Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи

Публикувано от laki 131 
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
01-04-2009 - 08:47:53
С къщите внимателно, трудно се продават.

др. Иванов , тук си прав . Като дойдеш в Слънчев бряг по Великден и се разходиш около супермаркет "Младост" ще видиш цена от 590 Е за лукс и са склонни на договаряне. Може да се обадиш за по кафе.
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
01-04-2009 - 10:04:12
Около Младост къщи не съм виждал. А 590 за онова дългото дето го направиха си е супер цена, със земята и обзавеждането им е 350 максимум, строиха го с бетонни тухли дето си ги правиха сами с машина.
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
01-04-2009 - 13:01:01
Апартаменти имам в предвид за тазе цена, но горното написах във връзка с разтежа на цените преди време в друга тема дето дискутирахме.
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
01-04-2009 - 15:53:13
Парцалев,леко.Не се впрягай толкова.Всички ще идем на едно място.Просто събирам информация.Не може ли?Просто направих един прост опит-как мисли Българина.Да ти кажа :не мисли а плюе /с извинение не всички, има и човеци тук/.Може би трябваше да прочета мнения като:
По-голама трапезария или пък по малка баня,големи веранди или малки веранди та нали има двор.Локално отопление или да се спасяват.Да има ли прозорци на покрива или не.
Просто нещо което обикновения човек би искал да има в собствената си къща.Само,че половината препоръчват архитект,другата половина викат внимавай,а някои плюят.Като събера мнението на тези които са писали нещо и го оформя ще разбера,че да се гръмна е най-добре.Е това се вика ЕВРОПА.Духовното и първичното май вече е изчезнало от Българина.Направо не ми се пише.Ако някой знае как се закрива тема в този форум нека ми помогне.
tao
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
01-04-2009 - 16:51:06
Лаки,
Още в третия пост ти казаха да питаш архитект.
Ами иди при архитект иди при дизайнер и ще събереш супер мнение.
Какво друго ти трябва?
Не забравяй че много от хората си имат съкровенни техни си желания които да се притесняват да споделят щот са нестандартни и т.н.
Хайде ок, ще ти кажа аз как виждам моята къща:
-Детските стаи на 2 нива, спалнята на 3-и нива с преходи към кабинета ми и гаража и нагоре към терасата, огромна баня и тоалетна ( мин 20м2) към родителската стая, много голяма дневна с кухненски бокс на полуетаж и две нива ( едно цяло помещение) с преход към механичка и винарска изба ( мазе) оттам да има подход към кабинета ми, кабинета да е полуподземен с вита каменна стълба по куличка от спалнята и оттам вита подземна стълба към винарната, на тавана зимна градина или атриум с огромна тераса опасваща къщата.( т.е тва е тавана а покрива е стъклен посредата отстрани с керемиди)
Е те тва ми е идеята.
Незнам дали си я представяш и дали ше ти хареса.
smiling smiley

ПП>>>Забравих да кажа че терасата която опасва къщата трябва да е леко елипсовидна и също денивелирана със стълбички ,от ниво към ниво, да може да седнеш и да зяпаш smiling smiley) и т.н..абе изобщо, не ми се говори, в главата ми е къщата ама едва ли ще успея да я построя такава каквато я искам, а за цена на м2 "winking smiley)) незнам колко ще е при тези нещица и ред други малки глезотийки.. та така.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-04-01 17:39 от tao.
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
01-04-2009 - 21:47:53
Ето това исках.Да прочета мнението на другите ама не само на един.
LKK
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
01-04-2009 - 22:13:58
Ами, след като искаш мнения имаше една тема "Съвременна българска къща", там покрай многото празни приказки има и мнения...
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
01-04-2009 - 23:01:56
laki 131 Написал:
-------------------------------------------------------
> Парцалев,леко.Не се впрягай толкова.Всички ще идем
> на едно място.Просто събирам информация.Не може
> ли?Просто направих един прост опит-как мисли
> Българина.Да ти кажа :не мисли а плюе /с извинение
> не всички, има и човеци тук/.Може би трябваше да
> прочета мнения като:
> По-голама трапезария или пък по малка баня,големи
> веранди или малки веранди та нали има двор.Локално
> отопление или да се спасяват.Да има ли прозорци на
> покрива или не.
> Просто нещо което обикновения човек би искал да
> има в собствената си къща.Само,че половината
> препоръчват архитект,другата половина викат
> внимавай,а някои плюят.Като събера мнението на
> тези които са писали нещо и го оформя ще
> разбера,че да се гръмна е най-добре.Е това се вика
> ЕВРОПА.Духовното и първичното май вече е изчезнало
> от Българина.Направо не ми се пише.Ако някой знае
> как се закрива тема в този форум нека ми помогне.


Извинявай!
Не съм искал да те засегна, но анкетката ти е правилна!
Къщи се строят много преди ИНТЕРНЕТА.
Самия ИНТЕРНЕТ, въпреки огромноте си възможности, няма как да повлияе на строителите.
Купи си 100 тухли и издигни една стена....ако не ти падне на главата, значи имаш усета.........ако направиш тази стена на PC-то....тя никога няма да падне без DELETE...!
Нали се сещаш защо написах горните редове.....?
ЗАЩОТО тук няма да намериш нищо по твоя въпрос!
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
03-04-2009 - 05:50:37
avatar
laki щом са за продаване целта е да не са оскъпени с разни глезотии като на tao.

Тогава има само едно - да има в тях нещо привличащо погледа и нестандартно.

За пример вземи кранчета за баня - като ти предложат "дизайнерски" (аз като чуя тази дума и *xxx*, но както и да е) - просто са леко нестандартни на външен вид и цената е петорна, а трудът и материалите се съмнявам да са повече от кранчетата, които е имала баба ми. Но привличат поглед и в крайна сметка са по-приятни.

Ето тук пише partzalev, той има едни любими къщи гъбки, помоли го да ти прати линка или потърси по темите. Направи такива, на дали пънчето оскъпява нещо, има възможност за доста вариации и квадратури, а ти гарантирам, че който минава покрай тях ще се обръща да гледа, а затова и много по-лесно ще се намери купувач (поне така си мисля, аз лично бих предпочел такава пред стандартна къща).

А ако ги направиш стандартни, попадат в категорията "обикновена къща, четири стени, скатен покрив", а като тях има още няколко стотин или хиляди за продажба. И в никакъв случай еднакви - ще е като пионерски лагер и съвсем ще намалиш потенциалните купувачи.

Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
03-04-2009 - 09:40:18
laki 131 Написал:
-------------------------------------------------------
> Парцалев,леко.Не се впрягай толкова.Всички ще идем
> на едно място.Просто събирам информация.Не може
> ли?Просто направих един прост опит-как мисли
> Българина.Да ти кажа :не мисли а плюе /с извинение
> не всички, има и човеци тук/.Може би трябваше да
> прочета мнения като:
> По-голама трапезария или пък по малка баня,големи
> веранди или малки веранди та нали има двор.Локално
> отопление или да се спасяват.Да има ли прозорци на
> покрива или не.
> Просто нещо което обикновения човек би искал да
> има в собствената си къща.Само,че половината
> препоръчват архитект,другата половина викат
> внимавай,а някои плюят.Като събера мнението на
> тези които са писали нещо и го оформя ще
> разбера,че да се гръмна е най-добре.Е това се вика
> ЕВРОПА.Духовното и първичното май вече е изчезнало
> от Българина.Направо не ми се пише.Ако някой знае
> как се закрива тема в този форум нека ми помогне.


Колега , да не ти минават такива мисли , че трябва да организираме кампания по спасяването ти. smiling smiley Рано е още да се гърмиш - до колкото виждам си на фаза идиен проект , като ги построиш е по-вероятно да се гърмиш. smiling smiley Това е в кръга на шегата.

Сега сериозно- имаш си архитект , но също така трябва да знаеш какво искаш . За целта най-добре е да събираш впечатления от вече построени къщи. Снимаш , усещаш помещенията , мислиш. Добре е да се довериш на архитекта , но не да се предовериш. Ти си все пак инвеститор , което означава , че ти задаваш тона на музиката. Ти си най-главния в този труден процес , в края на който или се гръмваш или се кефиш.
Тук е форум - всеки пише нещо което му е на ум . Какви очаквания може да имаш ? На мен ми звучи въпроса ти меко казано смешно.

Дано не съм те засегнал. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход