Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-10-2010 - 18:29:38
Quote
Boby
Тошибата е скъпа, има български термопомпи на половината пари и по-малко. А отзиви ще дам в края на зимата, аз отскоро съм новодомец. А лятото не ползвам, имам само подово, не става за охлаждане а и няма нужда, изолацията ми е достатъчна през лятото Имам приятел с къща, около 160 м2 отопляема площ, термопомпа 10 кВ топлинна мощност, 10 см изолация на стени, 30 см на таван, подово навсякъде, поддържат се вътре 21-22 градуса постоянно, топла вода в бойлер със серпентина, около 1000 лв му излизал отоплителния сезон.

Ако беше сложил климатици щеше да не повече от 500лв.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-10-2010 - 18:53:23
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-10-2010 - 20:57:17
Кое е смешно. Има нещо грешно в цялата постановка. Най-вероятно търговец , който не може да смята.
При тази квадратура, температура и изолация за зимния период се получава необходима енергия 4МWh. Ако се отоплява директно на електричество ще похарчи 4000Х0.15лв= 600лв. , а с термопомпа похарчил 1000лв . Много е ефективно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-23 20:58 от Върколак.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-10-2010 - 22:26:22
Quote
Върколак
Кое е смешно. Има нещо грешно в цялата постановка. Най-вероятно търговец , който не може да смята.
При тази квадратура, температура и изолация за зимния период се получава необходима енергия 4МWh. Ако се отоплява директно на електричество ще похарчи 4000Х0.15лв= 600лв. , а с термопомпа похарчил 1000лв . Много е ефективно.

Колега,не съм сигурен ,че точно аз ще ти го обясня най-добре,но поне ще опитам!
Ако захраниш един реотан с 1 киловат мощност на електроенергията ще получиш 1 киловат топлинна енергия докато ,ако захраниш една термопомпа с 1 киловат електроенергия ще получиш 5 киловата топлинна енергия и причините са две:1.фреона дава енергия при втечняване и при изпарение 2.работата на помпата също дава енергия или с други думи при една и съща консумация на електроенергия при директно отопление и отопление с климатик,климатика дава 5 пъти повече топлина.Това е ефективността!
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-10-2010 - 23:48:51
Прав си, ще му кажа да изхвърли термопомпата и да сложи духалки.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-10-2010 - 09:37:23
Quote
фло

Колега,не съм сигурен ,че точно аз ще ти го обясня най-добре,но поне ще опитам!
Ако захраниш един реотан с 1 киловат мощност на електроенергията ще получиш 1 киловат топлинна енергия докато ,ако захраниш една термопомпа с 1 киловат електроенергия ще получиш 5 киловата топлинна енергия и причините са две:1.фреона дава енергия при втечняване и при изпарение 2.работата на помпата също дава енергия или с други думи при една и съща консумация на електроенергия при директно отопление и отопление с климатик,климатика дава 5 пъти повече топлина.Това е ефективността!

Теорията добре си я обяснил. И аз това се чудя, що за изпълнение са направили за да харчат толкова. Или изолацията не е такава или са направили къща като лятна вила (цялата остъклена) или друга мисловна простотия. Вероятно си разхождат една вода докато и се завие свят? А за този коефициент 5 забрави - това е на самата машина и то при 35С на водата, а за цялата система едва ли е повече от 2 - 2.5. Затова и писах, че с климатици е 2 пъти по-ефективно, а инвестицията е съизмерима.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-10-2010 - 09:51:37
А на климатик при 0гр колко му е коефициента?:] А при -5 или -10? А като му добавиш дефроста?:]
Климатик в нужника да слагам ли? Бани, коридори или да спим на отворени врати?
*pardon*
Тия климатици трябва да се обложат с годишен данък. Охлаждат околната среда- на мен да ми е по-студено, като вървя по улицата, за да може на пешо с климатика в хола да му е топло.:}
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-10-2010 - 10:07:40
avatar
Това за данъка тотал ме изкефи......
Дай идея на министър Дянков и ще видиш резултати......*angel*

Чест и почитание
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-10-2010 - 10:10:35
Quote
чаро
А на климатик при 0гр колко му е коефициента?:] А при -5 или -10? А като му добавиш дефроста?:]
Климатик в нужника да слагам ли? Бани, коридори или да спим на отворени врати?
*pardon*
Тия климатици трябва да се обложат с годишен данък. Охлаждат околната среда- на мен да ми е по-студено, като вървя по улицата, за да може на пешо с климатика в хола да му е топло.:}

Чаро излез от ролята на търговец. Твоя нужник сигурно е на двора и затова го топлиш. При правилно проектирана къща изхода на вентилацията се поставя в бани и коридори, така те се затоплят от другите помещения. Една къща се състои от много системи и те трябва да се допълват, а не всяка да покрива функциите на другата. Но като търговец това не ти върши работа.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-10-2010 - 10:28:24
Виж са. Аз че се занимавам с тия работи- занимавам се. Не крия. Продавам и въздушни термопомпи.
Скоро и климатици ще предложа. smiling smiley
Мисля че в това няма нищо лошо- до сега не съм правил явна и целенасочена реклама.
Драскането по форумите ми е за кеф, пък и мисля, че е в помощ на хора, които се осмеляват сами да си направят инсталациите. (то всичко е изписано, но ги мързи да четат)
Но за момента и особено за района на БГ не е извесно по-ефективно отопление от ТП вода-вода отворена система. Изключвам местностите с топли минерални извори, в които незаконно водата се вкарва в конвектори и подово*angel*
А подовото си е ясно че е най-комфортно. Просто не можеш да го сравниш с духалка и това е.
А то, че си има много недостатъци, има си. И изобщо не е най-икономичното, ама карай.winking smiley

:] нужника на двора, кат замръзне не мирише, по-добре е да не се отоплява:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-24 10:33 от чаро.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход