Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем със сонда.

Публикувано от kolonal 
Re: Проблем със сонда.
15-07-2009 - 23:20:47
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Simo Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > За сондажи в камък ползвай този
> тел:0878687806
> > Само не знам дали ще реагират много бързо,
> сега
> > през пролетно- летният сезон имат повече
> работа
>
>
> Благодаря.
> В кой район работят.


Сондата е мобилна на камион, а базата е в Габрово. Поздрави !
Re: Проблем със сонда.
24-09-2009 - 18:01:16
Имам сонда бита преди месеца и започваме груб строеж на къща на обекта е добре да има вода.
Дайте съвет искам да взема помпа за тази сонда да се ползва на строежа но хубава помпа ,която след прикл.на СМР да става за ползване и към инсталацията за самата къща.
Не съм избрал още ВиК и сам трябва да избера помпата до няколко дни а нямам идея какъв тип помпа е добра за моя случай.
Водата за битови нужди на самата къща щее от сондата а обратни води към домашна пречиствателна станция.
Дайте съвет от на Grundfos офертата коя помпа би била добър избор дa ползвам сега за сондата на строежа и след това да ми е от полза отново за самата къща.

thx!
Re: Проблем със сонда.
24-09-2009 - 18:10:27
Е от колко метра ще я вадиш водата?
Re: Проблем със сонда.
24-09-2009 - 18:12:58
Вземи си някоя евтина потопяема помпа, и без това трябва да поизбистриш водата. Не ти ли препоръчаха сондьорите да вземеш за да "отвориш порите"?
Хубава помпа после, ще ти я скапят на строежа.
Re: Проблем със сонда.
24-09-2009 - 18:13:37
Онъре, какво е това "електронно" сондиране?
Re: Проблем със сонда.
24-09-2009 - 18:33:50
avatar
www.ditek.info , ако не се лъжа

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Проблем със сонда.
24-09-2009 - 19:01:23
Оказа се, че има едно решени, което, според мен, си заслужава да се изпробва, защото не е скъпо. Взема се "бибо', над него, един над друг, се "връзват" последователно три датчика. Най-отгоре реле. Когато тръбите са пълни започва да дърпа вода и я качва в резервоара, а от там с хидрофор във ВиК инсталацията. Когато нивото на водата достигне най-долния датчик, релето изключва. Качи ли се нивото до най-горния пак включва и така до безкрай. Или докато не напълни резервоара. Или не изгори помпата. Знае ли човек! Аз ще го пробвам скоро и ще пиша.
Re: Проблем със сонда.
24-09-2009 - 19:07:07
kolonal Написал:
-------------------------------------------------------
> Оказа се, че има едно решени, което, според мен,
> си заслужава да се изпробва, защото не е скъпо.
> Взема се "бибо', над него, един над друг, се
> "връзват" последователно три датчика. Най-отгоре
> реле. Когато тръбите са пълни започва да дърпа
> вода и я качва в резервоара, а от там с хидрофор
> във ВиК инсталацията. Когато нивото на водата
> достигне най-долния датчик, релето изключва. Качи
> ли се нивото до най-горния пак включва и така до
> безкрай. Или докато не напълни резервоара. Или не
> изгори помпата. Знае ли човек! Аз ще го пробвам
> скоро и ще пиша.


ийй, че сложно вземаш една потопяема помпа. Почти всички по-модерни имат вградена термо защита. Когато помпата не изтласква вода (защото е изчерпена) термо защитата я спира и толкоз.
Може да се ползват и едни като химикали метални пръчици (това специалистите ще кажат как се казват), пускаш ги двете на нивото до което искаш да ползваш-когато те контактуват с вода, помпата работи, когато няма вода, спират...когато се напълни-пускат пак...
Хубаво е помпата да е с плавен пуск, щото пада едно подскачане... *xxx*
Re: Проблем със сонда.
24-09-2009 - 19:56:57
ами нее сложно Наската ама все пак ми се иска да не копувам една помпа сега и след 3 месеца да ми стане излишна и да копувам друга.
сондажа е 24 метра водата прави кладенец мисля на 6-8!?
Щом има опасност хубавата помпа да се прецака от това че сондажа почти нее ползван верно може да потарся каквато и да е.
Re: Проблем със сонда.
24-09-2009 - 20:02:25
koxx...сложи си буферен съд.Към 200 литра,зарит в земята.От кладенеца до буфера ползваш според ситуацията-сондажна помпа или центробежна (система от две-основна и резервна,ако има нужда-пренасочваш с кранове).От буфера взимаш вода за къщата с хидрофор.

Много хора смятат тая система за сложна,без да си дават сметка колко глупакоустойчива е.Единственото сложно е,че трябва да се осигури срещу замръзване зимата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход