Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Асфалт върху бетон ?

Публикувано от R. Velchev 
Асфалт върху бетон ?
17-04-2006 - 10:38:45
Моля за помощ по следния въпрос: може ли да се полага асфалт върху бетонова плоча (по площадка и рампа), каква е минималната дебелина на слоя асфалт при този случай и колко евентуално би ми струвало полагане на 200 м2 асфалт?
Re: Асфалт върху бетон ?
17-04-2006 - 12:01:01
Не съм специалист, но мисля, че трябва да е поне 4 см. Със сигурност обаче трябва да се обърнете към някоя фирма (даже по-добре е към повече от една), за да ви кажат колко ще ви струва (асфалт, превоз, полагане, валиране и др.)
Stefan
Re: Асфалт върху бетон ?
20-04-2006 - 10:11:13
Moje, pri nas taka go napravihme. Imache armiran beton okolo 10 sm otdolu, polojen ot stroitelya, kakto prev bloka, taka i na ulicata. Hvanahme tiya, deto pravyat dupkite /machinite im byaha na 20 metra stignali/ predi nyakolko godini, te ni pratiha pri nachalnicite si v BKS, platihme si i samo izduhaha sas sgasten vazduh prahta, napraskaha s asfalt techen i posle mina machinata i valyaka. Za 2 chasa rabota, pomnya che platihme 6 hilyadi leva napraviha okolo 30 metra ulica, mai e na 4 metra i malko ot aleyata, abe obchto da e bilo ne poveche ot 200 kvadrata...
Pitay v BKS-tata.
naceff
Re: Асфалт върху бетон ?
20-04-2006 - 10:34:46
Радо,
убеден съм, че може да ес полага асфалт върху бетон. Просто съм виждал да строят така пътища в Германия.
Основният въпрос е - как да се обработи повърхността на бетона, за да хване добре.
На 200 м2 площадка и рампа очевидно не може да се вкара асфалтополагаща машина и ще трябва разстилането да се направи май на ръка, а от там се предполага и неравномерност.
Изглежда ще е добре да се предвидят няколко см. по-голяма дълбочина.
Най-неангажиращо - толкова знам !
R. Velchev
Re: Асфалт върху бетон ?
21-04-2006 - 09:37:58
Благодаря, ама още не съм намерил кой да го направи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход