Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почна се.... (Блог на строеж на къща)

Публикувано от ArturDent 
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
16-09-2009 - 20:04:17
Найлона като хидроизолация на фундамента ли сте имали впредвид? Не видях и фибран да сте слагали за топлоизолация от външната страна. Не сте искали или строителя каза - "глупости"?

Не съм строител, а бъдещ "инвеститор", лаик, и се уча единствено от този форум и затова питам. Надявам се да не звуча като "специалистите", които винаги се намират около строежите да дават акъл и да задават тъпи въпроси. Темата ми стана любима и ще я следя с интерес.
Abu
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
16-09-2009 - 20:37:38
bulhomes,
не всички строят на високи подпочвени води... Найлонът е да не дръпне прекалено бързо бетонът, а и да не се замърсява от пръстта при наливането.
Топлоизолацията на основите (вкопаната част от фасадната ТИ) на този етап и при това изпълнение ще пречи на кофража на основната плоча, а и на други дейности. Сигурно ще я правят заедно с фасадната - никакъв проблем.

Аз също съм любопитен да видя какво ще получи Инвеститорът срещу скъпичкия проект... На тази цена не очаквам никакви сериозни грешки - да се надяваме да е така наистина! Имам предвид, че точно на проекта трябва да се набляга...
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
16-09-2009 - 21:15:32
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> фасадната ТИ) на този етап и при това изпълнение
> ще пречи на кофража на основната плоча, а и на
> други дейности. Сигурно ще я правят заедно с
> фасадната - никакъв проблем.

Най-вероятно нещо не съм разбрал. Мислех, че топлоизолация на фундамента се прави от външната страна на ивичестия фундамент и (според някои) и под плочата на кота 0. Как да я правят с фасадната - ще копаят пак до дъното на фундамента ли? Кофража на основната плоча не е ли 10-12 см (колкото е плочата) над вече излятия ивичест фундамент? Не е ли по-добре XPS-а да се показва на тия сантиметри и да се доукрепи като кофраж. Не разбирам за какъв кофраж ще пречи?
Abu
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
16-09-2009 - 21:37:48
Кво ли се обаждам... Ами ще пречи - нали е ХПС, не е нещо кой знае колко здраво. Колко му е после да се отнеме 50-60 см покрай основите и да се направи без усложненията от "изчакващата" ТИ. А може човекът да иска хидро да си прави на основите... Зависи от проекта!
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
16-09-2009 - 23:16:56
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Кво ли се обаждам...

Ей Абу, много разчитам на мненията ти. Просто не разбирам някои неща и затова питам. Не е ли по-добре вместо да се копае 2 пъти - да се изкопае по-широко да се бъкне един кофраж от външната страна и като стегне да се махне кофража и да се сложи XPS, хидроизолацията и дренаж ако е необходим. И пак не разбирам какво ще пречи XPS-а от вътрешната страна на кофража, така че при изливането на бетона да си лепне и да не се занимаваш с дупчене и дюбелиране на бетон на "терсене" място.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
17-09-2009 - 05:16:01
Артуре,всеки тук чете и всеки ти желае успех и да върви по вода....и аз ти го желая!
Малко свали гарда,защото за тази барака,тези пари ми се виждат много!Но,това е мое мнение,важното е твоето мнение,важното е на теб и на семейството да ви харесва,важното е да имаш приятели,с които да пиеш по ракия и да има някой,който да ти гледа в канчето...!
Радваме се,че споделяш начинанието си с нас,ДЕРЗАЙ!Дано всичко бъде така,както ти си го замислил clap:
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
17-09-2009 - 11:23:01
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:48 от ArturDent.
Ден 5
17-09-2009 - 11:46:59
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:48 от ArturDent.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
17-09-2009 - 14:14:10
Сегашните найлони не са като едно време.Имат добавки за саморазлагане.След 3-4 години в земята от тоя найлон няма да е останал и помен...за това не разчитайте на него за хидрото.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
17-09-2009 - 19:50:43
това вече е друго, но на по-предните снимки изглежда, че бетоновоза излива бетона направо върху найлона
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход