Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
03-05-2011 - 21:40:09
Приятелю Санчо, специално за тебе ще направя остров в залива на Приморско и ще те назнача за губернатор*beer*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
25-07-2011 - 21:53:25
Нещо темата замря, а и смисъла и е струва ли си отоплението с пелети. Та в тая връзка да попитам. Някой да има впечатление от горелка FERROLI монтирана на котел DAKON -24 И коя горелка е по добре за такъв котел ferroli или на Ерато?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
26-07-2011 - 15:31:05
И двете горелки са от един клас като цена и функционалност. Изборът трябва да стане по политически причини*yes*. Добре работят с качествени пелети - клас А. Пък за струването си струва. В близките дни почвам една инсталация с пелетен котел Пелетерм, ама той е съвсем различна бира.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
03-10-2011 - 20:01:34
Лазаре монтира ли го вече тоз котел, че те щъркелите отлетяха и зима иде*drink1*
Хайде дружно малко да възкрасим тази тема, че и сезона е актуален. Дайте мнения. Кой с какво работи и какви бяха разходите му през истеклия зимен сезон.
[www.imoti.net]

Аз много мислех за котел на дърва, но май вече се ориентирам към пелетите.

Поздрав на всички*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
03-10-2011 - 20:34:37
На панаира,представителят на Тангра ми се оплакваше,че се наложило да модифицират един чудесен котел,за да може да работи с "български пелети",Човекът обясни какво точно са пипали,едното нещо е допълнителен бункер за пепел...че нещите правели доста пепел.Работи де.Направили са го да работи.Ама не постига пълната мощност и си прави пепел като нормален котел на дърва.
Казано по-просто...за три години от както я има тая тема,вече се изясни напълно,че тая работа с пелетите...няма да я бъде.Може да стане единствено ако си намериш читав производител.

Лично мен повече ме грабнаха котлите,които работят с дървесен чипс.Те поне са си проектирани да горят боклук.С пелетите пак се гори същия боклук,но разликата е,че котлите не са проектирани да го понасят...
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
04-10-2011 - 00:58:44
Салвадор, на кое казваш "Дървесен чипс"? Дали не иде реч за добре познатият ни роден талаш?

Тангра направили промени заради лошокачествените пелети. Ами какво правят всички онези немски или италиански производители? Как тези ненормално скъпи съоражения работят със същите пелети? Добре е колеги които се отопляват на биомаса да дадат малко информацийка ама или ги е срам да си кажат или са твърде доволни че са се възгордяли от успешната "инвестиция"winking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
04-10-2011 - 07:11:55
Монтирах го отдавна, пробите бяха в най-големите горещини през август - дори нямаше и мирис на пушек. Ама как да има - котелът е "истински", с 2 вентилатора - нагнетателен на горелката и всмукателен на изгорелите газове. Сега подвързвам втори такъв Пелетерм, ама работя само през уикенда - тази седмица трябва да палим и него, че идва третия и следващата седмица трябва да пускаме и него. Първия клиент си купи 4 тона от най-гадните шуменски пелети по 260лв, които са мор за горелките, ама Пелетерма смятам, че ще ги хруска като препечен хляб*yes*. Имам снимки, ама не знам тук как се качват - само чрез хостинг ли?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
04-10-2011 - 09:25:37
Талашът е стърготини от дърводелските работилници.Чипсът са едри парчета.Получават се с дробилки за дървесина.Може да станат и на пелети по-натам,но в случая се ползват както са излезли от машината:
[sortovisemena-bg.com]
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
04-10-2011 - 20:06:56
Quote
LazarG
Монтирах го отдавна, пробите бяха в най-големите горещини през август - дори нямаше и мирис на пушек. Ама как да има - котелът е "истински", с 2 вентилатора - нагнетателен на горелката и всмукателен на изгорелите газове. Сега подвързвам втори такъв Пелетерм, ама работя само през уикенда - тази седмица трябва да палим и него, че идва третия и следващата седмица трябва да пускаме и него. Първия клиент си купи 4 тона от най-гадните шуменски пелети по 260лв, които са мор за горелките, ама Пелетерма смятам, че ще ги хруска като препечен хляб*yes*. Имам снимки, ама не знам тук как се качват - само чрез хостинг ли?

Лазаре, би ли дал малко повече информация? Ще е полезно тъй като е от първа ръка. Кажи нещо за котела, производител, особенности и т.н. Ако можеш дай сравнение с някои др. с които си работил.
Благодаря ти предварително*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
04-10-2011 - 20:54:08
Ей го бе - КОТЕЛЪТ!
Бях написал дълъг пост, ама изчезна:g:
Най-голямото му предимство е всеядността му заради наличието на самопочистващ механизъм



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-04 20:55 от LazarG.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход