Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имитация на тухли

Публикувано от Zrfv 
Re: Имитация на тухли
07-08-2010 - 19:51:35
Аз не бих рискувал да лепя каквото и да е върху полистиролна плоскост.В краен случай може някакво цокълче...или някаква облицовка там 30-40 сантиметра над земята.Ама цяла стена...определено не.
Re: Имитация на тухли
07-08-2010 - 20:46:57
А ще кажеш ли къде се крие рискът при цяла стена? Визираш евентуалната възможност да се разпадне полистиролът след време ли?
Re: Имитация на тухли
07-08-2010 - 22:33:35
Тежи.Там е проблемът.Такова нещо съм виждал изпълнено само по един единствен начин и той е анкериране на облицовката през изолацията директно за стената.Слага се и лепило,но задължително се анкерира,при това на гъсто.
Re: Имитация на тухли
08-08-2010 - 01:04:38
Quote
salvador
Тежи.Там е проблемът.Такова нещо съм виждал изпълнено само по един единствен начин и той е анкериране на облицовката през изолацията директно за стената.Слага се и лепило,но задължително се анкерира,при това на гъсто.

Колега,там където пишат ,че е задължително анкериране на облицовки/в строителните нормативи/,уточняват ,че се прави само ,ако в един квадратен метър детайлите са 10 и по-малко.Затова на пазара се предлагат облицовки,които са поне 11 броя и повече на квадратен метър.
Re: Имитация на тухли
08-08-2010 - 07:27:32
Идеята цялата облицовка да се държи на стклофибърната мрежа на мен продължава да и изглежда все така безумна.Възможно е да греша.Наясно съм,че тежестта на самата облицовка се поема в голяма степен от цокъла или основата,защото силата е насочена надолу,а не напред.И въпреки това ми изглежда не наред...твърде слабо.
Re: Имитация на тухли
09-08-2010 - 23:25:21
avatar
Аз ли нещо не разбрах или спорим, че не могат да се лепят облицовки върху топлоизолация ????
Все пак всички нови хотели, облицовани с камък (истински или изкуствен) имат топлоизолация - просто мрежата не е пластмасова а метална и се дюбелира през изолацията към стената, а според мен броя на елементите не е определящ, защото теглото на м2 не е свързан с броя елементи.

Ето тази къща (а и всички от последните години) са точно с облицовки върху изолация.



Колкото до тухличките - предполагам, че вече си намерил , но все пак ето едни по 23 лв/м2, които могат дас са и в твоя цвят



Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-09 23:28 от rockwall.
Re: Имитация на тухли
09-08-2010 - 23:39:17
A otkyde mogat da se kupqt po lv/m2 tezi tuhlichki? dobre izglejday na snimkata.
Sorry za latinicata - ot telefona sym.
Re: Имитация на тухли
11-08-2010 - 10:53:36
Батка виж тука : [kpanayotov.snimka.bg]
аз съм ги правил и не е нищо особенно , просто яки нерви трябва да имаш и малко инструментчета като шпакла, назъбена маламашка, обикновенна маламашка, дрелка за бъркане на лепилото , малко ъглошлайфче за рязане на клинкера.Ако си аджамия стената е важно да ти е равма и няма как да сбъркаш. Фугите се правят най лесно с летви с необходимата дебелина ( най лесно става ако са 7-8 мм с ленти от ламинат, той е калибриран и е супер равен).Айде успехи !
Re: Имитация на тухли
16-08-2010 - 17:40:56
avatar
Quote
Zrfv
A otkyde mogat da se kupqt po lv/m2 tezi tuhlichki? dobre izglejday na snimkata.
Sorry za latinicata - ot telefona sym.

пиши ника ми в Google и ще видиш

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Имитация на тухли
16-08-2010 - 17:45:01
да, усетих се още тогава и намерих сайта winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход