Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация

Публикувано от Stoyan 
Re: Топлоизолация
25-05-2006 - 10:35:37
Интересно ми е само едно. Какво правим ако изпълнената от Вас топлоизолация все пак не покрие изискванията или се появят дефекти? Връщате ли парите.
Re: Топлоизолация
25-05-2006 - 21:46:47
Относно въпроса ви за ЕPS и плътност 30 кг мезная къде сте го чули това че по света не се използват с по - ниски плътности,но зная че абсолютно не е рентабилно,цената на този ЕPS е по висока от ценота на минералната вата със същата дебелена,за ваша информация мога да ви кажа ,че заводите дават около 10 години гаранция на топлоизолационните свойства на EPS,независимо от плътността,след 10 ефекта видимо намалява,що се отнася до втория въпрос,първо зависи какви са вашите изисквания и очаквания,фирмите производителки поемат 10 години гаранция за материала,изпълнителите поемат 5 за дефекти възникнали по тяхна вина
Колев
Re: Топлоизолация
26-05-2006 - 09:03:31
За жалост не съм го чул,а съм го изпитал на гърба си /разбирай изпълнявал съм обекти/цената естествено е по-висока,но всяко нещо си има цена.За всеки вид изолационен материал има таблици с технически характеристики и всеки може сам да направи някои сметки и съпоставки.Относно гаранцията на производителите - пожелавам успех на всеки решил да търси такава smoking smiley По въпроса за изискванията и очакванията отново ще се позова на нормативните документи- първо трябва да се изпълнят задължителните изисквания и чак след това да задоволяваме т.нар."прищевки"на клиента.
Лек и успешен ден на всички smiling smiley
Re: Топлоизолация
29-05-2006 - 13:41:01
Съгласен съм с колегата Найденов, обемно тегло от 30кг е доста за EPS. Нормалното за фасадно приложение е 17-18.
Колев
Re: Топлоизолация
30-05-2006 - 12:29:34
Това мнение на търговеца или на клиента е smiling smiley
Явор
Re: Топлоизолация
30-05-2006 - 15:20:12
Търговеца winking smiley)
Може и клиента, зависи, примерно си мисля че на клиента не му е все едно дали ще плати по-малко или повече. ако разбира се показателите на продуктите са сходни winking smiley))
Колев
Re: Топлоизолация
30-05-2006 - 15:39:04
Да ама не са сходни и поради тази причина се учудих на изказаното от тебе мнение.Както беше отбелязал един колега във вашия форум,въпроса не се изчерпва само с обемното тегло макар,че то е свързано със структурата на самият продукт.Пак опираме до максимата,че всяко нещо си струва парите - слагаме EPS 4см. с обемно тегло 15кг/куб. и изобщо не бива да се изненадваме от резултата пукнатини,свиване /разпрашаване или изчезване на полистирена/както се изразяват някои колеги.Съвсем друга приказка пък е,че се опитват да ни прецакат с безкрайното разнообразие от търговски наименования.Както казва Светла Бонова "ние също избягваме да говорим за грамажи" winking smiley
Я.
Re: Топлоизолация
01-06-2006 - 09:40:55
Съгласен winking smiley
Размера винаги има значение, а повечето си е повече smiling smiley))
Колев
Re: Топлоизолация
01-06-2006 - 10:12:10
Да живее Мечо Пух spinning smiley sticking its tongue out :}
Я.
Re: Топлоизолация
01-06-2006 - 11:29:53
Апселютно winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход