Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бяла мазилка-нива на гладкост

Публикувано от laki 131 
Бяла мазилка-нива на гладкост
24-04-2009 - 08:07:18
Здравейте на всички.Искам да попитам,в полагането на бялата мазилка включва ли шпакловка със сатен.Или по точно след измазване как трябва да изглеждат стените.
Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
24-04-2009 - 09:21:14
Ако имате впредвид гипсовата-ако се полага ръчно то майстора трябва да Ви издаде директно за боя.Би трябвало да включва и сатен,освен ако сте се договорили бояджията да Ви го направи.
Ако е машинна мазилката-още по-добре защото тогава на една ръка се получава ефекта със сатена.
Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
24-04-2009 - 16:22:44
vipltd -каза

Ако е машинна мазилката-още по-добре защото тогава на една ръка се получава ефекта със сатена.

Значи ме метнаха.Цената беше 12лв с материалите.Мен ме устройва.Сега правят сатен на 2лв.
Благодаря.

Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
24-04-2009 - 21:29:45
laki,
Разхода за м2 мазилка е около 17 кг ./при мен е 15,5кг/.Ако приемем,че цената на торба гипс е 10 лева на дребно,останалите 7 лева са за труд.При машинна мазилка това е много висока цена.Една добра бригада,наистина мазачи от5 човека с машина могат да изкарат 5000 м2 и повече/капацитета на машината е 7500 м2 /

Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
25-04-2009 - 19:16:35
avatar
Зависи и от мазилката,зависи и от полагача,зависи и от зидарията.....
Сатен не влиза в цената поне за мен,но сдаването на обекта става на ниво стена готова за боя.....
Ако зависи от мен бих правил и шпакловка със сатен понеже става още по добре,но няма как...?!?
Ако 7 лв е много скъпо,то бих питал колегата на колко работи и бих му дал с удоволствие да ми е подизпълнител....
Тук всеки говори за хиляди квадрати ,кой колко е велик,а ги е страх от малките обекти....що ли тъй....?!А за капацитета на машината що ли тъй си мисля,че е по голям....?
Хайде да поспорим.....
А относно моя отговор на въпросът ви - да 12лв си е добра цена-още повече и ако сте доволен от резултата.... :]

Чест и почитание
Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
25-04-2009 - 22:41:22
С машината се запознах през 91 година.Мисля,че немска G 4 беше.Обучавахме с търпение бивши мозайкаджии,мазачи .Завода производител на гипса ни даваше под наем и машината.Прав сте сега има и по -производителни.Участвувал съм в изграждането на 6 курортни комплекса от по 80,126 вили.Търговски център в столицата на Грузия-22 хил.м2,100 броя вили на Каспийско море-около 80 хил.м2и около 2000 хил.апартамента.
По принцип конфекцията е по евтина от индвидуалната поръчка.С внедряването на машинната мазилка се цели повишаване на производителността на групата мазачи.Въпрос на организация .Но технологията не позволява целодневно използуване на машината,иначе тя може двойно тройно повече.,но хората просто няма да смогнат със следващите операции.
За индивидуална къща може и 20 лв.да са малко,зависи от гледната точка.
А и машинната мазилка си съдържа сатена,защо допълнително се изкарва още едно перо.Всъщност като че ли цените се определят на принципа ден година храни.Не може в една действителност,в която учител получава 300,пенсионер половината,областен управител 1000,фаянса да струва 20 лева,грубия строеж 50,себестойност за строителство 350 а да се продава за над 1000 за м2.
Интересно,колко получава един добър мазач,добър фаянсаджия при условие ,че работи на заплата или надница в някоя фирма?
Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
26-04-2009 - 00:14:36
Имах тука едни такива...безкрайно относително им е заплащането.Последно като ги чух,бяха на крачка да вземат "голям" обект,от който май в последствие се отказаха.
Причината е много проста...6-етажна сграда има 25 сантиметра отклонение по вертикала.
Собственика я иска отвесна.Номера става с...различна дебелина стиропор.Е така де...последния етаж ще е с 25 сантиметра изолация в повече.
Опитваха се да договарят някаква доста солидна сума за труд...
Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
26-04-2009 - 10:27:06
Ето защо трябва да се работи ,ако не с комплексни бригади ,то поне с комплексни фирмички.Поне ръководството и контрола да се осъществява от едни и същи специалисти,за да няма прехвърляне на отговорност.
Маймуната,като се изкачила по стълбището на интелектуалното развитие ,стигнала до последното стъпало,погледнала от там и станала човек.Ако изкачвайки се е прескочила някое стъпало,рано или късно се връща назад.Природата не търпи несправедливост.В стремежа с да построим по-евино от комшията попадаме на група майстори/ако им знаех имената нямаше да ги наричам майстори/,бивши колхозници.Грехота е .Но лошите майстори по си намират работа.Язък за човека ,който под тия 25 см денивелация ще си отглежда децата.Мисля,че общините трабва да спрат такива обекти,без да ги бутат да стоят като пародия на строителството
Приятна неделя на всички колеги.
Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
26-04-2009 - 17:43:37
avatar
clap: *write* *rose*

Чест и почитание
Re: Бяла мазилка-нива на гладкост
26-04-2009 - 18:10:09
"Интересно,колко получава един добър мазач,добър фаянсаджия при условие ,че работи на заплата или надница в някоя фирма?"
за фаянсаджия ще ти отговоря веднага ...около 1000- 1400 лв. в провинцията / хора, които са доказали своите умения /

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход