Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Промяна на покрива - допустимо ли е?

Публикувано от Бай Пешо 
Abu
Re: Промяна на покрива - допустимо ли е?
21-06-2009 - 01:04:11
По-малко покрив - по-малко проблеми, по-малко пари.
Re: Промяна на покрива - допустимо ли е?
21-06-2009 - 05:01:17
*huh* *huh*
То все ще е покрив. Въпроса е в подпокривното пространство - дали да е обитаемо или не
Re: Промяна на покрива - допустимо ли е?
21-06-2009 - 08:03:01
Какво е мнението ви за керемиди Тондах? Някакви отзиви?
Re: Промяна на покрива - допустимо ли е?
21-06-2009 - 09:31:46
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Като сме на темата - имам "инвестиционни
> намерения" за една виличка, за която разрешават КК
> 10 метра. Мислех третия етаж да го правя като на
> снимката по-горе, но архитекта каза, че и нормален
> етаж с плоча и покрив отгоре ще влязат в тия 10
> метра. Някой има ли представа кой вариант е
> по-добър (цена, поддръжка, ТИ характеристики и
> т.н.)?


Колега , ако си решил да използваш 10-те метра , то няма да стане "виличка" , а "вилище". В 10-те метра се събират 3 нормални етажа и един скосен. Виличката на онова хубавото място с канала ли ще го строиш?
Abu
Re: Промяна на покрива - допустимо ли е?
21-06-2009 - 10:39:03
Въпроса е в подпокривното пространство - дали да е обитаемо или не

Не знам, аз мисля, че редът на въпросите не е такъв... Първо се определя видът на покрива, според климатичната зона (интересува ни снегът като товар и донякъде като топлоизолатор), после се съгласува със строителните параметри и чак накрая се преценява каква част от този етаж може да се обособи като обитаемо помещение.
По принцип съм за използването на подпокривното, но само ако има възможност и не пречи на основната му функция - да крепи покрива. Естествено, може да се проектира така, че да съчетава двете функции - жилищна и носеща, но се питам необходимо ли е, при положение, че има достатъчно площ за номални жилищни помещения (етажи) и съвсем не е задължително едно такова оскъпяване и усложняване на проекта.
Re: Промяна на покрива - допустимо ли е?
21-06-2009 - 11:23:20
..
> скосен. Виличката на онова хубавото място с
> канала ли ще го строиш?

аха - баш там. Абу таман това питам - по-скъпо, сложно и рисково ли е мансарден етаж от нормален етаж с плоча, и покрив над нея? Архитекта ми твърди, че са на 1 цена...
Abu
Re: Промяна на покрива - допустимо ли е?
21-06-2009 - 13:04:44
Абе не са на една цена - като махнеш плочата и става по-евтино...
Обаче аз съм скептичен за изпълнението. Едно е да бухаш подпори където ти падне в подпокривното, дето не се вижда, друго е да се съобразяваш с разпределението на етажа. Нали разбираш, в единият случай няма кой знае какво за мислене, а в другия - не е работа за кофражисти...

Това, че архитектът ти ще направи без оскъпяване сметките на конструкцията по зададено от теб разпределение е отлично! Аз си мислех, че не може да не струва нещо, защото не е без значение къде какъв носещ елемент слагаш. За да оформиш функционално помещение, понякога се налага разместване на колоните и гредите, а това води до преизчисляване на съответната част. Особено ако си с бетонови/керамични керемиди - тежи туй нещо! Ама щом му е все тая... тъкмо ще имаш запас при договарянето с дърводелците.

За надеждността не се притеснявай - от некадърност могат да ти сбъркат и стандартния покрив, така че вероятността си е същата (е, малко по-голяма за "особен" проект), но зависи само от компетентността на хората.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход