Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сглобяеми дървени къщи за или против

Публикувано от Stan 
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 10:12:29
Stan...сравняваш къщи с апартаменти,което е напълно безсмислено.Няма по какво да ги сравниш.
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 10:15:08
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Stan...сравняваш къщи с апартаменти,което е
> напълно безсмислено.Няма по какво да ги сравниш.

Ами не съм напълно съгласен с тебе в дадения случай сравнявам цени и проценти
spinning smiley sticking its tongue out
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 10:19:01
Абе и аз не виждам свястен покрив под 100-120 лв/м2,дори при занижените цени на труд и м-ли.
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 10:50:35
pike Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе и аз не виждам свястен покрив под 100-120
> лв/м2,дори при занижените цени на труд и м-ли.

При занижени цени е тогава как става тази цена?
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 11:22:36
В масовия случай (средна сложност на изработка, стандартни сечения и дължини на материалите, площадка без усложнения, възможност за достъп с техника, транспорт до 30 км и пр.) приблизителната стойност на 1 кв. м дървена покривна конструкция е около 75 лв без ДДС. Стойността включва материали, труд за изработка и монтаж, цехови разходи и печалба, транспорт до обекта и товаро-разтоварни работи. С ДДС става 90лв/кв. м. Не са включени административни разходи, разходи за техническо ръководство и контрол, както и консумативни разходи – електричество, вода, подготовка и охрана на площадката и др. подобни.
Хидроизолацията и керемидите са още около 20 лв на кв. м.
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 12:13:33
avatar
Стан, готов съм да ти поръчам 7 къщи по около 75 квадрата на един етаж в Софийско за 100лв/кв.м. или 7500 лева за къща по моите изисквания - всичко без мебелите и лампите.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 12:27:01
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Стан, готов съм да ти поръчам 7 къщи по около 75
> квадрата на един етаж в Софийско за 100лв/кв.м.
> или 7500 лева за къща по моите изисквания - всичко
> без мебелите и лампите.
>
>

Н.Николофф, при условие че съм в бизнеса с талашита и мога да получа цените на търговеца на едро щеше да стане добър бизнес и да си прибера 15-20% печалба .
Но както самия ти знаеш въпроса за цените съм го пуснал в друга тема,където си се изказал вече.
spinning smiley sticking its tongue out
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 14:39:43
Stan Написал:
-------------------------------------------------------

>
> При занижени цени е тогава как става тази цена?
>

Става,става.4 бона труд и 14 материали/говорим за всичко което може да се случи на един покрив с бордове,завършване на комините и квото се сетиш/.
Раздели го на 150м2 покрив и виж кво стана.Става въпрос за свястен покрив,нали?

smiling smiley
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 15:00:15
Stan Написал:
За 100 Лв. за1м2 покрив това ще стане отново когато започнеш да плащаш надница 50Лв. на час на работника.

............................................................


Това за надницата е много интересно.
Все пак, понеже не е ясно за цената на покрива - бихте ли дали предположенията си за цена на кв.м. покривна конструкция с прилично качество? С удоволствие ще чуя мнението Ви!



Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 15:21:43
Цената не само за покрива а за цялата дървено-скелетна къща точно основавайки се на качествата и май трябва де е приблизително 100лв. 1м2.
Тука говорим за дървено-скелетни къщи не за качествено строителство при което както знаем цената може да е и 5000?-10000? зависи от материалите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход