Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация

Публикувано от Stoyan 
Re: Топлоизолация
01-06-2006 - 23:15:56
Може пи някой да ми каже нещо за дървената дограма със стъклопакет на фирмите ВИДИРА и ЕЛЕНА ?
Re: Топлоизолация
02-06-2006 - 13:32:41
Ами скоро гледах бяха правили тестове и сравнение на различните изолации, не е лошо четивото и мисля, че ще ти свърши работа!!! Погледни на това място!!)))))))
[www.bnap.org]
Re: Топлоизолация
02-06-2006 - 14:49:00
Ето малко по-прецизен линк към горния

Re: Топлоизолация
04-06-2006 - 21:25:20
Здравейте!

Искам да използвам летните месеци, за да поставя топлоизолация на външните стени на апартамента ми.

Можете ли да ми препоръчате някатви фирми?

Приблизителни цени на услугата?

Благодаря!
Re: Топлоизолация
06-06-2006 - 12:38:27
Здравейте,
мога да Ви препоръчам една фирма, която направи нашата изолация - Хидроизомат, тя е сред най - големите в бранша, до колкото знам. Останахме изключително доволни. Цените бяха прилични...аз бая фирми прозвънях преди да се спрем на тях. Иначе...много организирани, без пазарлъци....Обезопасиха и после си изчистиха.....дават 5 години гаранция.
Мога да Ви оставя и телефон: 02 979 17 93
Успех! smiling smiley
Re: Топлоизолация
14-07-2006 - 16:06:40
Колеги, на темата може много да се разсъждава, но в сайта на Leitl пише, че тези стойности на U се получават само при употребата на специален тънкослоен разтвор, който го няма в BG, докато U=0,45 при ПОРОТЕРМ е смятано със нормален ВЦР /варо-циментов разтвор/, през който има не малки топлинни загуби.
Справки на сайтовете на производителите:
www.wienerberger.bg
www.leitl.at
Не мисля, че тухлите са скъпи след като по морето и в София ги виждам на все повече места. Освен това чух, че правят завод в Луковит и тогава и цената ще стане по-атрактивна. Аз лично не бих се замислил да си направя къщата с ПОРОТЕРМ.
Газобетона е добър, но като че ли все повече хора го избягват, а за гръцката тухла не ми се говори - невероятни проблеми при закрепването на изолацията и отворите за инсталации.
Stoyan не се замисляй, а си вземи ПОРОТЕРМ 38N+F и си реши проблема с един замах. Ако седнеш да посмяташ малко ще видиш, че е много изгодно - падат ти хастарните мазилки и фирите от тънкостенните тухли.
Вече ги има в много складове в София и можеш да ги намериш и с отстъпка!!!
:crazy:
Re: Топлоизолация
14-07-2006 - 16:28:19
Е как ти падат мазилките? Оставяш на тухла ли?
А и това за проблемите при закреване на изолацията вържу тухла 4-ка е малко пресилено.
Re: Топлоизолация
15-07-2006 - 12:19:10
yavorand Написал:
-------------------------------------------------------
> 4овек, сакън.
> Това за ИТОНГ-а все едно не си го писал...
>
>
> Специализиран форум за изолации - www.isover.bg


Моля yavorand (да не разкривам самоличността му smiling smiley) ) да сподели какви са забележките му към Итонга. Смятам да строя с итонг и ще се радвам да се запозная в детайли с този продукт. Иначе ще слагам и изолация, няма да разчитам само на него!!!
bateto
Re: Топлоизолация
17-07-2006 - 09:04:16
Хастарните мазилки падат, защото имаш добра геометрия на тухлата и направо минаваш на гребен за залепването на изолацията /а не на топки, както някои правят, за да не мажат кривите тухли и става проблем!/, освен това заради дебелите стени на тухлата /отнася се и за хубавите БГ тухли, напр. Ботевград с дебели стени но малко камери/ и многокамерността на тези имаш\ сигурно закрепване на дюбела.
Говоря ти от опит и от това, което виждам да се прави на обектите.
Като цяло при нас винаги от решаващо значение е фактора "Личен състав" - дори и перфектни материали да дадеш на един "майстор" той така ще ги на...ка, че вината ще се търси в производителя, а не в Бай "майстор"!
Иначе съм фен на нашите тухли, но като че ли заради бума на търсене много им падна качеството и има доста фира на обекта!
Re: Топлоизолация
22-07-2006 - 15:38:15
bateto Написал:
-------------------------------------------------------
> Хастарните мазилки падат, защото имаш добра
> геометрия на тухлата и направо минаваш на гребен
> за залепването на изолацията /а не на топки, както
> някои правят, за да не мажат кривите тухли и става
> проблем!/
Пред мен стои въпроса дали трябва да се измазва тухлата, преди да се лепи EPS, получих мнения за и против от различните майстори, според Вас необходимо ли е?
И какво представлява "минаваш гребен за залепването на изолацията"?
Благодаря.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход