Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почна се.... (Блог на строеж на къща)

Публикувано от ArturDent 
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
17-09-2009 - 21:30:40
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------

> - Найлона - направо цитирам Abu: "Найлонът е да
> не дръпне прекалено бързо бетонът, а и да не се
> замърсява от пръстта при наливането.

Малко странно ми изглежда ползването на този найлон!Би било разбираемо при много ниски критични температури за бетона и тогава даже се завива със специални термо покривала.Качествата му пък като хидроизолация са повече от съмнителни.Как ще попречи найлона да не дръпне прекалено бързо бетона? Като го завиете с найлон прясно излятия бетон ,то температурата му се повишава и се получава обратния на търсения ефект-втвърдява по-бързо със съсъхване/цепнатини/.За да не дърпа прекалено бързо в бетона се слагат добавки забавящи втвърдяването и това би трябвало да се прави винаги,когато бетоновоза ще пътува повече от 20-30 минути до обекта,особено през лятото!
Пък ,ако се слага найлона да не му изтече в пръстта млякото ,то този бетон въобще не е редно да се ползва!В бетоновия възел водата се влага точно,оводняването се прави после или от шофьора или пак от него по молба на майстора и бетона губи всичките си разчетни качества!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-17 21:41 от фло.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
17-09-2009 - 22:24:36
Въобще не става въпрос за предпазване от ниски/високи температури или изтичане на циментово мляко/ако въобще е възможно в този слуачай/, а за предпазване по-сухата почва да не "изсмуче" влагата от бетона и така да попречи на нормалното протичане на химичната реакция по свързване.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
17-09-2009 - 23:09:04
единак Написал:
-------------------------------------------------------
> Въобще не става въпрос за предпазване от
> ниски/високи температури или изтичане на циментово
> мляко/ако въобще е възможно в този слуачай/, а за
> предпазване по-сухата почва да не "изсмуче"
> влагата от бетона и така да попречи на нормалното
> протичане на химичната реакция по свързване.


Това няма как да стане при нормален /неоводнен/ бетон! Водата в бетона се влага в точни пропорции,обикновено около 50% от количеството на цимента! За да се намали още повече водата, се ползват пластификатори и суперпластификатори!Водата при направата се свързва със цимента и няма как да отиде в почвата след полагането.То ,ако имаше притеснения ,че пръстта дърпа влагата ,същото щеше да важи и за различните видове кофражи,водопоглъщащи и порести например!

> протичане на химичната реакция по свързване.- Свързването става при самото смесване при направата-тогава е химичната реакция! След полагане започва образуването на циментения камък!
Бетон може и да се лее и директно във водата и без кофражи-зависи от неговия клас и специфика! Защо ли тогава водата не "изсмуква" влагата на бетона?
Abu
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
18-09-2009 - 07:01:02
Фло, сигурно си прав на теория, но на практика ... я отливай в песъчлива почва без кофраж, пък ако ще и с "добавки". Буквално за минути цепи, а дали пръстта тегли водата, дали бетонът прегрява в найлона (при тези размери какво прегряване?) и какво точно става - нека това си е отговорност на строителя. Като му приемат основите, значи добре ги е направил.
Аз се опитах набързо да отговоря на bulhomes, за да не задълбаваме в дребнави забележки... За мен по-интересно е дали наистина ВСИЧКО е предвидено и описано. Отначало много се съмнявах, но съдейки по някои детайли, вече ми се струва възможно.

ПП Най не ми се иска, при толкова усилия от страна на Артър да намери изпълнител, сега да се включваме само за да търсим кусури... Щото с право ще каже "къде бяхте докато набирах оферти?" Естествено, за съществени пропуски и недомислия няма начин да си затрая, но ... дано да няма такива!
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
18-09-2009 - 08:10:23
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, сигурно си прав на теория, но на практика ...
> я отливай в песъчлива почва без кофраж, пък ако ще
> и с "добавки".

Там е работата,че цимента поема и свързва само толкова вода колкото му е нужно и когато е в повече,каквато е масовата практика тя се разтича или се изпарява и на нейното място се образуват пукнатини.Найлона с нищо не помага и е напълно излишно занимание.Правилно приготвения бетон по-скоро дърпа вода ,отколкото да я пуска!
По-малко вода,вибриране или добавки за самоуплътняване това е добрата практика.Така се отлива не само в песъчлива почва ами и направо в пясък!

За да сме сигурни ,че бетона отговаря на проектирания се взимат празни конуси или кубчета от Изпитвателна лаборатория,пълнят се на обекта с бетон и се съхраняват във вода 21 дена.После се носят на изпитване,където на стенд се прилага налягане до разрушаването им. Това занимание е по-евтино от цената на найлона и неговото разставяне и дава гаранция ,че нещата се правят както трябва!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-18 08:30 от фло.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
18-09-2009 - 09:39:47
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:43 от ArturDent.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
18-09-2009 - 10:25:35
Артур , успех и от мен ! Дано се получи както е замислено !
За мен наиолона и подробностите не са интересни , любопитно ми е накрая колко ще излезе сметката .Замислил съм нещо подобно статути и проекти не ме притесняват
важно е за колко време ще се построи и колко ще излезе и кога ще е готова за обитаване
Сподели моля те , как е решен въпроса с отоплението
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
18-09-2009 - 10:49:47
браво, поздравления за успешното начало!

защо не си направиш безплатен блог в wordpress.org, всички много по лесно ще намират полезна информация и съвети, които ще даваш по време на строителството на къщата?

Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
18-09-2009 - 12:21:34
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:50 от ArturDent.
Ден 6
18-09-2009 - 12:35:30
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:43 от ArturDent.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход