Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почна се.... (Блог на строеж на къща)

Публикувано от ArturDent 
Abu
Re: Ден 6
18-09-2009 - 18:35:47
Артър,
На фона на тези снимки (ден 6) "спорът" ни за найлона изглежда смешен... Браво на строителя ти!

ПП И да не забравяме, че сравнително доскоро ивични основи се изпълняваха от бутобетон без грам желязо... А къщите си бяха в норма, дори все още са си съвсем наред...

Фло, знаеш ли случай, когато пробата на бетона не е в норма и до какво води това? Защото аз имам огромни съмнения за повечето готови бетонови смеси (т.е. които се карат в бетоновоз от възел), че ще минат истински изпитания успешно. Някак си не ми се струва нормално в шайба на два месеца да забивам строителни гвоздеи...
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
18-09-2009 - 18:45:18
тия колони от каде се взеха
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
18-09-2009 - 19:59:29
Май са дъски...от едната стърчат пирони... *angel*
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
18-09-2009 - 21:35:09
да талпи са,отначало ли заприличаха на колони
*beer*
Ден 7
19-09-2009 - 07:32:18
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:24 от ArturDentEx.
Re: Ден 6
20-09-2009 - 12:19:18
Първо да поздравя АРТЪР със започването на строежа. Ще стане кукла къщето! Да си го ползваш със здраве! winking smiley


Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, знаеш ли случай, когато пробата на бетона не
> е в норма и до какво води това? Защото аз имам
> огромни съмнения за повечето готови бетонови смеси
> (т.е. които се карат в бетоновоз от възел), че ще
> минат истински изпитания успешно. Някак си не ми
> се струва нормално в шайба на два месеца да
> забивам строителни гвоздеи...

Абу, позволявам си да отговоря на въпроса ти.
за бетона освен на сертификатите които дават от бетоновите възли, всеки може да се свърже с фирма, която прави незамисим инвеститорски контрол. При наливане на бетон не се кара на доверие, ами още при поръчването на бетона си казваш, че ще взимаш проби от бетона - в резултат на обекта ти се докарва смес която няма "водни добавки" и трудно се обработва без вибратор.
От всяка машина се взима кубче, което след около месец се троши.
Ако бетона не отговаря на това което трябва, може да се стигне и до събаряне на постройката и наново! Ако имаш протокол и проби, на бетоновия възел който те е снабдил с бъркоча можеш да му разгониш фамилията. По важното е да не се стига до там. Да си знаят че тъпи номера не минават и шофьорите и б. възел.
От офиса си ще кача такъв протокол за изпитание на бетон.

Артъре, за ТИ - виждам че по-горе те питаха за това. Доста го писахме по форума - нищо не ви пречеше да вложите в кофража 8 см. ТИ. Сега или въобще няма да сложите или ще трябва да плащаш по 10 кинта за кв.м. някой да го лепи. За да ти излезне същия разход ще трябва да поизтъниш дебелината на изолацията. Ама хайрлия да е!


*bow*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-20 12:19 от Ivo.NovDom.
Abu
Re: Ден 6
20-09-2009 - 12:49:57
Е, да де, "може да се стигне и до събаряне на постройката", ама ти такъв случай знаеш ли? Щото къде по-лесно е да махнеш с ръка и да замижаш... Те нали конструкторите се презастраховат. Щом на декофрирането няма проблеми, значи ще мине някак.
Да не ти казвам, че и желязото не е желязо, ама да оставим тази тема...

Виж, за топлоизолацията - доколкото разбрах, вече са се спазарили за цената на цялата къща. Как и кога ще я правят, не би трябвало да интересува инвеститора - важното е да отговаря на договорените параметри. Ако аз строях, щях да я оставя за после, а повярвай ми, не им излиза 10 лв. на квадрат поставянето... За цялата къща околовръст на основите има-няма един надник.
Re: Ден 6
20-09-2009 - 13:19:02
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Е, да де, "може да се стигне и до събаряне на
> постройката", ама ти такъв случай знаеш ли?

Тези които викам да взимат проби, преди 3-4 години правили независим инв. контрол на един строеж в Банско. Докато станат пробите били отляли 2 плочи...от изпитанията се оказало 50% по-слаби якостни показатели на бетона (не съм го виждал, само преразказвам) Строежа бил на ... мутри, ама и бет. възел се оказал на други мутри...хехехехехехе. Бутали са и наново...така ми казаха тези с пробите.

Абу, твърдя че най-евтино, най-качествено и най-бързо става ако ТИ се заложи в кофража. Така че да се остави за после, не ми се вижда разумно. Нищо де, нали АРТЪР, качва снимки. Ще видим как е замислено... winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-20 13:24 от Ivo.NovDom.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
20-09-2009 - 17:44:06
Малко на шега- я им вземи по една бира на тия майстори в тоя пек , донеси ракийка за вечерта стъкни барбекюто и надроби салатата - да видиш как ще спори работата . Така ще скъсиш сроковете , на по 3 ракии поне ще имаш обещано. *ok*
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
20-09-2009 - 21:53:20
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> ще спори работата . Така ще скъсиш сроковете , на
> по 3 ракии поне ще имаш обещано.


Съмнява ме. Обещано ще има...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход