Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-03-2010 - 08:27:52
avatar
И мене много ме интересува...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-04-2010 - 18:02:49
Мен също ме интересува. Ако някой тази зима се е отоплявал по този начин ще се радваме да сподели.clap:

Всички търсим истината!
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-04-2010 - 18:14:29
Здравейте,

И аз се интересувам от пелети. Предстой ми закупуване на котела. Дайте някакви контакти за цени. Търся и майстор за водно подово. Някакви идеи ?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-07-2010 - 21:51:23
Предлагам пелети - 250 лв./т. В цената не е включен транспорт.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
10-10-2010 - 17:15:44
Дай координати
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-10-2010 - 18:30:10
avatar
Quote
g_mitov
Здравейте,

И аз се интересувам от пелети. Предстой ми закупуване на котела. Дайте някакви контакти за цени. Търся и майстор за водно подово. Някакви идеи ?

Сигурен ли си, че котела на пелети е най-оптималния избор за водно подово отопление!?

HouseBook.bg
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-10-2010 - 15:45:24
Здравейте,

Изкарах един сезон на пелети, но още не мога да преценя дали как е. Само мога да кажа, че беше топло и нямаше хамалогияsmiling smiley
180 кв. къща нова неизмазана на два етажа за 1400 лв. като и топлата вода е вътре. Котлето ми е българско 22 кВ ...
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-10-2010 - 21:56:13
Дааа и мен ме интересува тоз въпросец ама нещо няма дип желаещи да споделят.

А как бих искал да чуя мнения за определени котлета, плюсове и минуси. Също др. важен въпрос е снабдяването със самите пелети? Кои са доставчиците на които човек би могъл да разчита по всяко време на сезона? Кои са качествените производители? Трябва ли да се запася предварително за цяла зима или мога да подържам само 1-2 седмично количество и да поръчвам? Цената вдига ли се с напредване на зимата?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
14-10-2010 - 09:53:58
Защо пък да не е оптимален избор за подово отопление? Заради високата температура на отдаваната топлина ли?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
14-10-2010 - 10:56:32
avatar
Quote
kalin72
Защо пък да не е оптимален избор за подово отопление? Заради високата температура на отдаваната топлина ли?
Работната температура на водното подово е 30 - 40 градуса, което е долната граница на мощността на пелетния котел, а по принцип работата му в граничните зони не е най оптималния процес. Постоянното палене и гасене на горелката не е плюс нито за автоматиката нито за разхода на пелети.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход