Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
01-02-2010 - 17:29:12
deyanyovkov със сигурност не е само 6 процента по евтино от тока. Неможе да се обобщават така нещата 3 тона за 200 квадрата. Зависи от изолации дограми изложение. Като цена отоплението с пелети излиза горедолу колкото с природен газ. По евтино е само с дърва и въглища. Ще се радвам ако някои който използва такъв тип системи да споделя мнения тук. И аз имам желание да слагам такъв котел.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
01-02-2010 - 20:11:42
Определено си струва на пелети,особено за къща.Няма занимавка като с дървата и е топло навсякаде за разлика от тока.
За разликата в цената, евтино е но много зависи от качеството на пелетите.
за жалост в БГ няма много таково *huh*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
01-02-2010 - 21:08:15
Това е най-важният фактор.Т.е. как се отразяват на разхода и 6-те % икономия един-два тона некачествени пелети.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
02-02-2010 - 10:20:53
Явно няма човек с опит и с такава камина в къщи който да сподели с нас.sad smiley
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
10-02-2010 - 15:55:20
Като гледам доста сте разчекнали темата та чак малко сте се поизхвърлили smiling smiley . Истината е, че отоплението с пелети си има и плюсове и минуси. Плюсовете са, че не се занимаваш кой знае колко със зареждане и чистене и е сравнително евтин вариант, при положение, че котела/камината която се ползва е достатъчно добре направен/а за да не гълта напразно гориво. Минус за мен е некачественето гориво на пазара, което всъщност по-скоро е с променливо качество и не можеш да хванеш кога е добро и кога лошо. Също така под качество имам предвид калоричност. Минус за мен до някъде е и по-високата начална инвестиция, макар че с времето тя си се изплаща.

Относно доволни/недоволни клиенти... има ги и двата вида. Доволните си правят сметката как се отопляват и нямат проблеми, а недоволните просто си мислят че трябва да им излиза съвсем без пари и да стоят на 30С с отворени прозорци примерно... Просто човек трябва да знае какво и как да ползва защото в противен случай каквото и да си вземе все ще е недоволен.

Някъде четох че в момента цените се надували изкуствено... някои фирми го правят това да, макар и да не намирам кой знае какъв смисъл. Това важи не само за България. Много производители в момента са надули изкуствено цените, което се отразява и на нашия пазар. В момента при нас имаме котле и каминка на промоция италианско производство, които са с много високо качество и са на прилични цени за това, което предлагат. Ако искате можете да ги видите на сайта ни.

Не знам какво още да ви кажа за пелетите... Внимавайте как съхранявате по-големи количества, защото имаше случаи на самозапалване...

www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
10-02-2010 - 18:40:34
в един магазин видях пелетна камина тия дни.Отоплява около 40-50 квадрата и хич не беше кой знае колко топло.
25 кг пелети за 8 часа.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
10-02-2010 - 22:07:47
avatar
Не забравяй, че освен пелетна камина има и котел на пелети!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-02-2010 - 00:44:00
Това се води по-скоро котел....Но не захранва радиатори,а от горния край изкарва насочена струя горещ въздух.На два метра от него не се стои-ще те опече.Но на пет метра почти не се усеща,че в помещението има отопление.Като цяло-не ми допадна тоя вариант.Не е ефективно,а разходът на гориво ми се вижда направо огромен.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-02-2010 - 10:33:44
avatar
Това дето го описваш си е разсипия. Но това не зависи от пелетите като агент, а от конструктивното недомислие на ползвателя. Вместо да си маправи система за отопление го ползва по тъпия начин.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-03-2010 - 03:41:09
Ето иде Великден и пролет чука, та направихте ли равносметките, струва ли си?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход