Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможен ли е ЕСКО моделът в България

Публикувано от milen_k 
Re: Възможен ли е ЕСКО моделът в България
12-05-2009 - 16:53:33
avatar
Milen_k,

Идеята за мене като цяло е добра и в нея има хляб, но

в този вариант трудно ще върви (нямам време сега да обясня подробно защо), но може да се "побългари", т.е да се видоизмени, за да е по-разбираема и по приемлива.

Аз бих предпочела да ползвам - обследване, проект за ремонт-подобрение и изпълнение. И на база предложена цена всеки отделен апартамент/обект да избира начина на плащане - сега или разсрочено. И ако може да се вкарат и ония % за енергийна ефективност, естесветно.

И като знам колко е трудно цял блок/вход да се организира - би било добре да има вариант за частично подобрение - ефектът ще е <, но е изпълнимо.

Като имам време - ще драсна още мисли.

Блондинка по душа
Re: Възможен ли е ЕСКО моделът в България
12-05-2009 - 17:28:51
До evgenia:
Ще се радвам да прочета още мисли от теб. Предлагаш голяма гъвкавост, която е наистина нужна за сложните условия у нас smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-12 17:29 от milen_k.
Re: Възможен ли е ЕСКО моделът в България
12-05-2009 - 18:02:36
avatar
Преди 2 месеца пуснах тема,която имаше нещо общо с това,което предлагаш,с тази разлика,че даже пари не се искаха от собствениците,само да поемат определен ангажимент за определено време...и познай колко такива бяха заинтересувани......

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Възможен ли е ЕСКО моделът в България
12-05-2009 - 18:43:28
А за къщи не предлагате ли ?
Там ще ви е по-лесно (няма баби съседки :ami: )

И енергийното обследване безплатно ли е, и необвързващо ли е за сключване на последващ договор с вас ?
Re: Възможен ли е ЕСКО моделът в България
12-05-2009 - 19:33:59
Енергийното обследване би било безплатно, само ако след него последва и изпълнение на енергоспестяващите мерки. Иначе си е платена услуга, но цената не е висока. А относно къщите... Защо не?! smiling smiley
Re: Възможен ли е ЕСКО моделът в България
12-05-2009 - 19:50:27
Идеята ми допада.Но дали ще сработи.

Баба Пена ще се съгласи.Досега е пускала радиатора на две и седяла със 2 жилетки и яке в стаята.Сега като разбере , че сметката и е намаляла и ако я надуе ще плати по - малко на теб, дали няма да се разхвърля по прашки.Това как се хваща.
Re: Възможен ли е ЕСКО моделът в България
12-05-2009 - 19:53:14
Милене, в Москва санираха панелите като ги дадоха на фирми да го правят рещу обезщетение- въздуха с право на дострояване на 1-2 етажа. Там обаче става реч за други цени на кв.
Re: Възможен ли е ЕСКО моделът в България
12-05-2009 - 20:43:35
Относно баба Пена, която днес сигурно й горят ушите, защото цял ден я говорим.. тя няма да надува парното и да ходи гола. Защото си има системи за мониторинг, които не са особено скъпи.. но пък могат да изпращат данни за температурата в апартамента на баба Пена.. и баба Пена ще бъде научена на малко енергийна култура, защото когато уреда, който съм й монтирал съобщи, че баба Пена е живяла тоя месец на температура от 30 градуса, вместо на 25, това ще рефлектира на сметката й...
Относно Москва.. и у нас вече се взима въздух срещу саниране. Но това носи много повече неудобства за жителите. Строиш им над главите, взимаш от резервите, заложени от коефициентите на сигурност на конструкцията, а на всичкото отгоре получаваш и още комший.. това за по-социалните типове може и да е плюс smiling smiley
LKK
Re: Възможен ли е ЕСКО моделът в България
12-05-2009 - 20:48:36
milen_k Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте!
> В България по-голямата част от жилищните сгради са
> стари, енергийните им характеристики не покриват
> дори 40% от заложените характеристики в наредбата
> от 2005 година, фасадите са в лошо състояние,
> често са предпоставка за нелепи инциденти...
> Въпросът ми е, как би реагирал обикновеният
> собственик на апартамент, ако отида при него и
> неговите съседи и им предложа за моя сметка да им
> санирам сградата, тя да покрие съвременните норми
> за енергийна ефективност и да се осигури един
> добър топлинен комфорт през отоплителния сезон,
> като направената от мен инвестиция ще се изплаща
> на база реализираните енергийни икономии в рамките
> на 6-9 години, в зависимост от конкретните
> особености на сградата. Как мислите? Дали е
> приложим този модел при нас и не е ли това начина
> да освежим старите жилища и да им дадем още някое
> десетилетие живот?!
>
milen_k, за да си вържеш гащите за връщането на направената инвестиция и за да гарантираш енергийната ефективност ги накарай да подпишат и една ипотека в твоя полза и след 6-9 години ..... пей сърце :]
Re: Възможен ли е ЕСКО моделът в България
12-05-2009 - 20:53:57
Така се подписва ипотека... ако бях от силовите групировки, сигурно щеше да стане. Но не съм, затова си работя по класическия начин. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход