Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни

Публикувано от Stan 
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
05-11-2009 - 18:12:35
Край София има цяло селище построено по тази технология (ако не се лъжа , защото нямам нерви да чета 18 страници) ! Това вид реклама ли е или какво !? Н. Николов пак казва правилно ! smiling smiley Да ви светна , че с рогозки е още по-евтино ! Чудя се кога бай Ганьо ще се научи , че хубаво (дълговечно) и евтино НЯМА ! А за бунгалото във Видраре ...... явно това е била идеята !? С тази квадратура и с тухли май пак толкова ще излезе ... :] :] :] :] :]

------------------------------------------------------------------------------------
Подпис : " Мъжете правят пари , но парите не правят мъже ! "
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
05-11-2009 - 22:24:44
45-50 квадрата...дори сега в кризата ще ти е много трудно да им намериш изпълнител.Заради това при малките квадратури напоследък "пробиват" какви ли не екзотики от типа на термоблоци и т.н.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
08-11-2009 - 12:15:32
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Край София има цяло селище построено по тази
> технология (ако не се лъжа , защото нямам нерви да
> чета 18 страници) ! Това вид реклама ли е или
> какво !? Н. Николов пак казва правилно ! Да ви
> светна , че с рогозки е още по-евтино ! Чудя се
> кога бай Ганьо ще се научи , че хубаво
> (дълговечно) и евтино НЯМА ! А за бунгалото във
> Видраре ......
явно това е била идеята !? С тази
> квадратура и с тухли май пак толкова ще излезе ...
>
>
> --------------------------------------------------
> ----------------------------------
> Подпис : " Мъжете правят пари , но парите не
> правят мъже ! "




Сигурно Кадафи влиза във форума - затова е поръчал на Петров пилотно изграждане в 5 населени места по 200 такива бунгала. В момента се подготвят кадри. Може да си опиташ късмета winking smiley

@ salvador : Къщето го вдигнах с един технически и три циганета - то се вижда на снимките. Точно тук е голамото предимство на технологията - отпада необходимостта от механизация и квалифициран персонал. А това естествено поевтинява обекта. Май това боде на някои в очите и носят от 9 дерета вода - аз пък я наливам в бетонарката :]
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
09-11-2009 - 18:36:10
Ти май се засягаш !? smiling smiley Вярно е - избоде ми очите и не ща и да го видя повече ! Но .... "Въпрос на вкус , казал Дявола , свалил си гащите и седнал в копривата " :] :] :]
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
10-11-2009 - 09:11:34
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти май се засягаш !? Вярно е - избоде ми очите и
> не ща и да го видя повече ! Но .... "Въпрос на
> вкус , казал Дявола , свалил си гащите и седнал в
> копривата "

Не виждам за какво да се засягам - водим си цивилизован спор. Докато свят светува ще се строи - с кирпич, с бетон, с термоблок, с дърво - абе, с квот му падне на човек. А ти май искаш да омаловажиш факта, че ми е излязло по 500 лв./кв.м.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
10-11-2009 - 15:41:03
Не бе човек , поздравявам те дори ! Няма такава цена (може би ) smiling smiley Щом те устройва , значи си реализирал мечта ! А от това по-хубаво няма ! *beer*
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
11-11-2009 - 19:50:33
И аз ти пожелавам да си построиш на такава цена, по която си избереш технология *beer*
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
11-11-2009 - 20:10:38
avatar
Justy Написал:
-------------------------------------------------------
> И аз ти пожелавам да си построиш на такава цена,
> по която си избереш технология

Цената е важна, но най- ниската изисква компромиси, които не осигуряват качеството, което доставя кеф на душата........smiling smiley
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
12-11-2009 - 07:47:34
За какъв компромис говориш? С арматурата, с бетона - ми то друго няма. Е, не случих на майстор за шпакловката, ама това е друга тема и я разискваме в Направи сам winking smiley
Докато строях бях атракциона на селото. Всеки спира и пита. И най малко на десет души съм дал връзка с Петров - искат да строят по тази технология.
Re: Как можем да си построим сами къщата на мечтите ни
17-05-2010 - 18:47:28
Обикновено следя фитнес форумите и до скоро смятах че инфантилния тон и празните спорове са нормални само за там, но май и тук тона е подобен..
Разгледах няколко теми в чужди сайтове и няколко американски и английски форума и останах с впечатление че основния недостатък на този метод на строителство е по-високата цена. Същевременно и печалбата за контрактора е по-малка и това обуславя непопулярността на метода в сравнение с другите.
Въпроса ми към Стан е защо тук се рекламиа като евтин и достъпен метод, а в развитите държави го пренебрегват като скъп?
Въпроса ми към всички имащи мнение е:
Какви са недостатъците :
1...
2...
3...
Недостатъците само за "т. блоковете" ли са или общо за технологията ICF? Коя разновидност тогава е най-удачна за наще ширини.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход