Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация

Публикувано от Stoyan 
Топлоизолация
03-05-2006 - 17:56:26
Здравейте,

може ли някой да ми каже какъв е коефициента на топлопроводимост на единична тухла с изолация (примерно фибран или вата). Интересува ме, защото сега има някакви австрийски тухли Leitl и при тях този коефициент е U=0.42 (W/m2K). Просто ще започвам да строя и съм изправен пред дилемата какво да взема.

Благодаря предварително за Вашите отговори
Стефан
Re: Топлоизолация
03-05-2006 - 18:17:33
Браво Стояне, че пусна тая тема, аз отдавна се канех да питам за впечатления за тези тухли - на Строикото ми казаха, че били скъпи, но се пестяло от изолацията върху тях. Дали е така наистина, Споделете!
Re: Топлоизолация
04-05-2006 - 17:49:24
Стефан Написал:
-------------------------------------------------------
> Браво Стояне, че пусна тая тема, аз отдавна се
> канех да питам за впечатления за тези тухли - на
> Строикото ми казаха, че били скъпи, но се пестяло
> от изолацията върху тях. Дали е така наистина,
> Споделете!

Ами по принип като единична цена са по-скъпи, но на мен за цялата къща, ако я строя с гръцки, ще ми струва 1000 лв. по-малко (226 кв.м РЗП)
Re: Топлоизолация
04-05-2006 - 18:10:52
НА мен ми се виждат прекалено скъпи.
Re: Топлоизолация
04-05-2006 - 20:20:47
Интересно, може ли да се получи читаво решение на проблема с топлинните мостове при плочи и колони? Хайде, щурцовете са ги измислили. (Винербергер, но мисля, че и Лайтл имат готови елементи за щурц. При плочите и колоните обаче нещо не мога да си го представя confused smiley , изнесени напред ли ще са и XPS челно ... :crazy:

Иначе наистина според листовките излизат с лев-два по-евтино от стандартното изпълнение с четворки + EPS система.
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 09:22:45
Я напиши какви цени предполагат в листовката, че е единия, и какви другия вариант.
Че мисля, че нещо послъгват. А за бетона си прав - трябва изолация, от друга страна върху тухлите вероятно се прави мазилка - трябва да си изравнят, което не ми се струва много лесно.
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 10:24:45
Лайтл дават КСС на обикновената система така (за м2):

четворки - 32бр.х0,58лв. + .... +термос-ма Вебер 26,72лв + 25лв. за труд = 73,65лв./м2

Винербергер:

четворки - 26бр.х0,52лв. + ... +с-ма на Баумит 21,97лв. = 48,65лв.за материали + 4 часа труд

При техните тухли Лайтл дава 16 лв. за труд, естествено топлоизолация няма, и получава общо 70,80 лв./м2

Винербергер дават 3 часа труд + материали за 49,82 лв/м2

Тухлите на Лайтл са 30см, на Винербергер - 38см. Коефициентите са сходни:
Лайтл - 0,42вт/м2, Винербергер - 0,45вт/м2



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-05-05 10:27 от Пламен.
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 11:58:30
Е топлоизолация няма, а фасадата с какво се оформя? Или сравняваме груб строеж и завършена фасада и твърдим, че цената на грубия строеж е по-евтина отколкото на завършена фасада.
Освен това както правилно отбеляза имаш изолация поконструкцията.
Защо не са дали цена на 30см. Итонг? И той покрива нормите и не се се нуждае от топлоизолация?
Безобразно скъпи са тези тухли според мен.
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 12:12:14
При всички варианти цифрите са за завършен зид, отвътре до шпакловка, мазилка и боя.

За скъпото не знам. По-скоро ме притесняват челата на плочите и колоните. А и не може да се подобри топлоизолацията още надолу. При конвенционалната система слагаш 8 или 10 см стиропор и ако и другите неща са сметнати и изпълнени както трябва имаш подобрено качество за малко повече (в относителен план) пари.

Поиграли са си и с числата, разбира се, ама то тва е в рамките на нормалните отклонения.
Re: Топлоизолация
05-05-2006 - 12:16:50
Изобщо не е в рамките на стандартните отклонения.
"При техните тухли Лайтл дава 16 лв. за труд, естествено топлоизолация няма, и получава общо 70,80 лв./м2" Къде е цената на външната мазилка?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход