Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почна се.... (Блог на строеж на къща)

Публикувано от ArturDent 
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
20-09-2009 - 22:07:13
Иска ми се някой да обоснове нуждата от ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ на ивичен фундамент...За къв дявол трябва да се изолира това нещо?Та то е цялото в замръзващия почвен слой.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
20-09-2009 - 22:22:24
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Иска ми се някой да обоснове нуждата от
> ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ на ивичен фундамент...За къв дявол
> трябва да се изолира това нещо?Та то е цялото в
> замръзващия почвен слой.


Не е ясно дали помага, но е ясно, че не пречи.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
21-09-2009 - 05:43:44
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:26 от ArturDentEx.
Ден 8
21-09-2009 - 07:52:16
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:24 от ArturDentEx.
Abu
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
21-09-2009 - 07:55:11
Артър,
не знам каква ти е идеята с яките основи и колони, нито кой те е убедил, но си на прав път... Става дума не за пресметливост, а за далновидност - дай Боже като ти отраснат децата и внуците, ще решите, че къщата иска надстрояване... Аз вкъщи един сериозен ремонт не мога да захвана, защото конструкцията няма почти никакъв запас, а какво остава за разширение.
И като каза за колоните - едната ми тераса е 3х8 метра, но е подпряна само на зид и колонка от етернитова тръба Ф80 с две пръчки някакъв номер и бетон. Няма обратни греди, а ако имаше, щяха да са поне десет пъти по-големи от колонката, при това две. Къщата е проектирана и надзиравана от сравнително известна варненска архитектка преди двайсе и кусур години. Засега няма проблеми - значи и с такива смешни колони става... Само да не тръгне някой (няма да съм аз) да товари терасите до откат...

ПП Следващият път като бъркат на ръка бетон, помоли ги да вземат проба в един буркан. Вземете същото количество и от готовия бетон от възел и ги сравнете. Ама да не се изненадаш, че "марката" на самоделката е по-добра. Ти дори тръгни с тази идея, да не излезе, че излишно не им се доверяваш... Т.е. еталон е забърканият на място в точна пропорция и при стриктно спазване на технологията. Освен това, има една малка подробност, която няма как да контролираш извън обекта си - след около сто дни всеки цимент в торба губи до 30% от потенциала на приготвяните от него смеси. За греди и колони се работи само с пресен цимент.
Като сравните пробите на вид, вкус и мирис, вземете един пистолет за стоманени гвоздеи (щом са стари строители, трябва да им е останал такъв) и праснете по едно черно зарядче на двете проби... После бройте парчетата. И да не забравиш да похвалиш "момчетата"...
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
21-09-2009 - 08:59:14
Артуре , шайба /стоманобетонова стена / не са ли ти сложили ?
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
21-09-2009 - 10:19:02
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Иска ми се някой да обоснове нуждата от
> ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ на ивичен фундамент...За къв дявол
> трябва да се изолира това нещо?Та то е цялото в
> замръзващия почвен слой.

Земята в дълбочина до около 60 см. замръзва зимата, (тръби за ВиК се слагат мин на 80 см. winking smiley ), ако е в пряк контакт с бетона, успява да го охлади и отвътре в къщата полепва влага и мухъл...
Салвадоре, направих една схемичка, с възможна топлоизолация на къща - погледни я! Може лесно да се отговори кое е по-правилното.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-21 10:25 от Ivo.NovDom.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
21-09-2009 - 10:20:51
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------


> . Дори и конструкторката от която всички
> строители имат страх, каза че му вярва (няколко
> обекта заедно).

Артуре,да не ти вкарвам паранои,ама е най-добре конструктора и строителя да не се познават!!! В това е смисъла на независимия контрол.Най-добре е конструктора да свири за твоя отбор.Дръж нещата под око в тая насока....
А иначе всички строители гледат по принцип със страх на конструкторите,защото нещо като сговнясат,конструктора ги кара да си го оправят и почва едно мрънкане...,срокове ....
Някъде по фирмите виждал ли си някой да обича ОТК-та..?

Успех!

Там ли ще караш Нова Година?
winking smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
21-09-2009 - 22:38:37
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:26 от ArturDentEx.
Ден 9
22-09-2009 - 12:11:07
.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:25 от ArturDentEx.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход