Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ламиниран паркет в кухнята?

Публикувано от Елфичка 
Re: Ламиниран паркет в кухнята?
26-04-2006 - 06:03:35
Tova za komina e mnogo vazhno utochnenie!!!!Az savsem izkliuchih, che v novoto stroitelstvo vsichko e ventilatsionni shahti (pochti), no ima i komini - istinski za pechki, kamini i t.n. Ta znachi komin - ne! Ventilatsionna shahta s dve tela - vsiaka kuhnia e svarzana kam malkoto tialo a to s prehodnik otvezhda kam goliamoto - taka vseki si e nezavisim i ne se "radva" na mirizmite ot menuto na komshiite.
Ne znam zashto se okazva v BG takav problem kuhnenskata mirizma? Kominite i shahtite li ni sa loshi, iadenetata li ni sa mirizlivi...V chuzhbina e masov varianta na kuhnia i dnevka v edno pomeshtenie bez znachenie ot razmerite (v smisal che ne po prinuda ot lipsa na dostatachno prostranstvo) i nikoi ne se oplakva.Na men sashto ne mi prechi...E, to ne mozhe da ne usetish kakvo gotvish - hranata se vazpriema s och, ezik i nos, ne bih si predstavila bezmirisna hrana. A i dori kuhniata ti da e savsem otdelna ako podredish tri topli i vdigashti para bliuda na masata pak si mirishe na gotveno - no tova mu e priatnoto! A parite i mazninite ot parzhenoto dobrite shahti i absorberi bi triabvalo da gi otvezhdat navan - znachi iavno ne sa dobri!

Za parketa v kuhniata - mislia che triabva da e neshto dosta kachestveno - bambuk ili tik, te sa vodoustoichivi ili drugia variant e dusheme - evtino, nepretentsiozno, lesno za poddrazhka, a i stoi interesno, osobenno s kachestven lak v podhodiashta tonalnost. Mislili li ste za tova?
Re: Ламиниран паркет в кухнята?
26-04-2006 - 09:53:23
Национална черта - много обичаме нещо да не ние наред. Не можем да живеем добре ако не се оплакваме от нещоsmiling smiley Затова е проблем кухнята да не е отделна.
Ori
Re: Ламиниран паркет в кухнята?
26-04-2006 - 10:11:05
В цялата дневна, където ми е и кухнята, имам ламинат. Нямам засега никакви проблеми, дори и да капне вода, не се поврежда. А е и много по-красиво и стилно, понеже кухненските шкафове са в една тоналност с другите секционни мебели, не се натрапват и подът като е решен в един цвят и материал е по-добре. Колкото до миризмите - печката ми е на остъклена тераса, така реших, защото наистина ми се струва, че щеше да се умирисва стаята, независимо от абсорбатора.
Re: Ламиниран паркет в кухнята?
12-05-2006 - 19:47:54
kam,,kote" ; Ori"; ili koito mi otgovori.
Molia za savet - ideata s laminat vav vsichki pomestenija e mnogo dobra - izglejda stilno i krasivo.Ste pravia podoben remont. Za zelta triabva da se izkarti starija parket, tarakot i da se napravi obsta zamazka za izravniavane na poda.Mojete li da mi preporachate maistor, koito da napravi tova.I dobar maistor za postavjane na laminat.Do sega imam losh opit s postavjane na laminat.

Blagodaria na vseki, kolito mi otgovori.
Re: Ламиниран паркет в кухнята?
19-05-2006 - 14:48:09
купи си най-скъпия паркет - в смисъл поне клас А4 - по възможност с клик система - продава се допълнително в тубичка нещо подобно на лепило(силикон) то се слага между самите плоскости като по този начин не пропуска водата да мине през фугите - колкото и да са малки.
а относно класа на паркета - това е от голяма значение - ако ти е по-нисък клас пред мивката много бързо ще ти се изхаби и износи
танита
Re: Ламиниран паркет в кухнята?
19-05-2006 - 17:31:20
Някой беше написал, че каквото изтървеш на плочките се чупи. Така е - но очаквай същия ефект и ако изтървеш нещо върху ламината. Казвам го от опит. Нашия е най-висок клас, но въпреки всичко майка ми успя да счупи порцеланова купа върху него и освен че купата замина (което не е проблем) - паркета се надупчи много грозно от острите порцеланови парчета. Сега изглежда все едно дете с длето се е пробвало да резбова. И това се случи в хола, където по-рядко се носят съдове. А в кухнята знаеш колко често се изтърват разни неща. Ако е по-тежък предмет - забрави че високия клас ще те спаси.
марбо
Re: Ламиниран паркет в кухнята?
20-05-2006 - 10:27:51
на мен сега ми предстои голям ремонт и съм пред същата дилема - плочки или паркет...все пак мисля че в кухнята ще предпочета плочки
Re: Ламиниран паркет в кухнята?
20-05-2006 - 17:54:35
[bgcolor=orange]
I az neznam kakvo pi6a,no imam laminat samo v dnewnata 4ast na kuhniata,no pak ne iztraia dqlgo-6 meseca i e s fugi(za6toto e lepen)
[/bgcolor]
ralica
Re: Ламиниран паркет в кухнята?
20-05-2006 - 17:58:58
oswen tova,aspiratora mi absorbira perfektno,no pqk na treta stepen e mnogo 6umen!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход