Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каменна ограда

Публикувано от anelia 
каменна ограда
26-04-2006 - 16:17:43
Здравейте ,
Искаме да си построим каменна ограда ,като на старите български къщи.Някой има ли опит с такива огради.Моля за съвет -технология на строене,някакви тънкости,евентуално цени на камъните и на труда.Много благдодаря на тези,които ще ми отговорят.
Анонимен потребител
Re: каменна ограда
26-04-2006 - 16:23:19
трябват ти обли речни камъни с "лице"
Re: каменна ограда
26-04-2006 - 16:31:48
Ясно ,но откъде да ги взема?-купуват ли се или се събират от природата.На мен ще ми трябват доста,защото ще заграждам от три страни 680 м2.Кажи ми нещо за техниката,прави ли се кофраж,камъните и като пълнеж ли се ползват или само като облицовка?
Анонимен потребител
Re: каменна ограда
26-04-2006 - 16:47:09
Прави се кофраж. Камъните са пълнеж. Накрая се "изджигъркват" от бетона, че да се видят. От къде можеш да си ги вземеш представа нямам. Баджанака като прави оградата си ги събира от реката. Ама голяма хамалогия е защото не всеки камък става.
Re: каменна ограда
26-04-2006 - 17:02:45
А фундамента колко трябва да е дълбок.Както на обикновенните огради ли,да речем 60 см.?Баджанака ти сам ли си я прави или ползва майстори?
Re: каменна ограда
26-04-2006 - 17:04:26
Каменната ограда може да бъде от речни-обли камъни-цяло Банско е в такива огради.Може да се направи кофраж и камъните да се редят в него, но ефекта се губи.Най-добре изглежда когато са редени,без кофраж,и имат 1,2 или три дървени греди разположени хоризонтално по оградата.От природата се събират ,но едва ли това е работа на инвеститора, защото хамалогията е здрава,а и се събират от трудно достъпни места ,защото лесните вече са овършени.
2.Вариант :реден камък-със или без хоросан/суха зидария/.Посетете сайт на Ковачевица и ще придобиете впечатление.
3.Правите я от бетон, и я апликирате отгоре с изкуствен камък/който изглежда 1:1 с естествения.Той по лесно се работи от естесвения./www.coronado.com/.
И трите варианта са красиви по своему,но хубаво и евтино няма.Така,че трябва да си прецените сами :ХУБАВО ИЛИ ЕВТИНО.
Re: каменна ограда
26-04-2006 - 20:32:12
Благодаря ти за сайта на www.coronado.com -страхотен е!!!!
Анонимен потребител
Re: каменна ограда
26-04-2006 - 21:24:37
майстор му я прави, но не съм се интересувал от техническите подробности
anelia
Re: каменна ограда
14-05-2006 - 21:43:14
Все пак някой знае ли от къде мога да си закупя такива камъни?Явно е трудно да добия такова голямо количество от природата.
Re: каменна ограда
15-05-2006 - 09:12:48
НА ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ,ДО РАЗКЛОНА НА ДРАГАЛЕВЦИ ИМАШЕ.НЕЗНАМ КОЛКО СТРУВАТ. 2 ВАРИАНТ-ПУСКАШ ОБЯВА В "ПОЗВЪНЕТЕ"-ТЕЗИ ,КОИТО КАРАТ ТАКИВА КАМЪНИ ЩЕ ТЕ НАМЕРЯТ САМИ НАДЯВАМ СЕ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход