има и машинка за пелети и тогава може да си направим пелети от палети.Китайските машинки до 300кг.за час до пристанище Варна е 500$ митото незнам колко ще е.Докато българските 150кг за час почват от 3000лв.Въглищата може би още някоя година и ще ги забранят като средство за отопление.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход