Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-09-2009 - 15:32:26
Незнам сега по Панаира в Пловдив може би има изгодни неща мисля да отида тия дни да проверя.
Истината е че ЕРАТО с най достъпни но доколкото знам за над 30-40 кв не ги бива но цената им е поносима.
Пловдивска фирма предлага и Италиански котли забравих фирмата те са по средата на цена Ерато и австрийските но на външен вид са по близо до ЕРАТО.
Hargassner и подобните от този клас изглеждат уникално имат и разни екстри като ламбда и прочие но наистина цената поне на предлаганите тук модели е доста солена.
Чакам офертата до края на седмицата и след това ще опитам да сравня нещата с оферти от Австрия и Германия да видим доколко надценка има тука на тези неща.
Бункера е елемнтарен както каза pike мисля че се прави връзка с шнек до котела и ако е голям може да си бачка седмици без да се намесваш.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-09-2009 - 15:56:51
koxx искаш да кажеш че 45 киловатовия вариант нестава така ли да разбирам. Днеска говорих с pike по телефона. Може би обикновен котел с горелка също не е лош вариант.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-09-2009 - 19:09:55
pike е по наясно от мен бади сигурен той е и доста по напред с къщата!
Аз това което го казвам го чувам от бг фирмите когато стане дума за котел над 35 кв спират да предлагат на ЕРАТО и казват че е подобре над тия кв да нее от техните.
Идея си нямам защо така казват просто ми се случи на 3 места това.
Мен ми се иска да е по хубав от ЕРАТО аз ще вземам направо котел на пелети защото и да стане проблем след време дарва или въглища не ги броя за опция така че котела щее само за пелети не комбо по тоя начин горелката е вградена нее отделно.
То е най добре някой който предната зима е изкарал на пелети да сподели как му е котела и какво сее получило но май не са много тия хора тук.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-09-2009 - 19:32:29
Кохх,благодаря за добрите думи,ама и аз не съм кой знае колко наясно.Просто имам възможност да гледам монтирани вече инсталации.Това за големите мощности на Ерато го чувам и аз.
МТодоров,за втория котел,за който ти казах по телефона-50кв той бачка от няколко месеца и някаква оценка е рано да се даде.Истина е че видяха зор с настройките,ама все пак бойлер 200л,парно,басейн...След тая зима ще мога да коментирам.Иначе Дакончето 32кв-3 зими-о'к.
Мисля,че добре разбирам желанието ти за повече инфо за по-голям котел,но аз там преки наблюдения нямам. *huh* .
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
29-09-2009 - 22:03:17
Благодаря ви на всички за информацията и особено на pike който отдели доста време да ми обясни и по телефона за какво става въпрос smiling smiley. Това че над 35 киловата котел на ерато не е добър също е много ценно защото там не го казват естествено. Незнам тази горелка GP45 ли как се води дали е добра ако се монтира на друг котел. И все пак нека всеки който види темата и има инфомрация да сподели ако има желание разбира се smiling smiley. Междудругото и при мен ще има бойлер 200 литра smiling smiley.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
14-10-2009 - 14:06:15
Абе момчета, вие добре ли сте изобщо да споменавате за котли с такива цени *xxx* Триесе хиляди лева, та къде му е кирията я виж колко години би се отоплявал на ток за тези пари! Това само у нас може да се случи *xxx*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
14-10-2009 - 18:29:43
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе момчета, вие добре ли сте изобщо да
> споменавате за котли с такива цени Триесе хиляди
> лева, та къде му е кирията я виж колко години би
> се отоплявал на ток за тези пари! Това само у нас
> може да се случи


Много е наистина и нее много ясно защо са толко скъпи тези котли.
Все пак това беше цена за котел към 60+кв на Hargassner.

ето линк да видите как изглежда [www.hargassner.be]

цената му за 35кв мисля е около 18к лв.
Офертите които получих на панаира за Италиански котли Marina 30 беше за около 12к лв но на външен вид доста е близко до наще котли на ЕРАТО.
[www.woodpellet-boilers.ie]

Трета оферта която взех на немски котли HERZ които на външен вид изглеждаха мн добре бе6е за 16 000 лв за 30 кв 21,800 за 45 кв и 23 000 за 60 кв.

ето линк с тях и ценова листа за Полша мисля в злоти е цената.

[www.herz.com.pl]

Този най ми хареса бе6е с вкл. бункер към него и изглеждаше мн добре.
Аз само сондирах реално чак за другия сезон ще копувам ободрудване за отоплението.
На път сам да се похваля с мн качествена фирма с която почнах къщата на мн добра цена офертата и мн профи бачкат до тука но са минали само 25 дена та засега си правя пас winking smiley
за Пловдив става дума като привършим грубото може да дам препораки ако задържът нивото до края.
Междо другото да вметна цени на стр материали за момента бетон б20 85 лв =арматура 78 стинки и тухли поротерм мисля са към 2 лв тези 38 Н+F.


тва са цени с доствка до обекта който все пак е 1-2км от складовете но са без ддс.

и един офф топик въпрос някой знае ли какво има в Inter Expo Center tia dni (нещо за мебели май?)че ще мръдна за стройкото та се чудя дали да се отбие и до там.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-14 18:31 от koxx.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
14-10-2009 - 19:27:38
koxx Написал:
-------------------------------------------------------
> и един офф топик въпрос някой знае ли какво има в
> Inter Expo Center tia dni (нещо за мебели май?)че
> ще мръдна за стройкото та се чудя дали да се отбие
> и до там.

Основно оборудване за хотели. То май и в заглавието е упоменато.
Иначе там "не се отбива" - специално се ходи и плаща за "добър ден". То и с ходеното имаше някакъв проблем напоследък - ако не са свършили ремонта.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
19-01-2010 - 10:13:48
Абе момчета погледнете тук май са по разумни цените:[www.kotle.cz]
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
19-01-2010 - 23:38:44
Може ли някой да направи едо сравнение м/у печка на дърва и печка с пелети. Спрял съм се на печка с пелети, ама защо, и аз самия не знам. Струва ми се по-чисто и по-удобно, и при горенето и при зареждането. Някакви отзиви ако сте ползвали и двете.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход