Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 18:54:05
Лазаре,Лазаре,чертожник такъв, няма значение дали е отворена или затворена системата за да се образуват газови мехурчета от контактната повърхност на водата с нагревната площ на котела,помисли още и каква е разликата в плътността на водата при 10 градуса разлика на входа и изхода . Помпата винаги се слага на входящата вода от компетентните и опитни майстори,на изходящата вода /горещата/ я монтират само чертожниците :]
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 19:09:22
Според мен се слагат на изходятата вода когато има нужда от две или повече помпи.Тоест ако има буфер или топлообменик тогава се слагат и тези вентили три или четери пътни.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 19:31:50
Абе аз не съм професионал, но да взема и аз да си кажа наблюденията.

При нас бойлерите и тотлетата са инсталирани на таванският етаж. Циркулационните помпи са монтирани на входа на бойлера. Отделно има помпи за топлата битова вода. Също на едно др. място освен тази помпа има и малки помпи които контролират подаване на Т. вода по всеки кръг и се контролират от стайният термостат.
Това е от мен дано да съм бил полезен.

Бъдете добри, обичайте се, че иде Царя на цярете:loveu:

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 19:35:50
Quote
dakatatata
Според мен се слагат на изходятата вода когато има нужда от две или повече помпи.Тоест ако има буфер или топлообменик тогава се слагат и тези вентили три или четери пътни.

Когато има нужда от две или повече помпи,пак се монтират на входящата вода в тъй-наречената помпена уредба,която има три варианта:
а/последователно свързани помпи
б/паралелно свързани помпи
в/ комбинирано свързани помпи
На изходящата вода се монтират разпределители,там помпи монтират некадърниците!
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 21:13:37
Quote
фло
Лазаре,Лазаре,чертожник такъв, няма значение дали е отворена или затворена системата за да се образуват газови мехурчета от контактната повърхност на водата с нагревната площ на котела,помисли още и каква е разликата в плътността на водата при 10 градуса разлика на входа и изхода . Помпата винаги се слага на входящата вода от компетентните и опитни майстори,на изходящата вода /горещата/ я монтират само чертожниците :]
фло, опитни майсторе, я помисли сега пък ти кое дава по-голяма плътност на водата - 10 градуса в температурата или 2 бара налягане - колкото е разликата в налягането на отворена и затворена система. Дали балончетата, които се появяват при 0,2бара в отворената система ще се появят при 2,2 бара в затворената система?
Quote
фло
Когато има нужда от две или повече помпи,пак се монтират на входящата вода в тъй-наречената помпена уредба,която има три варианта:
а/последователно свързани помпи
б/паралелно свързани помпи
в/ комбинирано свързани помпи
На изходящата вода се монтират разпределители,там помпи монтират некадърниците!
Аха, "помпена уредба" *yes*. Това ще да е някакво ново понятие в топлотехниката*xxx*. Фло, аз като прост чертожник не можах да схвана за тея уредби, пък и гуглето нещо мълчи за тях, ще можеш ли да ме светнеш като ми покажеш някоя-друга схена на отоплителна инсталация с такава "помпена уредба"?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 21:55:57
Да бе Лазаре,ново е това понятие,нови са и другите неща дето ти ги пиша! Само,че за теб са нови,защото вероятно няма къде да си ги чул:]Пустият му чичо Гугъл как пък не е качил "Основни процеси и апарати" на доц. к.т.н. Божидар Н.Бояджиев и доц. к.т.н. Христо П. Велчев , 451 страници,че да му се довериш познавателно!
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-04-2011 - 23:07:31
Хей, тоз Гугъл 'ноо тъп - не чете дебелите книги на наште доценти! Ама добре че имаме компетентни и опитни майстори, дето ги четат, че да ни светнат що е то "помпена уредба". Пък чертожниците (тъпи чехи, германци, италианци, французи, дет не знаят грам български) си чертаят обикновени помпи по инструкциите за монтаж, и то на горещата вода, ама кой ще ти ги спазва тия схеми на неграмотници*drunk*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-04-2011 - 08:04:49
Христос Воскресе! Здраве и късмет на всички и Весели Празници!
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-04-2011 - 12:53:35
Наистина воскреси! Весел празник.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-04-2011 - 17:37:14
Даа, Христос Воскресе!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход