Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да си построим параклис в двора?

Публикувано от kolonal 
Как да си построим параклис в двора?
24-09-2009 - 19:06:30
Никъде не намирам информация, а би трябвало да има някакви специфични изисквания. Поне, доколкото знам, откъм посоките на света. Нещо за олтара са ми казвали, че трябва да бъде на Изток. Става дума за малък параклис, 2х3 или 3х4 метра в двора, поне според представите ми.
Re: Как да си построим параклис в двора?
24-09-2009 - 20:25:06
kolonal Написал:
-------------------------------------------------------
> Никъде не намирам информация, а би трябвало да има
> някакви специфични изисквания. Поне, доколкото
> знам, откъм посоките на света. Нещо за олтара са
> ми казвали, че трябва да бъде на Изток. Става
> дума за малък параклис, 2х3 или 3х4 метра в двора,
> поне според представите ми.


Това за посоките на света е може би най-малкото. Задължително трябва да се търси изтока. Защо не питаш някой поп ? Ако толкова много се интересуваш , то в големите книжарници има литература. Не очаквай обаче да намериш книжка " Как да си построим параклис".
Re: Как да си построим параклис в двора?
24-09-2009 - 21:08:37
Олтара е винаги на изток!За другото ще трябва да питаш местния свещеник,който вероятно ще те препрати по-нагоре по йерархията.Ако искаше да правиш храм,можех повече да помогна...но за малък параклис нямам идея какви са изискванията.Добър майстор на църковна утвар също мога да ти препоръчам...което едва ли ще е нужно в случая.
Re: Как да си построим параклис в двора?
24-09-2009 - 21:15:15
avatar
Само да спомена.
религията е защитена от закона.
Не може да има частен параклис.
Нещо като енергото.
подаряваш земята на попа.
Прецени сам.
Re: Как да си построим параклис в двора?
24-09-2009 - 21:20:09
Айде...започна се с градските легенди...
Re: Как да си построим параклис в двора?
24-09-2009 - 21:26:47
Отиваш до Солун,там се продават готови малки параклиси за двора,които можеш сам да си сглобиш.След като разбереш за посоките и разположението
Re: Как да си построим параклис в двора?
24-09-2009 - 21:29:12
знам един приятел,който във собствения си двор на собственото си предприятие си е изградил параклис 2на2 или 2на3,но как е станало не съм разпитвал,но както казва OwnerBG те си имат собствини правила и закони *beer*
Re: Как да си построим параклис в двора?
24-09-2009 - 21:32:30
И тук се продават.Знам за поне трима човека,които внасят такива от Гърция.Просто там няма къща без домашен параклис.Даже съм виждал и "втора употреба" да се продават.
Re: Как да си построим параклис в двора?
24-09-2009 - 21:41:34
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> И тук се продават.Знам за поне трима човека,които
> внасят такива от Гърция.Просто там няма къща без
> домашен параклис.Даже съм виждал и "втора
> употреба" да се продават.


salvador, дай, ако може, някакви координати на някой от тримата, да погледна за какво става дума.
Re: Как да си построим параклис в двора?
24-09-2009 - 21:57:38
А сега...координати...изобщо не знам дали имат сайтове...оправял съм им документи по вноса,че църковните стоки са на малко по-особен режим.Нямам идея и как ги продават-вероятно през строителите или архитектите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход