Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-03-2012 - 07:33:57
Това ми се върти в главата отдавна, но - все още не съм го пробвал и за това не мога да изкажа мнение.Знам само,че се прави с оптични влакна подредени хоризонтално и вертикално и толкова.Но - нито рецептата за бетона нито количеството на влакната знам! Но - съм готов да пробвам ако,някои сподели някакви тънкости за направата.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-03-2012 - 17:24:10
avatar
И на полимербтона му викат бетон ама цимет-йок!*drunk*
Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-03-2012 - 17:26:13
Здравейте колеги, възхищавам се на познанията ви за бетона и на ентусиазма на neno. penchev
Нека и аз да помогна малко на темата. Спорихте назад за класовете на якост на бетона.
В проектирането използваме следните класове. Мерните единици са kN/cm2, по-старата школа ползва t/cm2.
Класове на бетон по предишния и сега действащия стандарт:
БДС EN 206-1 БДС 7268 Нормативна якост на натиск (MPa)
C8/10 =B10 -7.5
C12/15 =B15 -11
C16/20 =B20 -15
C20/25 =B25 -18.5
C25/30 =B30 -22
C28/35 =B35 -25.5
C32/40 =B40 -29
C35/45 =B45 -32
C40/50 =B50 -36
C45/55 =B55 -39.5
C50/60 =B60 -43
Complast, оградата ти не трябва ли да се сертифицира по БДС EN 12839:2002?
Фло, в друга тема питах за леки бетони. След маркетинговото ми проучване реших да се спра на не автоклавен бетон. Скоро започвам проби с Д650 с малко допълнителни фибри за по-голяма якост. Имаш ли представа каква химия се ползва вътре? Фирмата производител доста ме ограничава с добавките, щяло да има нежелани ефекти. Ще ми се да вкарам някой друг пластификатор.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-03-2012 - 18:28:53
Quote
inj.Simeonov

Фло, в друга тема питах за леки бетони. След маркетинговото ми проучване реших да се спра на не автоклавен бетон. Скоро започвам проби с Д650 с малко допълнителни фибри за по-голяма якост. Имаш ли представа каква химия се ползва вътре? Фирмата производител доста ме ограничава с добавките, щяло да има нежелани ефекти. Ще ми се да вкарам някой друг пластификатор.

Пробвал съм с пенообразувател от пожарната "щамекс" Принципно трябва пеногенератор,който заготвя гъста пяна ,която подаваш в смесителя при дозираните пясък и цимент.Пеногенератор може да си направиш и самоделка от бидон и помпа.Има и други пинизи да направиш пяна директно в смесителя като подаваш сгъстен въздух в сместта в коята предварително е дозирана водата с добавен пенообразувател.-казва се барботиране ,а дюзите барботери. Това обаче изисква доработка на смесителя,че да може да се подава въздух едновременно с разбъркването,но не е толкова сложно за направа. Поначало за пенител стават голяма част от емулгаторите ,които имат хидрофилно -липофилно равновесие над 17 /HLB/но това е доста дълга тема от дебрите на колоидната химия.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-03-2012 - 19:37:56
smiling smiley Надявам се скоро да разбера каквото току що постна smiling smiley загубих се след "барбутирането"
За сега пенобетона ми е извън силиците. Иска пеногенератор, смесител, рецепта. Това, което ми предлагат в момента е суха смес в чували и да сипвам само вода. Идва си със сертификат и не е необходимо оборудване (площ) и разходи. Но за в бъдеще може и да погледна и към пяната. Сега обаче идва и "куцото" - малко ми е слаб бетона (на сметки) дават ми 2MPa, което е достатъчно за статическо натоварване, но не и на удар. Затова изкам да го подсиля (я с фибри, я с малко добавки). Какво ще кажете?
Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-03-2012 - 21:28:12
Quote
inj.Simeonov
. Това, което ми предлагат в момента е суха смес в чували и да сипвам само вода. Идва си със сертификат и не е необходимо оборудване (площ) и разходи. Но за в бъдеще може и да погледна и към пяната. Сега обаче идва и "куцото" - малко ми е слаб бетона (на сметки) дават ми 2MPa, което е достатъчно за статическо натоварване, но не и на удар. Затова изкам да го подсиля (я с фибри, я с малко добавки). Какво ще кажете?
Почти съм сигурен,че това,което ти идва като суха смес е с включени фибри вътре и,ако сложиш още няма да има ефект.Фибрите в случая се използват освен като армировка и като противодействие на седиментацията/утаяването/ на сместта докато получи първоначална якост. За подсилване на якостта в последно време с успех се използва микронизирания силициев диоксид. Може да разгледаш немски публикации по въпроса.Микронизираният силициев диоксид представлява бял пухкав прах с изключително голяма вътрешна специфична повърхност,което освен ,че дава висока якост поддържа бавната хидратация на цимента и от там не позволява и съсъхване на бетона.Така,че това може да се добави за якост на този по същество пенобетон.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
15-03-2012 - 09:58:41
Намерих това:
Силициев диоксид. M = 60,08 g/mol. Плътност: ~ 2,2 g/cm3. Разтворимост във вода: ~ 0,15g/l. pH (воден разтвор, 40 g/l: 3,7 – 4,7
Основно вещество мин. 99,5 %
Специф. повърхност (по БЕТ) 197 m2/g
Остатък върху сито (>40 µм) макс. 0,002 %
Върши ли работа и каква дозировка да използвам (намерих 5-10% от цимента: 450-500кг за Д650)? На какъв етап се добавя?
Цената която намерих е 27лв/кг, има ли по-евтина (да продължавам да търся)?
Много хубава добавка. Увеличава якостта на бетона, намалява ефекта от съсъхването, но го прави по-крехък. Вярно ли е? Колко? Ако имаш опит разбирасе smiling smiley.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
15-03-2012 - 12:18:47
avatar
Понеже тука някой беше написал,че моите форми и в СССР са демоде не можах да се сдържа да не кача две снимки.
Първата снимка е от Германия /ФРГ/ виж по -подробно тук:
[www.betonzaun.net]
Кликни на горната лява снимка!А също и на двете малки отляво!

А ето и мое изпълнение в гр.Кула

Както се вижда по "СССР дизайн" работят и в Германия и още 4-5 страни от ЕС.
Както се казва коментара е излишен*angel**drunk**beer*



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2012-03-15 12:35 от complast.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
15-03-2012 - 12:45:26
Quote
inj.Simeonov
Намерих това:
Силициев диоксид. M = 60,08 g/mol. Плътност: ~ 2,2 g/cm3. Разтворимост във вода: ~ 0,15g/l. pH (воден разтвор, 40 g/l: 3,7 – 4,7
Основно вещество мин. 99,5 %
Специф. повърхност (по БЕТ) 197 m2/g
Остатък върху сито (>40 µм) макс. 0,002 %
Върши ли работа и каква дозировка да използвам (намерих 5-10% от цимента: 450-500кг за Д650)? На какъв етап се добавя?
Цената която намерих е 27лв/кг, има ли по-евтина (да продължавам да търся)?
Много хубава добавка. Увеличава якостта на бетона, намалява ефекта от съсъхването, но го прави по-крехък. Вярно ли е? Колко? Ако имаш опит разбирасе smiling smiley.
Аз мисля,че за порьозен бетон количеството на микронизирания силициев диоксид е подходящо да е около 0,1 % от масата на цимента,да не кажа,че и една супена лъжица ще свърши работа.Една супена лъжица покрива площ ,колкото бейзболно игрище ,както казват производители на микронизиран силициев диоксид.

п.с.Ще си позволя и малък коментар за оградите от снимките по-горе Незаконни са,ако са монтирани откъм лицевата страна на парцела към пътя,съгласно ЗУТ. Височината на плътна ограда не може да превишава 60 см.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-15 12:52 от фло.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
15-03-2012 - 13:11:50
avatar
Фло оградата е по пороект с масимална височина 220см. над нивото на тротоара.
Отделен въпрос е че цената на проекта е съизмерима с цената на оградата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход