Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Стъклопакет с големи размери?

Публикувано от Джебарова 
Стъклопакет с големи размери?
04-04-2006 - 10:01:39
здравейте,

Поставяме PVC дограма и единия неотваряем модул е с размери 2м./2,40м.
Искам да бъде цял - панорамен, но от фирмата която изработва дограмата казват, че е прекалено голям и ще бъде неустойчив при силен южен вятър. Виждала съм големи витрини на магазини - дори и по-големи от това. Как се изработват?
R. Velchev
Re: Стъклопакет с големи размери?
04-04-2006 - 10:17:00
Аз имам пластмасова дограма с размери 210/180 см, троен стъклопакет, разделена на 3 и 70 мм профил и въпреки това се усеща напора на вятъра и как прозорците поддават. Така че производителя е прав, а витрините са по друга технология.
Джебарова
Re: Стъклопакет с големи размери?
04-04-2006 - 11:53:26
Трябва да има някакъв начин да се направи без голям риск, след ката го има почти на всеки магазин. Някой не знае ли как?
rosi
Re: Стъклопакет с големи размери?
04-04-2006 - 13:03:24
vseki proizvejda ,no riska pri transport ,ka4vane i montaj da se s4upi e ogromen i ostava za tiahna smetka !!!!! :g: smoking smiley
Re: Стъклопакет с големи размери?
04-04-2006 - 19:44:03
На доста магазини съм виждал това изпълнение да се прави с едно дебело стъкло - НЕ стъклопакет - явно така е по сигурно, а инвеститорът търси визуален ефект, а не топлоизолационните свойства на стъкропакета.
Petyr
Re: Стъклопакет с големи размери?
05-04-2006 - 06:43:25
Витрините на магазините са на първи етаж и там почти няма вятър... При стъклрните фасади на небостъргачите е по-интересно smiling smiley

Инъче има стъклени врати и стени с дебелина на стъклото около 10 мм и са доста здрави.

За стъклопакет триплекса не издържа ли по-големи натоварвания?
Re: Стъклопакет с големи размери?
05-04-2006 - 13:31:25
samo s debelo staklo 1 sm .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход