Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С каква боя се боядисва бетон?

Публикувано от bulhomes 
Re: С каква боя се боядисва бетон?
28-05-2010 - 07:39:42
avatar
Flo,
и какви са цените на тези "германски" пигменти.
Re: С каква боя се боядисва бетон?
28-05-2010 - 13:38:43
Quote
complast
Flo,
и какви са цените на тези "германски" пигменти.


ВЛИЯНИЕ НА ПРОЦЕНТНОТО СЪДЪРЖАНИЕ НА ПИГМЕНТ В БЕТОНОВАТА СМЕС ВЪРХУ ЦВЕТА НА БЕТОНА
Знанието за оптималната дозировка спестява пари, защото когато се знае как да се получи желаният цвят не е нужно да се добавя повече пигмент от необходимото.
Колкото повече пигмент се добавя, толкова повече става наситен цветът на бетона.
В началото е линейна функцията наситеност/пигмент, после се достига точка на насищане и допълнителното добавяне на пигмент става нерентабилно. Определянето на момента на наситеност зависи от характеристиките на самия бетон. Не се препоръчва повече от 5% BAYFERROX от съдържанието на цимента в бетона.Как би изглеждало това за едно циментово лепило? Средното съдържание на цимент в лепилото е около 40% или за торба от 25 кг. цимента е около 10 кг вътре и пигмента би трябвало да не е повече от 5 % по отношение на цимента или около и не повече от 500 гр.за цялата торба за една прилична фугираща маса като наситеност на цвета!Максимално! Иначе би могло да се започне от едни 100 гр.пигмент на торба и цената на пигмента вече не изглежда от такова съществено значение при условие,че получаваме 25 кг.фугираща смес,на която и предстои и да и добавяме и вода! Така упражнението направи си сам цветен фугин добива смисъл,още повече ,че при каменната зидария фугите са големи!

Водно-циментов фактор и цвят на бетона
Не сте ли се замисляли пред чаша бира, защо пяната е бяла , като самата бирена течност е жълта?
Пяната се състои от много и малки въздушни балончета, които пречупват светлината по начин, различен от при течността. Това отклонение е важно за да можем да си обясним връзката между водно-циментовия фактор и цвета на бетона.
Повечето вода в бетоновата смес се изпарява от бетона и оставя празни пространства под формата на финни пори. Те действат като балончетата в бирената пяна, пречупват светлината и бетонът става по-светъл. Колкото по-голямо е съдържанието на вода в бетона, толкова по-светъл е той.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-28 14:31 от фло.
Re: С каква боя се боядисва бетон?
28-05-2010 - 22:56:08
avatar
Аз ли криво питах?Ти ли криво ме разбра??Питах за цените!
Re: С каква боя се боядисва бетон?
29-05-2010 - 16:46:17
Quote
complast
Аз ли криво питах?Ти ли криво ме разбра??Питах за цените!
" От нас идеите-от Вас бензина"Остап Бендер........та има сайт,посочени контакти и т.н.,то да не са една-две цени ,че да посочвам цени!
Re: С каква боя се боядисва бетон?
19-11-2010 - 09:44:02
avatar
Re: С каква боя се боядисва бетон?
09-08-2011 - 12:15:11
Zdraveite!
Imame boia za beton na sklad.

Takava boia koiato se polaga sled kato e stegnal betona boiata e himicheska i pronikva v dalbochinata na betona

POSETETE SAITA I SE UBEDETE SAMI
www.LUXBETON.com
Re: С каква боя се боядисва бетон?
10-08-2011 - 20:04:13
Имаш късмет, че няма модератори тука...
Re: С каква боя се боядисва бетон?
10-08-2011 - 20:16:23
Аз като им видях снимките на сайта,се отчаях просто...Сигурно с телефон са правени,защото отдавна няма фотоапарати,които да правят толкова некачествени снимки.Една добре свършена работа не струва абсолютно нищо,ако я представяш толкова посредствено.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход