Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Комин за камина! Как?

Публикувано от atenera 
Комин за камина! Как?
03-04-2009 - 10:03:52
Може би няма да задам правилните въпроси, но ще се опитам да измисля някакви на първо четене:
Колко да е голям?
От какво да се направи?
Как да се изпълни?
За сега не се предвижда камината да се ползва за отопление, но пък ми се иска комина да се предвиди за евентуално такова.
Ако е важно помещението, в което ще е е към 50кв.
Благодаря предварително!
Re: Комин за камина! Как?
03-04-2009 - 10:22:36
вИЖ темите назад, говорихме надълго и нашироко за камините и комините.
Ако четеш руски -

eто статия за комините

ето ти за камините

и още 15 статии за отпление с камина - вид, предимства, недостатъци , комин, абе каквото се сетиш

Ако изчетеш и глеавно разбереш всичко това щще знаеш повече от 90% от каките в "Камини център" и "майсторите" дето всичко правят.

Ако не ти се занимава с четене извикай специалист, но те уверявам, че рядко се срещат истинските.

Успех!
Re: Комин за камина! Как?
03-04-2009 - 10:48:24
уфф, уж четох, но определено трябва време да си отделя sad smiley

Проблема е, че архитекта изобщо не е предвидил отделен комин, а с някакви меки връзки към друг! Ужас!

Сега го мислим как да е, ще се направи отделен със сигурност. Строителя разбира се предлага с коминни тела, но на мен не ми изглеждат надеждни...

Та за това се хванах да проуча малко.
Re: Комин за камина! Как?
03-04-2009 - 10:50:50
Комините ми бяха любими...Като погледнеш комина и веднага виждаш колко мърляви са били строителите.Ако комина не е показал дефекти след 4-5 години,значи и къщата няма да покаже.
Много начини иmа да направиш комин.Няма само един верен.На мен най-много ми допада
колониалната технологияsad smileyкоето ще рече английска smiling smiley )





Изцяло зиданите камини без камера имат малко специфична технология-по-сложно е,повече зидарска работа и изисква повече старание от майстора...за това и най-често дават дефекти:





Коминните тела имат много предимства,бих послушал строителя-прав е.Строи се бързо.лесно и субективния фактор и минимум.
Това с меките връзки...също става,но изисква редовно преглеждане на връзките....че много бели стават.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-03 10:53 от salvador.
Re: Комин за камина! Как?
03-04-2009 - 11:02:26
Убедена съм, че за всяко нещо има различни технологии и всеки сам избира за себе си. До сега май твърде много разчитахме на "специалистите"! Друга тема!

Така някак си го представях и аз.
Надявам се има материали и на нашия пазар.
Продължавам с четенето winking smiley
Re: Комин за камина! Как?
03-04-2009 - 11:20:27
Материали бол, проблемът не е в липсата им, а в избора на точно подходящия за конкретния случай и приложимостта на предлаганото решение. Е, и да идва много скъпо, затова си струва да платиш на специалист да ти даде акъл и посочи материала, иначе решения много, но ако не еудачно (а коварното е че рядко става ясно от едно палене или дори един сезон каква бомба е заложил малоумника) после е скъпо и неудобно да се преправя съоръжението - не е плочка или гипскартон да го изкъртиш и сложиш наново. ... Тука заложиш ли го веднъж неправилно, изпълнят ли го неграмотно, после става мазало...Като сложиш и камерата и облицовките и резултатът е - имам камина, ама не я паля, щото много пуши и не знам защо, виках вече три фирми и въпреки надстрояване на комина, изолации и т.н. проблема стой.
От опит ти говоря...
Та, внимавай на кого поверяваш направата на това съоръжение с висока степен на сложност и опасност - камината и много стриктно следи да се направи читаво, че е огън и пушек, не е вода - с нея най-много да съсипеш настилките и да наводниш съседа...
Re: Комин за камина! Как?
04-04-2009 - 19:50:30
StefanB ..що не пробваш да и направиш една дупка отдолу отзад - да дърпа въздух
наща от страх я пробихме преди да я запалим ..а сега се оказа,че няма нужда
а комина на 1/2 е 60 годишен поне ... с единички тухли
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход