Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

паркет

Публикувано от nradev11 
паркет
03-06-2009 - 04:34:01
Имам апартамент ново строителство . акт 16 дадоха май 2009. сега се чудя дали да сложа дъбов паркет или да сложа ламинат докато изсъхне сградата и после да го сменя с паркет. освен това маисторите на паркета искат да го лепят , ама се чудя дали е удачно . ами ако се надуе или свие като е лепен нема как да го преднаредиме. искам съвет дали е по добре да се лепи и дали е удачноо да се слага веднага или да се изчака.искам да питам кои лак е най -добър. брагодаря предварително за съветите
Re: паркет
03-06-2009 - 14:13:57
Аз бих измерил влажността, бих намазал отдолу с двукомпонентна италианска хидроизолация върху която да се лепи паркета и бих го сложил.
Каквото и да направиш, ако вземеш български паркет ще направи фуги, това е жив материал. Ако го лепиш не решава въпроса, у нас беше влязъл в гипса покрай стените на 8 см, това е страшна сила, с лепило не можеш го уплаши.
Това с ламината ми се струва разумно, но ще се наложи да го изтраеш година докато изсъхне напълно, ако минеш на такъв вариант.
Но от какъв зор ще съсипваш паркета, лепейки го? Остави майсторите, те са ясни. Ако е сухо в момента, живееш есента и не допускаш да става над 70% влагата у вас и изолираш остатъчната влага отдолу защо да не го сложиш направо върху коркова или друга - изкуствена подложка, за да не ти тропа, като охлаби. После след година две ще го прередиш и тогава вече може да го лепиш, ако си мераклия, така и паркета ще изсъхне истински, не както е сега - от сушилнята...

Виж ако е италиански или друг многослоен, около 100 кинта квадрата (има и български такъв) - тогава нямаш грижи.
Re: паркет
03-06-2009 - 15:02:10
StefanB аз съм пред същата дилема само че за къща и реших да сложим ламинат от 30 лева квадрата който е доста добър. Немисля че естествения паркет дори и от 100 лева да е няма гаранция за качеството. За съжаление всичко в България е така.. Друг много важен фактор е майстора който го слага.Ако той не разбира от работата си каквото и да сложиш пак може да имаш проблем.
Re: паркет
03-06-2009 - 15:55:30
няма проблем да се постави масивен паркет и то лепен, стига замазката да е суха. според избора на съответната паркетна фирма, те имат своя политика, но най-добрия вариант и хидроизолационен двъкомпонентен грунд за замазката, лепене с двукомпонетно лепило и лак на водна основа. В нас паркета е орех и дъб и вече трета година не е мръднал. Важното е замазката да не е по-мокра от 3%, измерена с калциево-карбитен влагомер! важна е фирмата, на която си се спрял smiling smiley
Re: паркет
03-06-2009 - 18:39:01
ами паркети спейс продават паркет и предлагат и монтаж ама не знам дали са им добри маисторите. освен това ми искат 16 лева/кв.м. за труд което е наормално и 20 лева за материалите на кв.м. което ми се виде скъпо какви са тия материали за толкоз пари, или веротно ме цакат в цената на материалите.
Re: паркет
03-06-2009 - 18:45:25
avatar
Привет!
Това с изолацията е доста наивен метод....предполага се ,че искате да лепите паркета върху здрава основа,а в случая няма да е така.Прави ламинат - още има доста да се чака да излезе строителната влага - искаш,не искаш ще чакаш година -две.Аз вече си наредих ламината/днес/ и съм/бях/ със същия проблем.Понеже не съм внук на Някой милионер - просто реших да чакам....
А като се знае че съм фен на хидроизолациите - що мислиш ,че не направих това за което те карат някои колеги?
И така - чакам си... *huh* *yes*

Чест и почитание
Re: паркет
03-06-2009 - 20:35:43
При положение че имаш паркет хич Не се главоболи с този измислен ламинат. Преди да редиш остави паркета за една седмица в помещението за да изравни влагата и РЕДИ, това е класиката. След година само ще го пречукаш и ще си свиркаш.
Успех *ok*
Re: паркет
04-06-2009 - 00:25:56
благораря на всички за отговорите.до тука това с лепенето гледам не ми го препоръчва никой , то това зачи да няма пренареждане. а за ти я матеирали за 20 лева на кв.м. некои има ли мнение . аз мисля че ме цакат. те българските маистори съм забелязал че дават нисли цени на труда ама се лъже яко с материалите. та затова е целта да се ползват колккото се може повече и по различни материали. ако греща поправете ме.
Re: паркет
04-06-2009 - 12:25:05
Добре де, ако не лепиш паркета какви материали имаш? Ако им купиш изолацията (италианска е, ако си от София ще ти кажа от къде я купих аз), подложката и лака (на водна основа задължително) какво още ще им трябва? Кит да си правят от финия прах с най--тънката шкурка и лак, не им се връзвай на скъпите китове в цвят, така или иначе ще се прережда след година - две.
И седмица изобщо не стига, колкото по---------дълго, толкова по-дбре. А, и да разопаковаш връзките от найлона, че нищо не правиш иначе. И не режи чемберите, има леви и десни паркетини във всяка връзка, ако ги объркаш като нищо ще ти лепнат още поне лев за труд.. То да отделяш ляво от дясно е тежка работа...
Re: паркет
04-06-2009 - 12:49:57
Ако лепиш паркет,задължително се спри на сериозна фирма,купи от нея паркета,същата фирма да ти го нареди,склю4ете договор и искай ЗАДЪЛЖИТЕЛНО гаранция!!!Аз си патих преди 2 години,да не ви разправям какви разправии и скандали имаше....накрая изгорях.Влагата беше виновна в плочата,но те пък не я измериха,наредиха ми паркета,вземаха парите,след 2 месеца стана като бурно море и не поеха гаранции никакви....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход