Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бяла мазилка-нива на гладкост

Публикувано от laki 131 
Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
26-04-2009 - 21:23:09
Прощавайте за въпросите,ако Ви се виждат глупави.
Недоумението ми идва от следното;
При 1500 лева заплата с осигуровка и 15 лева оферти на пазара за м2 фаянс след стотния квадрат започва съответно той да храни своя работодател.Ако работните дни са 25 на ден се падат 4 м2.Каква е производителността ,особено при наличие на модерни лепила и материали.Ако майстора не е настроен предателски трябва да е около 20 за стени и повече за подова настилка.Е тогава защо са тези 15 лева.Не говоря за индивидуална къща.Там бай Иван ще жени сина и му е все едно колко ще плати,стига навреме да стане всичко .Искам да кажа ,че цените на СМР са малко високи в БГ.Като краен продукт- мухата става слон.Никоя система в света не е създала за толкова кратко време толкова милионери.
Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
27-04-2009 - 07:36:19
"Ако майстора не е настроен предателски"
Е да ама в повечето случаи е настроен предателски. Ако не получи голям пай от пазарната цена саботира работата - в най-добрия случай ще работи бавно. И затова се получава, че цената е височка у нас.

Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
28-04-2009 - 19:57:35
12 лв.мен ме устроиха и вчера приключиха със сатена.Пазарлъка започна от :ами ще излезе около 3,5-4лв.След като ги попитах,те шпакловка след вар ли ще правят или сатен,намалиха на 2,5 с материала.Аз ги попитах толкова много ли е материала.Ше отговориха,че поне 1лв ще излезе .Аз тогава им предложих аз да им купя материала а от тях труда на 1,5 и те се съгласиха обаче ме предупредиха да внимавам да не ми излеле по скъпо.Споко викам щом аз водя хорото аз ще плащам.И знаете ли какво излезе отидоха ми 7,5 торби сатен за цялата къща-520 м2.това е по 0,16 ст. за 1 м2.За 4 дни баха я опаткали.Върнах ги тук-там за още половин ден и сега всичко е шес.Работиха 2 майстора и им се пада по 97 лв.надник.Ами какъв щеше да е надника на 4 лв.на квадрат-260лв. Е кажете ми това не е ли обир.По 16 EUR на час.Тва да не им е Америка.
И 97 лв. са им много.


















Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
29-04-2009 - 14:47:18
laki 131
Поздравявам Ви.
Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
30-04-2009 - 18:11:40
avatar
clap: *ok* *rose*

Чест и почитание
Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
28-05-2009 - 22:36:21
clap:

отлични коментари *beer*

Моето лично мнение - следствие на хилядите квадрати гипсови мазилки е , че след перфектна последна цикла е необходимо частично сатеносване и то евентуално нанесено след грунда на бояджията, но това си е задължение на този който търкаля валяка.
И естественно споделам, че тези процедури извършени правилно във всеки етап от тяхната последователност, е добре да са от един подизпълнител, за да се избегне наистина измиването на ръцете на едните с другите.
Успех на всички *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход