Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
03-10-2012 - 14:38:17
Здравейте.
С интерес прочетох голяма част от вашите коментари по темата, но никъде не можах да прочета нещо конкретно за производството на другите бетонови изделия , като балюстри , колони и облицовъчни плочи.
До колкото разбирам от коментара на Фло , "шуплите" който се получават при леенето, са от недоброто взаимодействие на декофтира , и водата в бетона.
Въпросът ми е дали чрез прибавянето на пластификатор , полипропиленовите фибри , и други химични съставки , мога веднъж за винаги да реша този проблем, и по този начин да подобря качеството на предлаганата от мен стока.
Благодаря ви предварително.

Поздрави Ивайло Чешмеджиев



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-03 14:40 от Ivailo.Che.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
05-10-2012 - 00:00:25
Quote
Ivailo.Che
Здравейте.
С интерес прочетох голяма част от вашите коментари по темата, но никъде не можах да прочета нещо конкретно за производството на другите бетонови изделия , като балюстри , колони и облицовъчни плочи.
До колкото разбирам от коментара на Фло , "шуплите" който се получават при леенето, са от недоброто взаимодействие на декофтира , и водата в бетона.
Въпросът ми е дали чрез прибавянето на пластификатор , полипропиленовите фибри , и други химични съставки , мога веднъж за винаги да реша този проблем, и по този начин да подобря качеството на предлаганата от мен стока.
Благодаря ви предварително.

Поздрави Ивайло Чешмеджиев

Първо,за да нямаш шупли изхвърли от употреба нафтата при мазането на калъпите.Използвай купешки отделител за бетон или емулсия.Намали водното съдържание, като правиш земновлажен бетон,добре е да има и пастификатор,макар,че при вибролеенето може и без него.Бетонобъркачката/смесителя/ трябва да е с принудително смесване,а не гравитачно/с барабан въртящ/.При вибрирането следи сместта да не" кипи" с образуване на балончета.Ако се получава това трябва да се регулира изместения център на вибромотора или да се съкрати времето на вибриране.Вместо пластификтор,може да ползваш добавка за водоплътност,която ще запази повърхноста от озъбване дълго време.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
08-11-2012 - 18:12:37
здравейте може ли някой да ме посъветва дали бетонобъркача 350 литра монофазна италиянска ще ми върши работа за производство на бетонни блокчета и плочки в по голямо количество защото нямам трифазен ток.Изкам да я купя нова
Re: Тротоарни плочи - рецепта
10-11-2012 - 09:35:41
Quote
valentinavk
здравейте може ли някой да ме посъветва дали бетонобъркача 350 литра монофазна италиянска ще ми върши работа за производство на бетонни блокчета и плочки в по голямо количество защото нямам трифазен ток.Изкам да я купя нова
Понеже не споменаваш какъв тип е тази бетонобъркачка ще уточня,че за да правиш бетонни блокчета качествено и бързо сместта трябва да е земновлажна/с малко вода/ Това се постига в смесител/бетонобъркачка/ с принудително разбъркване.Смесителите за бетонова смес за блокчета са устройства със шнек или с подвижни лопатки при неподвижен корпус.Гравитачният тип бетонобъркачки,тези дето са с въртящ барабан не са подходящи за производство на бетонни блокчета и тротоарни плочки заради невъзможността да правят земновлажен бетон.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
11-11-2012 - 10:44:51
Ако на такава бетонобъркачка се сменят лопатките вътре, с други по-тънки да речем с кръгъл профил, няма ли да се получи?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-11-2012 - 00:17:10
Quote
ctef60
Ако на такава бетонобъркачка се сменят лопатките вътре, с други по-тънки да речем с кръгъл профил, няма ли да се получи?
Ако е гравитачна, каквито и профили да правиш на лопатката бетона с малко вода залепва за въртящия барабан и не се получава качествено смесване.Вече споменах,че бетона трябва да е земновлажен.Ако е правен в обикновенна бетонобъркачка сместа изтича през формите,нарушава геометрията на изделието,забавя се времето за набиране на първоначална якост,от там пада оборота и бизнеса пропада.Иначе при земновлажния може да се постигне транспортна пригодност до няколко часа след вибролеенето.Да не споменавам,че най-големия враг на бетона е излишъка на вода при приготвянето му.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-11-2012 - 19:02:47
Блгодаря ти Фло за съвета но,понеже трифазния ток е невъзможен при мен трябва да работя с монофазен.А от тези бетонобъркачки с принудително разбъркване няма с монофазен ток затова нямам идея какво да купя. даи ми съвет какво да направя.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
12-11-2012 - 19:36:50
фло, разбирам че сте компетентен в таз област колко литрова бетонобъркачка ми е необходима за да объркам една торба цимент за бетонните блокчета
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-11-2012 - 09:26:29
Quote
valentinavk
Блгодаря ти Фло за съвета но,понеже трифазния ток е невъзможен при мен трябва да работя с монофазен.А от тези бетонобъркачки с принудително разбъркване няма с монофазен ток затова нямам идея какво да купя. даи ми съвет какво да направя.

Има много хора,които са опитвали тоя бизнес с блокчетата и поради кризата или липса на пазар са затворили.Други пък са се развили и са минали на по-големи машини,така,че има и може да потърсиш бетонобъркачка с принудително разбъркване употребявана.Аз си купих преди време 250 литрова на символична цена колкото тежи по около цената на килограм желязо с редуктор без ел.двигател.Така,че като нямаш трифазен ток може да сложиш двигател на монофазен с приблизително същата мошност.Ако не се ползва пълния капацитет на обема може да се мине и с по-слаб двигател..Също може да се намери втора ръка по-мощен мотор монофазен.Възможностите са много дори да се смени и редуктора.
По въпроса колко литра обем на бетонобъркачката ти трябва за да слагаш по една торба от 25 кг. цимент е много относително ,но за бърза сметка и удобство приеми условно торбата за 25 литра и умножи по 4 за инертните материали /съотношение1:4/,плюс торбата стават 125 литра.Като имаш предвид,че това е работен обем и да се работи нормално представлява половината от общия обем значи ти трябва бетонобъркачка от 250 л.После ти трябва вибропреса или ако калъпите ти са ръчни вибромаса и водоструйка да си миеш техниката след работа,иначе на другия ден ще мааш с чука!Ами това е в общи линии!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
13-11-2012 - 15:03:34
Благодаря ти за съветите но ако знаеш някъде можеш да ми пишеш .търся по интернет но няма точно такива с принудително бъркане втора ръка.Ако знаеш кажи ми къде да потърся в итернет
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход