Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-10-2011 - 17:16:05
Има логика в това. Благодаря.

Един др. въпрос. Смятам да инсталирам термостати във всяко помещение. Тук фирмата дето ни подържа ми дадоха някакви 2 пътни вентили със задвижка на 24 волта. казаха, че с тях ще мога да контролирам температурата във всяка стая. Така ли наистина се прави?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-10-2011 - 20:03:28
Може и така
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-10-2011 - 20:18:42
Така работят.Имам обаче известни предубеждения към ел.задвижките...Дават по-богати възможности за автоматизация,но с това се усложнява и системата.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
30-10-2011 - 23:08:10
Щом може няма какво да го мисля, тези джаджи са ми без пари.

Благодаря

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
31-10-2011 - 10:01:12
А управление?
То не е без пари.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
31-10-2011 - 19:45:55
Какво точно имаш предвид за управлението? До колкото разбирам тези двупътни вентили се управляват от термостатите в помещенията, ама ако греша моля да ме поправиш.

Инак разбира се че нищо не е без пари. Но има и такова нещо като взаимопомощ. Ти помагаш с каквото можеш, другите също и такаsmiling smiley

Хайде със здраве*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
01-11-2011 - 01:20:55
Имах предвид нещо,което да пускаи спира тока към задвижката.Това е някакъв съвсем елементарен модул който взима данни за температурата в стаята от някъде и според нея отваря/затваря кранчето на радиатора.Варира от най-просто термореле,до цял компютър.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-01 01:24 от salvador.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
01-11-2011 - 10:37:27
привет,
От 12 години се отоплявам с дърва.Понеже по "технически причини" котлето се намира на тавана са наложи да монтирам телфер за да качвам дървата.Като добавим и доставка,рязане,цепене редене и необходимостта от почистване на котлето всяка седмица от катран и сажди реших да мина на пелети.Котлето ми е ОРОР 12 кв. Горелката съм си я правил сам. Работи в режим 2 сек подава пелети с шнек в горивната камера- 35 сек.престой. Вентилаторчето е 30 вт. 1380 об.мин. Управлението е от контролер на МИЦУБИШИ - AL2. следи температурата на котела и бойлера.При 70 градуса спира вентилатора при 65 градуса пали горелката.Жена ми е във възторг. Няма дим ,няма пепел,няма катран няма сажди,няма прегряване когато спре тока.Котлето гасне само ,а помпата минава на аварийно захранване и започва да върти парното през бойлера ,които в случая играе ролята на топлоакумолатор.Къщата е на един етаж и половина(тавански-там е котлето, бойлера и две стаи) застроена площ 80 кв.м.Всички радиатори са с ел. задвижки и стайни термостати в зоната на стаята където искам да се измерва температурата-не са на радиаторите.
При температура в цялата къща 24-26 градуса разхода на пелети е 2-2.5 кг/час. В системата има и бойлер 150 литра, който също се грее от котела.Пелетите са букови клас А . Пепел чистя на 2 седмици с прахосмукачката, защото горелката е на мястото на пепелника. Качеството на пелетите е от решаващо значение.Когато са некачествени се спичат на шлака и задръстват горивната камера.Когато пелетите си ги вземете директно от производител и на едро тон-два.цената е доста под 300 лв.За мен най-добре горят буковите.Минимум пепел и добра калоричност. Другите са по-евтини но нямат нужните качества та на практика отоплението ти излиза по-скъпо, а и проблемите са повече..В работата се отопляваме с климатици,но тези б:ami:рмчащи духалки никога не са в състояние да реализират комфорта на отоплението с радиатори.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
26-11-2011 - 20:15:27
От тази зима съм с горелка Фероли -SUN P7 на котел Дакон - 24. Със стаен термостат съм и горелката е на модулен режим.Техниците ми казват, че така горелката щяла да харчи повече отколкото ако е на ON/OFF.Защо е така? Понеже те немогат да ми обяснят. Това според е мен все едно инверторния климатик да харчи повече от обикновенния.Отоплявам около 100кв. изолация вата и картон на таван и външни стени дограма pvc потдържам през деня 21гр. а ноща 18гр. И харча около 30кг. пелети на Разлог за 24часа. Нещо ми се струва много.Досега съм минавал зимата с 2.5т. донбаски въглища като котела само е спиран за почистване.Става въпрос за етаж от къща.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
27-11-2011 - 08:18:56
Е, щом ти се вижда много - спокойно можеш да се върнеш на въглищатаspinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход