Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвети за архитектурата и разпределението на вила

Публикувано от bulhomes 
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
26-09-2009 - 11:29:18
Защо не пробваш вариант да сложиш кухнята в част от тази "домакинска стая", а останалата част да е котелно, а тоалетната да преместиш на горната външна стена, като махнеш тая баня, дето влиза в дневната - хем ще се освободи дневната, хем ще се отървеш от стая 10 квадрата дето не знаеш какво да я правиш, пък и тази кухня опната като на изложба в мебелен магазин на цялата стена...

Направих картинка, но не зная как да я прикача...
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
26-09-2009 - 13:01:19
Наемателите на стаите ще имат ли достъп до дневната и ако да, какво точно ще правят там, особено ако са пет непознаващи се двойки (за деца и не си мисля)?
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
26-09-2009 - 13:59:19
Прати ми ги на zezo@abv.bg и ще ги кача. Мислех си и за това и даже на пръв поглед веднага го казах на архитекта, но той се опасява, че ако разширяваме по този начин трапезарията конструктивно няма да има какво да държи горните етажи. Да - дневната е точно за наемателите. Обикновено такива вили се наемат от цели компании. Ако се случат 5 непознаващи се двойки в хотел какво правят...
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
26-09-2009 - 14:14:00
.



Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:53 от ArturDent.
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
26-09-2009 - 18:27:14
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
26-09-2009 - 20:26:57
А мислил ли си да смениш местото на камината с банята/дето стърчи в хола/? А на местото на камината-телевизор,който се гледа отвсякъде.
Оттам нататък Percival го е казал точно.В тоя ред на мислене могат комините от котелно и камина да бъдат един до друг,което конструктивно е добре.А и котелно 5м2 си е тесничко.
Виждам,че само дясната страна на банята е 25см-евентуално носеща-нещо ми се губи логиката на архитекта ти за носенето на горните етажи и местенето на банята.Просто ще трябва да се барне малко и разпределението на горните етажи.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-09-26 20:42 от pike.
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
26-09-2009 - 20:47:55
Заради телевизора ли? Няма да му пречи над камината.


Даже мисля, че е супер



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-26 22:49 от bulhomes.
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
26-09-2009 - 21:32:49
Схемата на percival


Ами мога да кажа, че ми харесва. Остава да видим архитекта и конструктора да кажат дали и как може да стане. Бахти дневната ще стане - 60 квадрата. Хората живеят в такива апартаменти.
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
26-09-2009 - 21:34:29
Не,не заради телевизора.В интерес на истината аз бях пред почти същия проблем като си правех проекта.В момента,в който отсвирих телевизора като фактор,нещата ми се проясниха.Сега камината и телевизора ще са ми заедно/точно както на снимката/,но вътре.Мнението ми е чисто субективно-просто не харесвам камина между тея големи витрини.А като функционалност мисля,че е хубаво камината да е вътре,но при теб,ако правилно схващам нещата са с друга цел *drunk* :] :] :]

А,сега видях и новото разпределение-гот!Ъгълът,който се получава на местото на банята.....?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-26 21:41 от pike.
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
26-09-2009 - 22:10:20
Това разпределение, на percival е идеално.
Аз бих завъртял и кухнята на Г, към външната стена, с малко плът-стеничка, гипсокартон...

Много е красиво телевизор над камина, но доколко е практично.
TV е най-добре на нивото на очите.

Успех в начинанието! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход