Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?

Публикувано от ivoo 
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
05-06-2012 - 08:09:55
Quote
Mepoooo
Изчетох някои от оследните мнения. Най-хубавата е дървената дограма - друго всичко е евтин заместител. Но там цените започват от двойно и стигат до петорноsmiling smiley


Едно от нещата,които искам да видя е калкулация на тези по-високи цени,щото цената на ламелите за дървена дограма започва от 8-10лв/м-два пъти по евтино от ПВЦ профилите.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
26-06-2012 - 18:27:09
Моля, споделете мнения за фирмата Alumina glass, качествено ли работят, с какъв обков и weiss profil добър ли е?
Благодаря!
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
08-07-2012 - 11:45:02
Quote
niknik
Quote
Mepoooo
Изчетох някои от оследните мнения. Най-хубавата е дървената дограма - друго всичко е евтин заместител. Но там цените започват от двойно и стигат до петорноsmiling smiley


Едно от нещата,които искам да видя е калкулация на тези по-високи цени,щото цената на ламелите за дървена дограма започва от 8-10лв/м-два пъти по евтино от ПВЦ профилите.

Готов си,

PVC: 16 кв.м. дограма, с троен стклопакет (енерджи-бяло-ка), в зависимост от фирмата 40-44мм. Самият профил е минимум 76мм (пак в зависимост от фирмата и марката).

офертите се движат в диапазона 4000-5000 лв. (със монтаж и всички акцесоари), гаранцията масово е 5 години.


Дърво: същите условия, 40мм стъклопакет цена 8-10 000 лв. в зависимост от дървесината.

офертите са събирани в последния месец.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
10-07-2012 - 18:28:10
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
10-07-2012 - 18:34:05
@ цоцов

вайспрофил е може би най-лошият вариант на който можеш да се спреш

Дограми Джорд - очите на Вашия дом
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
10-07-2012 - 19:02:50
Quote
jord_eood
4000-5000 звучи доста като за 16м2

Естествено, повечето фирми смятате само прозореца, сякаш някой ще го смени без всички необходими аксесоари.
Аз на това му казвам некоректна оферта и като цяло подминавам подобни - напомнят ми времената, когато всички пишеха цени без ДДС smiling smiley

Вземете например ценовата листа, публикувана на сайта Ви (в раздел PVC дограма), и сметнете същите конфигурации със включени вътрешни и външни первази, минимално по една мрежа за насекоми на прозорец, поне едно вертикално отваряемо крило. Понеже дори не сте сметнали за нужно да напишете с какъв стъклопакет са, предполагам, че е 24мм бяло-бяло - можете да включите и по-добър такъв в сметките. Включете и демонтаж + извозване на дограмата до сметище и кажете с колко процента се повишават цените описани там smiling smiley

Ако решите да се занимаете и не Ви се смятат всичките - позиция 3 или 6, с някой от немските профили, ще е ми достатъчна ориентация smiling smiley

Благодаря предварително



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-07-10 19:04 от lamiata_spaska.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
11-07-2012 - 08:17:07
Quote
lamiata_spaska
Quote
niknik
Quote
Mepoooo
Изчетох някои от оследните мнения. Най-хубавата е дървената дограма - друго всичко е евтин заместител. Но там цените започват от двойно и стигат до петорноsmiling smiley


Едно от нещата,които искам да видя е калкулация на тези по-високи цени,щото цената на ламелите за дървена дограма започва от 8-10лв/м-два пъти по евтино от ПВЦ профилите.

Готов си,

PVC: 16 кв.м. дограма, с троен стклопакет (енерджи-бяло-ка), в зависимост от фирмата 40-44мм. Самият профил е минимум 76мм (пак в зависимост от фирмата и марката).

офертите се движат в диапазона 4000-5000 лв. (със монтаж и всички акцесоари), гаранцията масово е 5 години.


Дърво: същите условия, 40мм стъклопакет цена 8-10 000 лв. в зависимост от дървесината.

офертите са събирани в последния месец.
-
Тц,искам да видя защитена цената 8-10 хил.лв.,кое я прави по-скъпа два пъти?
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
18-07-2012 - 13:09:36
обработката на материала при дървената дограма е доста скъпо а и отнема много време, това оскъпява крайния продукт значително. при алуминий или пвц взимаш профила и след няколка часа имаш готовност да монтираш готово изделие при достатъчно гъвкавост разбира се

Дограми Джорд - очите на Вашия дом
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
23-07-2012 - 11:57:05
Пиша тук, за да споделя с хората, които искат да слагат алуминиева дограма. Не ползвайте услугите на фирма Profil Сложиха ми алуминиева дограма на терасата и при първия дъжд даде конденз. От тогава съм им звъняла най-малко 30 пъти, в началото ми даваха обещания, че при първа възможност техен служител ще посети адреса , за да смени стъклопакета, казваха, че имат много работа и да съм търпелива, след което ме забравиха. В последните 3-4 месеца звънях на тяхна служителка Борислава, която всеки път лично ми обещаваше, че ще ми върне обаждането веднага щом провери случая, но това никога не се случваше и се налагаше отново и отново аз да й звъня. Накрая най-нагло и безцеремонно ми заяви, че гаранцията ми вече е изтекла и трябва да си заплатя смяната на стъклопакета.
Правете си сами изводи за тази фирмичка. Аз лично дълбоко съжалявам, че им се доверих. Това е сайта на фирмата [www.profil-bg.com] не им се доверявайте
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
05-12-2012 - 19:25:42
Помогнете да избера Рехал или Трокал кой са по добри. Прочетох много статии но едни казват Трокал други Рехал кажете си мнението. Има ли някой които е поръчал от тях.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход