Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация

Публикувано от Stoyan 
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 12:24:36
"четворки - 32бр.х0,58лв. + ..."
Четворките - 18,56 на кв.м., (за разствори май не става дума при никой така , че не иг смятаме), труд 10лв. на кв.м. ти стигат - 28,56, 12лв. за труд за изолацията(без най-воншния слой - нали ще е еднакъв) - , 10лв. са ти материалите за стиропор., мрежичка, дюбели и лепила - 50лв.,
Пир тях до същото ниво е 70лв. При положение, че имаш доста проблемни детайли при бетона.
За 20лв. на кв.м. ще направя чудеса то храбростsmiling smiley
Запомнете едно неща за строителството - видиш ли материал, който е нов и в пъти по-скъп от друг, внимавай много. Винаги те зарибяват, че с него по-бързо се работи и ще платиш на майсторите по-малко, а обиктновено става обратоното. Експерименти могат да правят само професионалисти.
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 12:34:59
Ами именно, де. 9-те лева разлика при труда ги пестят от по-големите тухли (30/25/23.8; 16 на м2) и от липсата на топлоизолация. Дали е реалистично, не знам. На мен ми се вижда близо до статистическата грешка.

Че лее..еко послъгват също е (почти) нормално. Говорим за рекламни листовки.

А то виж числата им за нормалния зид: Винербергер го дават с 26тухли по 52ст., а Лайтл - с 32 тухли по 0.58 ст. Да не говорим за цените, че ако искаха да наблегнат още на качеството, или поне на външния вид, щяха да сравняват с македонски и гръцки тухли, а там под 0,75ст .... sad smiley


Опс, забавих се заради едно обаждане и постинга изпадна надолу smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-05-05 12:36 от Пламен.
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 12:43:27
Не е така. За завършен зид са цифрите. Отвътре и отвън. вътре само без боя.Т.е. в тези 20 лева трябва да събереш мазилките, шпакловката и боята.

Пак казвам, цените са си ги нагодили за да са приблизително конкурентни. Това са големи фирми и с години могат да държат такива цени. В Германия са в пъти още по-високи.

Проблема е при бетоновите детайли. Неразрешим, според мен.
Stefan
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 13:09:34
Чакайте, споменахте гръцките тухли, моят строител ми разправяше вчера, че те били на същата цена като българските, а много по-равни и лесни за работа, пестяло се от мазилката после и предлагаше тях, а тук казжате че са 20 ст. по-скъпи. Маи нещо иска да ме изработи, или цените са мръднали, а дали са за предпочитане, какво ще кажете?
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 13:23:12
Ето ти цени:

[[url=http://www.evrobul.org/files/index.php?option=com_content&task=view&id=42&Itemid=47]www.evrobul.org[/url]]

Имай предвид разликите в размерите. Майстора ти е прав. Според мен. smiling smiley
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 13:46:30
"а Лайтл - с 32 тухли по 0.58 ст. "
Това не са цените, които видях аз. Ако е така е друго нещо - аз попаднах на една оферта, при която над 60лв. на кв.м. беше само тухлата, без разствор, без труд.
Я дай цените на тухлите с размерите.
Проблема с бетона не е неразрешим, но качва цената. този проблем съществува и при сандвич стените. Та изглеждат евтино, но всъщност не е.
За труда не са прави - винаги излиза по-скъп труда, когато използваш нетрадиционен за условията материал. Плащаш за това майстора да се чеше по главата през повечето време.
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 13:59:41
"а Лайтл - с 32 тухли по 0.58 ст. " е калкулацията им за обикновен зид. Исках да посоча разликата дори и в тази сметка м/у тях и Винербергер. Откъдето идват 5 лв. разлика в стойностите за обикновен зид. И двете фирми са се опитали да направят сравнителни калкулации, но като им гледам прецизността при обикновения зид ... winking smiley

На Лайтл тухлата:
WS30N+F
размери Ш/Д/В: 30/25/23.8
тегло 14.7 кг/брой
якост Н/мм2 17.5
ламбда вт/м2К 0.136
разходна норма брой/м2 16

цена: 2.76 лв./брой
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 14:14:29
Значи стената с такава тухла е 44,16лв. само материал. Сравнено с обикновената им тухла - 18,56лв. не са конкуретни на самите себе си. 26лв. на квадратен метър стена си е доста голяма разлика. При положение, че външно покритие така или иначе ще правиш и заскеряването го има и в двата варианта... А бе направо си е набутване.
Ако пък спазим някой базови правила в строителство - да се стараем да влагаме по-малко пари в началото и повече към края - съвсем не е добре тоиз вариант.
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 14:22:18
Само материал с техните тухли го дават даже 47,20 лв/м2 без ДДС

Не случайно почерням.:ami:

Споделям силно и мнението за базовото правило и за експерименирането.

А детайла за топлоизолацията на бетоновите части пък ще обезсмисли съвсем идеята откъм финансовия край. sad smiley
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 14:31:38
Виждаш ли, че лъжат много, а не малкоsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход